Alkolün Zararları
Haberler » Güncel » Haber

Alkolün Zararları

Yeşilay Amasya Şube Başkanı Halis Büyükbayraktar, "Alkol, Ağız, Yemek Borusu ve Midede Ülser ve Kansere; Karaciğerde Siroza ve Kansere; Pankreasta İltihap ve Kansere; Böbreklerde İse Çeşitli İltihaplara Sebep Olur" Dedi.

Alkolün Zararları

Yeşilay Amasya Şube Başkanı Halis Büyükbayraktar, "Alkol, ağız, yemek borusu ve midede ülser ve kansere; karaciğerde siroza ve kansere; pankreasta iltihap ve kansere; böbreklerde ise çeşitli iltihaplara sebep olur" dedi.

Yaptığı açıklamada alkolün toplumun kanseri olduğunu söyleyen Yeşilay Amasya Şube Başkanı Halis Büyükbayraktar, devamlı alkol alanlarda beyin başta olmak üzere tüm organlarda alkole bağlı olan hastalıkların çıktığını söyledi. Alkolik olan kişilerde el, dil, dudak ve yüz titremelerinin, beyin ve beyin zarı iltihaplarının ortaya çıktığını ifade eden Yeşilay Şube Başkanı Halis Büyükbayraktar, "Alkol alanlarda ruhi belirtiler daha da dikkat çekici olur. Şahısta karakter değişikliği daha da görünür hale

gelir, namus yönünden çirkin haller gösterir. Ayrıca dikkat, irade ve zeka kusurları, hayali görmeler, hezeyanlar ve alkole bağlı delilikler ortaya çıkar. Bu şahıslar artık toplum için ciddi bir problem olur, tedavileri de çok güçleşir" diye konuştu.

Alkolün ilk başlarda cinsel isteği artırdığını, daha sonraları iktidarsızlığa yol açtığını açıklayan Halis Büyükbayraktar, "Alkolün cinsel hayat üzerindeki etkisi de menfidir. Alkol alanlarda cinsel istek artmış görünse de iktidar azlığı bilinen bir gerçektir. Kadınlarda ise alkol cinsel soğukluğun başta gelen sebeplerindendir. Bugün artık alkolün erkek ve kadının cinsiyet hücrelerindeki kromozomları tahrip ederek, nesiller üzerinde karakter bozukluğuna sebep olduğu ayan beyan bilinmektedir. Batı

ülkelerinde yapılan araştırmalar alkolik anne ve babadan doğan çocukların akli ve ahlaki yönden özürlü olabildiklerini gösteriyor" şeklinde konuştu.

(DY-SA-SN-SN-Y)