Alman Yargı Mensupları, Çalışma Ziyareti Kapsamında Alanya'ya Geldi

Alman Yargı Mensupları, Çalışma Ziyareti Kapsamında Alanya'ya Geldi

Almanya Yargı Mensupları, Çalışma Ziyareti Kapsamında Antalya'nın Alanya İlçesine Geldi. Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan'ı Ziyaret Eden Yargı Mensupları, Yetkililerden Alanya'da Yaşayan Yerleşik Yabancılar Hakkında Bilgiler Aldı.

Alman Yargı Mensupları, Çalışma Ziyareti Kapsamında Alanya'ya Geldi

Almanya yargı mensupları, çalışma ziyareti kapsamında Antalya'nın Alanya ilçesine geldi. Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu ve Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan'ı ziyaret eden yargı mensupları, yetkililerden Alanya'da yaşayan yerleşik yabancılar hakkında bilgiler aldı.

Almanya'nın Bayern, Regensburg, Ansbach ve Münih İdare Mahkemeleri Başkan ve üyelerinden oluşan 15 kişilik heyet Alanya'ya geldi. İlk olarak Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı ziyaret eden heyet, daha sonra Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'na konuk oldu.

Alanya Belediye Meclis Salonu'nda Alman yargı mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Sipahioğlu, misafirlerine, ilçe ve ilçede yerleşik olarak yaşayan yabancılar hakkında detaylı bilgiler verdi. Alanya'da yaşayan yabancıların da yerli halk gibi her türlü imkandan faydalandığını anlatan Sipahioğlu, Alanya'nın geçmişte olduğu gibi bugün de farklı ülkelerden insanları ağırladığını aktardı.

Başkan Sipahioğlu'nun ardından söz alan Münih İdare Mahkemesi Başkanı Birgit Walther, ilk kez geldiği Alanya'ya hayran kaldığını söyledi. İlçede yerleşik olarak yaşayan Almanlarla görüşme imkanı bulduklarını ifade eden Walther, "Almanlar'ın ilçede çok mutlu olduklarını öğrendik. Fakat aynı şeyi Almanya'da yaşayan Türkler için söylememiz doğru olmaz. Almanya'da yabancı dil bilmeyen Türkler zaman zaman sıkıntı yaşıyorlar. Bu nedenle kültürlerin birbirini yakından tanıması ve insanların anlaşabilmesi için ortak dil şart." dedi.

Alanya Belediyesi'nden sonra Alanya Kaymakamlığı'na geçen Alman Yargı Mensupları, Kaymakam Hulusi Doğan'ı makamında ziyaret etti. Almanları makamında misafir eden Hulusi Doğan, Alman konuklarına Alanya hakkında detaylı bilgi verdi. Kaymakamlıktan ayrılan Alman heyet, daha sonra Alanya Kalesi ve Kızılkulesi'ni gezdi. Hatıra fotoğrafları çektirdikten sonra heyet ilçeden ayrıldı.

Kaynak: CHA