Aliağagücü Ege Üniversitesi Çalışanları Masterleri Puansız Uğurladı

Aliağagücü Ege Üniversitesi Çalışanları Masterleri Puansız Uğurladı

Ege Masterler Federasyonu Ligi 9.ncu haftasında Ege Üniversitesi Çalışanları Masterler Aliağa'da Aliağagücü'nün konuğu oldu.

Aliağagücü Ege Üniversitesi Çalışanları Masterleri Puansız Uğurladı

Aliağa'lı futbolun delikanlıları rakiplerini 2-1 yenerek İzmir'e puansız uğurladı.

A Grubunda yer alan iki takım arasında 3 Aralık 2017 Pazar Günü Saat 17.00'de Aliağa Değirmendere Sahası'nda oynanan lig maçının ilk yarısı ev sahibi takımın baskısı ve üstünlüğüyle geçildi. İlk yarının son dakikasında Emin Yılmaz takımını 1-0 öne geçiren golü atan isim oldu.

Aralarında 50'li yaşlarda oyuncularında bulunduğu 40 yaş üzeri oyunculardan kurulu takımların mücadelesinde ikinci yarıda önce denge sonra konuk takımın sayısal atak üstünlüğü vardı.

Değirmendere sahasının futbolu zorlaştıran zeminine bu yarıda havanın kararması ve aydınlatmanın zayıflığı eklendi. Herşeye rağmen dostça mücadeleyi sürdüren Aliağa ve Ege'li oyuncular birer kez de ağları sarsmayı başardılar.

Oktay Çevik Aliağagücü adına ikinci yarının hemen ilk dakikasında skoru 2-0'a taşıdı. Ege Üniversiteliler bu dakikadan sonra oyun üstünlüğünü ele geçirdiler. Ancak sayısız pozisyondan sadece birini değerlendirebildiler. Fırat Dursun'un attığı gol maçın skorunu da belirledi. 2 -1

Maç sonrası Egeliler puansız ama masterler dostluğuyla İzmir'e uğurlandılar.

Kaynak: Bültenler