'allah'ın Sadık Kulu: Barla' Filmi, Gümüşhane'ye Geliyor

'allah'ın Sadık Kulu: Barla' Filmi, Gümüşhane'ye Geliyor

'allah'ın Sadık Kulu: Barla' Filmi, Gümüşhane'ye Geliyor
CHA - Haberler | Güncel

Türkiye'de 'Motion capture' tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon film 'Allah'ın Sadık Kulu.

Türkiye'de 'Motion capture' tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon film 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' Gümüşhaneli sinemaseverlerle buluşuyor.

Gümüşhane Kültür Gönüllüleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (GÜYDER) tarafından talep üzerine getirilecek olan film 18-28 Kasım'da Atatürk Kültür Merkezi'nde gösterme sunulacak. 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' filmi Bediüzzaman Said Nursi'nin çileli hayatının en zorlu dönemlerinden 1927-1934 yılları arasındaki Barla hayatını anlatıyor. Yapımcılığını Fatih Gök'ün yönetmenliğini Esin Orhan'ın yaptığı, 3,5 yıllık titiz bir çalışmanın ürünü olan 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla, Ser Film tarafından hazırlandı. Film, Bediüzzaman Said Nursi ve talebelerinin tamamen orijinal fotoğraflarından faydalanılarak üç boyutlu olarak modellendi. Bediüzzaman Said Nursi'nin sıkıntılı, çile ve mücadele dolu hayatının en çarpıcı dönemlerinden biri olan Barla hayatını animasyon türüyle beyazperdeye aktaran 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla', Anadolu'nun ücra bir köşesine tecrit edilmeye çalışılan bir alimin iman hakikatlerine dayanarak sonradan tüm dünyayı saran bir muhabbet ve adanmışlık hikayesini ele alıyor. Film, her ne kadar animasyon tarzında olsa da, gerek kahramanı, gerekse anlatım tekniği ile küçük büyük herkesin ilgisini çektiği ifade edildi.

Filmi seyretmek isteyenlerin biletlerini Özel Bahar Koleji, Zaman Gazetesi İl Temsilciliği, FEM Dershanesi, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu, Yakamoz ve GÜYDER derneklerinden alabilecekleri kaydedildi.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title