Aliağa'da taşımalı öğrenciler için yemekhane açıldı

Aliağa'da taşımalı öğrenciler için yemekhane açıldı

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Fatih İlköğretim Okulu bünyesinde, Total Oil A.Ş. tarafından yaptırılan yemekhane törenle hizmete girdi. Yemekhanenin ve okulun çevre düzenlemesi ise Aliağa Belediyesi tarafından yapıldı.

Aliağa'da taşımalı öğrenciler için yemekhane açıldı

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Fatih İlköğretim Okulu bünyesinde, Total Oil A.Ş. tarafından yaptırılan yemekhane törenle hizmete girdi. Yemekhanenin ve okulun çevre düzenlemesi ise Aliağa Belediyesi tarafından yapıldı. Açılış kurdelesi Aliağa Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Tansu Kaya, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mithat Güzel ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan tarafından kesildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Güzel, Türkiye'de yaklaşık 20 milyon genç olduğunu vurgulayarak, bunları en iyi şekilde eğitmek gerektiğine işaret etti.

Konuşmaların ardından Kaymakam Bulgurlu, okula katkılarından dolayı Başkan Kaya ve Prof. Dr. Saylan'a plaket takdim etti.

Okulun yemakhanesini yaptıran Total Oil adına plaketi ise Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Güzel'in elinden, firmanın Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ülgen aldı.

Fatih İlköğretim Okulu'na devam eden 60 taşımalı öğrenciye hizmet verecek yemekhanenin 40 bin YTL'ye malolduğu açıklandı.