Alman Marco Davası

Alman Marco Davası

Antalya'da Tatil Yaptığı Sırada 13 Yaşındaki İngiliz C.l.m'ye Cinsel Tacizde Bulunduğu Gerekçesiyle Antalya Cezaevi'nde Tutuklu Olarak Yargılanan 17 Yaşındaki Alman Marco W.'nin Avukatı Matthıas Waldraff, Durumun Büyük Bir Haksızlık Olduğunu Savundu.

Alman Marco Davası

Antalya'da tatil yaptığı sırada 13 yaşındaki İngiliz C.L.M'ye cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle Antalya Cezaevi'nde tutuklu olarak yargılanan 17 yaşındaki Alman Marco W.'nin avukatı Matthıas Waldraff, durumun büyük bir haksızlık olduğunu savundu.

Konuyla ilgili bugün Antalya Talya Otel'de basın toplantısı düzenleyen Avukat Waldraff, İngiliz aileyi yalancılıkla suçlayarak, "Marco 6. kez hakim karşısına çıkacak. 17 yaşındaki bir genç ağır bir hayat yaşıyor. Cezaevindeki hastalıkları devam ediyor ve psikolojik durumu oldukça kötü. Türk hakimlerinin yarınki duruşmada Marco'yu serbest bırakmasını bekliyoruz" dedi. Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Waldraff, "Kızın babası bir alman gazetesine açıklamada bulundu. Gazetenin

adı Super Jllu. Kızın avukatının yalan söylediğini iddia etti. Avukatının dediğine göre kız, 27 Eylül tarihinde İngiliz polisine ifade vermişti. Fakat babası, gazateye verdiği röportajda, kızın Ekim ayının başında ifade verdiğini söyledi. Kız tarafı çok ciddiyetsiz bir iş yapmaktadır. Biz başından beri dürüstüz" diye konuştu. Bir gazetecinin "Çocuğun durumu nedir?" sorusu üzerine Matthıas Waldraff, "Marco mücedele ediyor. Psikolojisi çok kötü ama hala ayakta, sapa sağlam durumda" dedi. Marco'nun bir cilt

rahatsızığı olduğunu kaydeden avukat, "Marco artık gereken ilaçları hapishenede temin ediyor. Tedavisi sürüyor" ifadelerini kullandı.

(SE-OK-Y)

Kaynak: İHA