Alican Sınır Kapısına Sıcak Asfalt

Alican Sınır Kapısına Sıcak Asfalt

Karayolları Karakoyunlu ilçesinde Alican sınır kapısına kadar olan 7 km yolu sıcak asfalt yaptı.

Alican Sınır Kapısına Sıcak Asfalt

Ermenistan'a giden yol olaraktan bilinen Alican sınır kapsı yolunun 7cm kalınlığında sıfır asfaltla kaplanması vatandaşlar arasında acaba "Ermenistan sınır kapısı açılıyor mu" fikrini getirdi.

Orta Alican köyünde oturan Selahattin Onk,"Bu yolun sıfır asfalt olmasını anlayamadık muhakkak bir şey vardır. Sınır kapısı yoksa açılacak mı? Biz Ermeniler işgal ettiği topraklardan çekilmedikçe sınır kapısının açılmasını istemiyoruz. Toprakları geri versinler o zaman sınır kapısı açılsın. Yoksa açılmasın"dedi.

Karayolu yetkilileri de normal olarak yolu asfaltlıyoruz başka bir durumdan haberimiz yok. Dediler.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Türkiye Azerbaycan Derneği Iğdır şube başkanı Serdar Ünsal,"Bu yolun al acele sıfır asfalt yapılmasını anlayamadık. Yol normal asfalttı. Birden bire sıfır asfalt dökülmesi yolun bazı kısımlarının genişletilmesi neyin nesi bilmiyoruz. Bu asfaltlama rutin bir çalışma ise söyleyecek sözümüz yok fakat 7 cm kalınlığında sıfır asfalt döküp Alican sınır kapsının açılmasına yönelik bir çalışma ise söyleyecek sözümüz var.İşgal edilen topraklardan Ermeniler çekilmedikçe sınır kapısı açılamaz.Bu konuda sayın başbakanımızın verdiği bir söz var. Bu yolun asfaltlanması korkarız Alican sınır kapsını bir daha gündem getirecektir."dedi