Aliağa'da Ağaçlar Budanıyor

Aliağa'da Ağaçlar Budanıyor
Bültenler - Haberler | Güncel

Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelinde ağaç budama çalışması yapılıyor.

Yeşile ve doğaya verdiği özenle adından sıkça söz ettiren Aliağa Belediyesi, Park, refüj, cadde ve sokaklarda bulunan ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek ve kente daha güzel bir görünüm kazandırmak amacıyla budama çalışmalarını sürdürüyor.

Özellikle Aliağa'nın artık sembolü haline gelen ve başta sahil bandı olmak üzere kentin hemen her yerini süsleyen palmiye ağaçlarının bakım ve budama çalışmaları Ziraat Mühendisi Erkan Gökçe'nin kontrolünde yapılıyor. Budama işlemi ile ağaçların güneş ışığından daha fazla faydalanması sağlanırken, budanan ağaçlar kaba ve bakımsız görüntüsünden kurtularak daha estetik bir görünüme kavuşuyor.

Çalışmalarını büyük bir titizlikle gerçekleştiren belediye ekipleri, enerji hatları için tehlike oluşturabilecek şekilde uzayan ve emniyet mesafelerini aşan ağaçlara da budama işlemini yapıyor.

Aliağa Belediyesi ekipleri, budama işlemine ek olarak kentin muhtelif bölgelerinde fidan ve çiçek dikim çalışmaları da yapıyor. Kenti mevsimlik çiçeklerle donatan ekipler, binlerce çiçeği toprakla buluşturuyor.

Budama işleminin ağaçlarda gelişimi kuvvetlendirmek, sağlıklı kılmak, form vermek ve çiçeklenmenin miktar ve kalitesini yükseltmek için yapıldığının bilgisini veren Ziraat Mühendisi Erkan Gökçe, Aliağa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak Budama çalışmalarını büyük bir titizlik içerisinde sürdürdüklerini ve özellikle aşırı ilgi isteyen palmiyeler başta olmak üzere, tehlike arz eden tüm ağaçları budama işleminden geçirdiklerini söyledi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title