Başbakan Davutoğlu'nun Evlilik Açıklamaları Alman Basınına Konu Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Başbakan Davutoğlu'nun Evlilik Açıklamaları Alman Basınına Konu Oldu

Başbakan Davutoğlu'nun Evlilik Açıklamaları Alman Basınına Konu Oldu
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde bekar gençlerin evlendirilmelerine yardımcı olacaklarına ilişkin sözleri, Alman basınında haber konusu oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde bekar gençlerin evlendirilmelerine yardımcı olacaklarına ilişkin sözleri, Almanya'da da yankılandı. Süddeutsche Zeitung gazetesi konuya ilişkin internet sitesinde yer verdiği haber de, "Başbakan Davutoğlu bekarları birleştirmek istiyor." başlığını kullandı.

"İSLAMİ-MUHAFAZAKAR İKTİDAR PARTİSİ AKP"

AK Parti'nin vaadine ilişkin "Türkiye'de yapılacak parlamento seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Partisi'nden tuhaf görünümlü sapma" ifadelerini kullanan gazete, "İslami-muhafazakar iktidar partisi AKP, seçimi kazanmaları durumunda bekarlara eş bulmada yardım sözü veriyor" diye yazdı.

KARİYER YAPMAK İSTEYENLERİ VE BEKAR GRUBU İÇERİYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde konuya ilişkin sözlerini aktaran Süddeutsche Zeitung gazetesi, Başbakanın hedef aldığı kariyer yapan ve bekar olan grubun, bugüne kadar AKP'nin hedef grupları arasında bulunmadığına dikkat çektiği haber de, "Davutoğlu geçmişte cinsel ahlak, tanışma platformları ya da filmlerde aşk sahneleri gibi konularda oldukça kapalı olduğu izlenimi veriyordu" diye yazdı.

"AKP'NİN BİRKAÇ PUANA İHTİYACI VAR"

Partinin şimdi bekar kişiler için aracılık yapmak istemesini, anketlere bakarak açıklamanın mümkün olduğuna vurgu yapan gazete, AK Parti'nin vaadini, "AKP, koalisyon görüşmelerinde sonuç alınamamasının ardından 1 Kasım'da yenilenecek seçimlerde mutlaka yeniden tek başına iktidara gelmek istiyor. Erdoğan'ın partisine daha önce oy veren kimi seçmenler, yolsuzluk skandalları, Cumhurbaşkanlığı sarayı gibi pahalı prestij projeleri ve açığa çıkarılan bazı konular neticesinde uzaklaştılar. Anketörlere göre, AKP'nin birkaç puana ihtiyacı var. Kampanya bu nedenle önemli artış getireceği düşünülen ve henüz yeterince hitap edilemeyen bekarları hedef alıyor." sözleriyle okuyucularına duyurdu.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title