Aliağa Haberleri

Aliağa haber, Aliağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aliağa 21.4.2020
Aliağa'nın 23 Nisan yarışması başvuruları sona erdi
Aliağa Belediyesinin, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) kuruluşunun 100. yılına özel olarak düzenlediği ve başvuruların sadece e-posta üzerinden yapıldığı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında başvurular sona erdi.
Aliağa: Aliağa'da gıda denetimiAliağa 20.4.2020
Aliağa 17.4.2020
Aliağa'da ödüllerle dolu 23 Nisan yarışması
Aliağa Belediyesi, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. kuruluş yılına özel olarak düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasıyla, dereceye giren öğrencileri dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı saat gibi muhteşem hediyelerle ödüllendiriyor.
Aliağa 17.4.2020
Hacıömerli mahallesi'ne doğalgaz verilmeye başlandı
Yatırım programı kapsamında doğalgaz şebeke genişletme çalışmalarını sürdüren İzmir Doğalgaz, Aliağa'da Yeni Şakran Mahallesi'nin ardından Hacıömerli Mahallesi'ni de doğalgaza kavuşturdu.
Aliağa 15.4.2020
İzmir'de İZBAN treninin çarptığı kişi öldü
İzmir'in Buca ilçesinde İZBAN treninin çarptığı kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Tepeköy yönünden Aliağa istikametine gitmekte olan İZBAN bünyesinde işletilen tren, Göksu Mahallesi'nde raylardan geçen kimliği henüz belirlenemeyen bir erkeğe çarptı.
Aliağa 13.4.2020
Aliağa'da dijital eğitim, ALES ile evinizde
Aliağa Belediyesi'nin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen uzaktan eğitim programına destek amacıyla, 5 ile 12. sınıf arasındaki öğrencilerin hizmetine sunduğu Aliağa Belediyesi Online Eğitim Sistemi (ALES) zengin ders içerikleri sunuyor.
Aliağa 11.4.2020
Sokağa çıkma yasağının ardından İzmir boş kaldı
Sokağa çıkma yasağının ardından İzmir boş kaldı İzmir yasağın ardından sessizliğe büründü İZMİR - Korona virüs (Covid-19) salgınına yönelik tedbirler kapsamında ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından İzmir'de cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile 30 büyükşehir ve İzmir'de 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın ilan edilmesi öncesi kentte yaşanan keşmekeş gün içerisinde yerini sessizliğe bıraktı. İzmirli vatandaşların yasağa uydukları gözlenirken, kentin en kalabalık caddeleri ve en işlek noktaları olan yerleri boş kaldı. Özellikle hafta sonları İzmirliler'in uğrak noktaları olan Konak Meydanı, Kordon, Gündoğdu Meydanı gibi alanlarda özel izinli görevlilerin dışında kimsenin olmayışı göze çarparken, trafiğin en yoğun olduğu yerlerden olan Liman Caddesi'ndeki boşluk da dikkat çekti. Drone ile görüntülendi İzmir'de yasağın ardından boş kalan cadde ve sokaklar da drone kamerası ile görüntülendi. Görüntülerde İzmir'de nüfus yoğunluğunun yüksek seviyede olduğu mahalle ve caddelerdeki boşluk göze çarptı. Polis kontrol noktaları kurdu Öte yandan polis ekipleri yasağın ilk gününde kentin bir çok noktasında uygulama noktaları oluşturdu. Yoldan geçen araçları durdurarak çalışma belgesi soran polisler, yalnızca belgesi olan özel izinli ve yasaktan muaf olan araçların geçişine izin verdi. Belgesi bulunmayan ve sokağa çıkma yasağına riayet etmeyen vatandaşlara da 3 bin 150 lira idari para cezası kesildi. Konak Meydanı güvercinlere kaldı İzmir'in en kalabalık yerlerinden olan Konak Meydanı da yine boş kalan alanlardan oldu. Tek bir kişinin bile bulunmadığı meydan yalnızca güvercinlere kaldı. Meydanda vatandaşlar tarafından beslenen güvercinler de bu sebeple aç kalınca İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlisi imdada koştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi görevlisi aç kalan güvercinleri elleriyle besledi. Aliağa'da fırınlar ekmek dağıtımı yaptı İzmir'in Aliağa ilçesinde de fırınlar araçlarla mahallelerde ekmek satışı yaptı.
Aliağa 11.4.2020
Aliağa'da oto yıkama işletmelerinin çalışmalarına düzenleme
Aliağa Belediyesi, korona virüs tedbirleri kapsamında su tüketiminin kontrollü kullanımının sağlanması amacıyla, ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren oto yıkama iş kolundaki işletmelerin çalışmalarına geçici süreliğine sınırlama getirdi.
Aliağa 10.4.2020
Aliağa'da kuyumcular sadece hafta içi hizmet verecek
İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Aliağa'da kuyumcular sadece hafta içi 12.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterecek olup, hafta sonları hizmet veremeyecek.
Aliağa 8.4.2020
Büyükşehir Belediyesi'nden şirket yöneticilerine koronavirüs görevi
Başkan Vekili Özuslu koordinatör Kendi görev yeri Aliağa olan, aynı zamanda 19 ilçedeki organizasyonu da yürüten Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, çalışma yaptıkları yerlerde parti ayrımı gözetmediklerini, her ilçede titiz bir şekilde çalıştıklarını belirtti.
Aliağa 7.4.2020
SOCAR'dan Kovid-19 sebebiyle Türkiye'de kalan Azerbaycan vatandaşlarına destek
Türkiye'de bulunan Azerbaycan vatandaşlarının, diğer ülkelerde yaşayan Azerbaycanlılardan daha şanslı olduğuna işaret eden Abdullayev, şunları kaydetti: "Türkiye bizim ikinci vatanımız. İştiraklerimiz Petkim, STAR Rafineri, Petkim RES, SOCAR Depolama ve SOCAR Terminal'in yer aldığı Aliağa'da sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir desteğimiz olmuştu.
Şu an buradasınız: Aliağa Haber, Aliağa Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Aliağa haber sayfamızda Aliağa haberleri okuyabilir, Aliağa son dakika haberleri ve güncel Aliağa gelişmelerini görebilirsiniz. Aliağa'da Hijyen Ekipleri görevinin başında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 16:30:52. #1.15#
title