Almanlar Taylıeli Köyü'ne Hayran Kaldı
Haberler » Yerel » Haber

Almanlar Taylıeli Köyü'ne Hayran Kaldı

Balıkesir'in Burahaniye Burhaniye İlçesi'ne Bağlı Taylıeli Köyü'ne Gelen Alman Turistler, Köyün Manzarasına Hayran Kaldı.

Almanlar Taylıeli Köyü'ne Hayran Kaldı

Balıkesir'in Burahaniye Burhaniye İlçesi'ne bağlı Taylıeli Köyü'ne gelen Alman turistler, köyün manzarasına hayran kaldı.

Turistlik hizmet veren Klüp Orıent isimli işletmeye gelen Alman turistleri İlçe Turizm Müdürü Ünal Oltulu karşıladı. Oltulu, turistlere, Burhaniye'yi tanıtan ve Almanca olarak bastırılan broşürlerden dağıtıp, ilçe hakkında bilgiler verdi. Ayrıca İlçe Turizm Müdürlüğü yetkilileri, Alman misafirlerine çeşitli mahalli hediyeler verdi.

Turist heyetinin rehberi Jochen Lmke, Taylıeli Köyü'nde gördükleri sıcak ilgiden ve Türk misafirperverliğinden çok memnun kaldıklarını söyledi. Tallieli Köyü'ne kafe işletmeciliği yapan Şerife Suyabatmaz, Alman turistlerin 2 yıldır sürekli köye gelip zeytin ve zeytinyağı aldığını belirterek, "Alman turistler her yıl köyümüze geliyor ve döndüklerinde yöremizin kültürünü yakınlarına anlatıyor. Onlara samimi duygularla yaklaşıp, elimizden gelen yardımı gösteriyoruz" dedi.

(SŞ-MŞ)

18.07.2007 15:29 TSİ