Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Roth: "Türk A Milli Takımı, İnanılmaz Bir Tutku ile Oynuyor"

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Roth: "Türk A Milli Takımı, İnanılmaz Bir Tutku ile Oynuyor"

Alman Yeşiller Partisi'nin Eş Başkanı Claudia Roth, Türk Milli Takımı'nın İnanılmaz Bir Tutku ile Futbol Oynadığını Söyledi.

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Roth:

Alman Yeşiller Partisi'nin Eş Başkanı Claudia Roth, Türk Milli Takımı'nın inanılmaz bir tutku ile futbol oynadığını söyledi.

Almanya'nın başkenti Berlin'de İHA'ya yaptığı özel açıklamada Roth, Türklerin Hırvatistan-Türkiye karşılaşmasında galip olmasını ve maçı almasını tek kelimeyle mükemmel bulduğunu ifade etti. Roth, "Türk A Milli Takımı inanılmaz bir tutku ile futbol oynadı. Türklerin son maçı alması tek kelimeyle mükemmeldi. Çarşamba akşamı en iyi olanın ve hak edenin kazanmasını yürekten diliyorum. Umarım yarı finalde Türkiye-Almanya arasında muhteşem bir oyun sergilenir" dedi.

Maçın sonucunun nasıl olacağını şimdiden kestirmenin zor olduğunu ifade eden Roth, "Yazılı olanlara ve şimdiye dek yaşanan somut örneklere bakacak olursak Alman Milli Takımı'nın şansının çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Ancak Türkiye takımı da son derece şanslı ve de daha önce de söylediğim gibi futbolu tutku ve sevgiyle oynuyor. Onların oyunu inanılmaz mükemmel. Türkler azimli ve kazanma azmini son saniyelere dek asla bırakmıyorlar. Mesela dün son dakikada eşitliği sağlamak ve de penaltılarla kazanmak kelimenin tam anlamıyla muhteşemdi. Ben şunu bilir ve söylerim: Çarşamba akşamı bizi muhteşem bir karşılaşma bekliyor. Umarım adil ve karşılıklı saygı duyulan bir oyun çıkar. Umarım şiddet içeren bir oyun çıkmaz. Oyuncular pozitif duygularını dışa vururlar ve de en iyi olan takım kazanır. Bunu yürekten temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

(SE-EA-EA-NÇ-S)

Kaynak: İHA