Alman Elektrik ve Doğalgaz Şirketi Rwe, Nabucco'nun 6. Ortağı

Alman Elektrik ve Doğalgaz Şirketi Rwe, Nabucco'nun 6. Ortağı

Alman Elektrik ve Doğalgaz Şirketi Rwe, Avusturya'nın Başkenti Viyana'da Gerçekleştirilen İmza Töreni ile Nabucco Uluslararası Gaz Boru Hattı Şirketi'ne Resmen 6. Ortak Olarak Katıldı.

Alman Elektrik ve Doğalgaz Şirketi Rwe, Nabucco'nun 6. Ortağı

Alman elektrik ve doğalgaz şirketi RWE, Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirilen imza töreni ile Nabucco Uluslararası Gaz Boru Hattı Şirketi'ne resmen 6. ortak olarak katıldı.

Avusturya Ekonomi ve Çalışma Bakanlığı'nda gerçekleşen törende, Alman elektrik ve doğalgaz şirketi RWE'nin Nabucco Projesi'ne katılım imzaları atıldı. Bulgaristan Enerji Bakanı Petar Dimitrov, Romanya Enerji Bakanı Varujan Vosgania, Avusturya Ekonomi ve Çalışma Bakanı Martin Bartenstein, Macaristan'dan Gabor Diossy, Almanya'dan Hartmut Krausser ve AB'den ilgili üst düzey temsilcilerin katıldığı törende Türkiye'yi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve beraberindeki heyet temsil etti. RWE'nin

Nabucco Projesi'ne eşit hisse ile 6. ortak olmasını öngören imzayı Türkiye adına Botaş Temsilcisi Saltuk Düzyol attı.

Öte yandan imza töreni öncesi, Nabucco Projesi hakkında gelinen aşama ve bundan sonra yapılacak çalışmaları değerlendiren konuşmalar yapıldı.

(MEA-İHA-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA