Aliağa Plajları Pırıl Pırıl
Haberler » Yerel » Haber

Aliağa Plajları Pırıl Pırıl

Sanayi Kenti Olması ile Tanınan İzmir'in Aliağa İlçesi Son Dönemlerde Yapılan Yatırımlarla Turizm Payına Ortak Olmak Üzere. Aliağa Belediyesi Tarafından Yeniden Düzenlenen Plajlar Mevkiinde Yapılan Rekreasyon Çalışmaları Sonucu 22 Bin Metrekarelik Bir Alan Başta Aliağalılar Olmak Üzere Tatilciler İçin Cazibe Merkezi Haline Getirildi.

Aliağa Plajları Pırıl Pırıl

Sanayi kenti olması ile tanınan İzmir'in Aliağa ilçesi son dönemlerde yapılan yatırımlarla turizm payına ortak olmak üzere. Aliağa Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen plajlar mevkiinde yapılan rekreasyon çalışmaları sonucu 22 bin metrekarelik bir alan başta Aliağalılar olmak üzere tatilciler için cazibe merkezi haline getirildi.

Aliağa plajlarını düzenleyerek ilçenin turizm ile de isminin anılmasını isteyen Belediye Başkanı Tansu Kaya; "Geçtiğimiz yıl bu bölgede 22 bin metrekarelik bir alanı düzenledik. Aliağalıların yanı sıra bölgeden gelen insanlara ilçemizin sadece sanayi kenti olmadığını gösteriyoruz. Yine arka plajlar mevkiinde 200 dönümlük bir alnı düzenleyerek motor sporları için tahsis ettik. Atıl vaziyetteki bu yerlerden en iyi şekilde faydalanmaya çalışıyoruz bunu yaparken de Aliağa'nın adının sporla ve turizmle de anılmasını istiyoruz" dedi. Düzenlenen plajlar mevkiinde açılan restaurantın işletmeciliğini üstlenen Tülay Tan Sarı; "Denizin içinde bulunan tas, çakıl ve yosun gibi tatilcileri rahatsız edebilecek her şeyden arındırıldı, sert zeminlere yeniden kum serildi ve kumsal tamamen temizlenip kumu elendi. Ayrıca halkın denizden daha iyi istifade edebilmesi için iskele yapmak üzere ilgili makamlarla temasa geçtik, kısa zaman içinde izinlerin alınarak temmuz ayına kadar iskelenin yapımının tamamlanmasını hedefliyoruz" şeklinde konuştu. Tesislerin bakim ve onarımından da sorumlu olan isletmenin İdari Müdürü Tülay Tan Sarı; "Halkımızın tesislerden en iyi şekilde istifade edebilmesi için belediyemiz ile is birliği içinde elimizden geleni yapıyoruz. Tesislerin tam anlamı ile faaliyete geçmesi ile birlikte Aliağa halkının layık olduğu hizmet ve imkanlara kavuşacağına inanıyoruz" dedi.

(CU-YK-Y) 04.06.2008 10:56 TSİ