Alman Konsolosluğu Önünde Fenerli Eylem Yaptı

Alman Konsolosluğu Önünde Fenerli Eylem Yaptı

'deniz Feneri' davasının zaman aşımına uğrayacağını iddia ederek Antalya'daki Alman Konsolosluğu önünde 'duran adam' eylemi yapan 66 yaşındaki Ferhat Gedikli, "Adalet istiyorum, Almanya adaleti suçluları yargıladı ancak bizim adaletimiz sadece"...

Alman Konsolosluğu Önünde Fenerli Eylem Yaptı

'deniz Feneri' davasının zaman aşımına uğrayacağını iddia ederek Antalya'daki Alman Konsolosluğu önünde 'duran adam' eylemi yapan 66 yaşındaki Ferhat Gedikli, "Adalet istiyorum, Almanya adaleti suçluları yargıladı ancak bizim adaletimiz sadece isimde adalet" dedi.

Yaklaşık 1,5 yıldır Türkiye'nin 26 kentini gezerek fenerler toplayan 66 yaşındaki emekli Ferhat Gedikli eylemin startını verdiği Antalya'ya geldi. Alman Konsolosluğu çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis, herhangi bir olumsuzluğa karşı tedbir aldı. Kıyafetlerini giyip, aksesuarları olan fenerler, maket gemiler, zincirler ve adalet terazisini boynuna taktıktan sonra konsolosluk binası önüne gelen Gedikli, yarım saat boyunca 'duran adam' eylemi yaptı.

17 Eylül 2008 tarihinde Almanya'da 'Deniz Feneri e.V' davasında suçlu bulunanların cezalandırıldığını ancak Türkiye'dekilerin hala sağlıklı yargılanamadığını iddia eden Gedikli, "Almanya adaleti suçluları yargıladı ancak bizim adaletimiz sadece isimde adalet. Çıraklar ceza aldı ama ustalar hala yargılanmadı. Bu davanın zaman aşımına uğrayacağını ve suçluların bu nedenle affedileceğini düşünüyorum. Bu yüzden Almanya Konsolosluğu önünde bu eylemi gerçekleştirmek istedim. Deniz Feneri'nin aydınlatılması için topladığım fenerleri sayın başbakana teslim edeceğim. İnsanların bu dernekler hakkında bilgi sahibi olmalarını istiyorum" diye konuştu.

Konsolosluk yetkililerine teşekkür etmek istediğini belirterek görüşme talebinde bulunan Ferhat Gedikli olumsuz yanıt almasının ardından eylemi sonlandırdı. - Antalya

Kaynak: DHA