'allah'ın Sadık Kulu Barla' Filmi, Batman'da Büyük İlgi Gördü

'allah'ın Sadık Kulu Barla' Filmi, Batman'da Büyük İlgi Gördü

'allah'ın Sadık Kulu Barla' Filmi, Batman'da Büyük İlgi Gördü
CHA - Haberler | Güncel

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan "Allah'ın Sadık Kulu Barla" filmi, Batman'da büyük ilgi gördü.

Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını anlatan "Allah'ın Sadık Kulu Barla" filmi, Batman'da büyük ilgi gördü. Filmin gösterime girmesinin ardından Batman il ve ilçeleri ile çevre illerden gelen vatandaşlar filmi izlemek için sinemaya akın etti. 04 Ekimde gösterime giren filmi bu güne kadar 5 binin üzerinde kişi izledi. 24 Kasım'a kadar gösterimde olacak olan filme talep olması halinde süre daha da uzatılacak.

Türkiye'de Motion Capture tekniğiyle çekilen ilk uzun metrajlı animasyon filmi Allah'ın Sadık Kulu Barla, Anadolu'nun ücra bir köşesinde tecrit edilmeye çalışılan bir alimin iman hakikatlerine dayanarak, sonradan tüm dünyayı saran bir muhabbet ve adanmışlık hikayesini ele alıyor.

Film, her ne kadar animasyon tarzında olsa da, gerek kahramanı, gerekse anlatım tekniği ile küçük-büyük herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Batman'da gösterime girdiği ilk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılanan film 2 salonda günde 10 seans olarak oynatılıyor.

Batman Cine World Müdiresi Sevim Yelken, "04 Ekim'de gösterime giren film 24 Kasım'a kadar gösterimde olacak. Talep olması halinde süre daha da uzatılacak. Halkımızın filme olan ilgisi bizleri de sevindiriyor. Filmin gösterime girmesinden itibaren Cine World Sinemaları'nda 5 binin üzerinde vatandaşımız filmi ilgiyle izledi. Bu rakamın ilerleyen günlerde daha da artmasını hedefliyoruz. " dedi.

Filmin çekim tekniğini çok beğendiğini belirten Hakan Çelik isimli bir vatandaş ise, Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatını ve çektiği zorluğu anlama açısından filmin önemli olduğunu söyledi.

Kaynak: CHA

Manşet Haberler

title