'allah'ın Sadık Kulu: Barla' En Çok Seyredilen Üçüncü Film Oldu

'allah'ın Sadık Kulu: Barla' En Çok Seyredilen Üçüncü Film Oldu

'allah'ın Sadık Kulu: Barla' En Çok Seyredilen Üçüncü Film Oldu

Bediüzzaman Said Nursi'nin Barla'da geçen yıllarını anlatan animasyon filmi 'Allah'ın Sadık Kulu.

Bediüzzaman Said Nursi'nin Barla'da geçen yıllarını anlatan animasyon filmi 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla' 2011 yılının en çok seyredilen filmleri listesinde 3. sırada yer aldı.

Senaryosu ve animasyon kalitesi ile dikkat çeken film, 8 haftada 2 milyon 200 bin kişi tarafından izlendi. 2011'in en çok seyredilen filmleri arasında 3. sıraya yerleşen 'Allah'ın Sadık Kulu: Barla', Türkiye'nin uzun metrajlı ilk animasyon filmi özelliğini taşıyor. Elde edilen rakamın büyük bir başarı olduğunu anlatan Yapımcı Fatih Gök, "Bu, her filme nasip olmayan bir seyirci sayısıdır. Anadolu insanı, Bediüzzaman Said Nursi'ye sahip çıktı. Onu tanımaya, anlamaya çalıştı. Bizim çabamıza destek verdi. Seyredenlerimize, seyredilmesi için destek ve gayretlerini esirgemeyen insanımıza çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Türkiye'de izlenme rekorları kıran film, Avrupa ülkelerinde de seyircilerden tam not aldı. Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Fransa, Danimarka ve İngiltere gibi ülkelerde, 65 kadar salonda vizyonda olan 'Allah'ın Sadık Kulu', yakında Kürtçe, İngilizce ve Arapça Dublajlı olarak bu dillerin konuşulduğu yerlerde de gösterime girecek. Vizyona girdiği andan itibaren milyonlarca insanı sinema salonlarına akın ettiren ve bu sebeple 3 hafta olarak öngörülen vizyon süresi uzatılan film, 6 Ocak'ta gösterimden kalkıyor. Öte yandan herkesin beğeniyle izlediği filmin müziklerinden oluşan CD, çok yakında piyasaya çıkacak ve bütün müzik marketlerde yerini alacak. Ayrıca DVD versiyonunun da Nisan 2012'de satışa sunulması için çalışmalar devam ediyor.

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title