Aliağa Belediyespor ile Göztepe'nin Birleşme Yankıları Devam Ediyor

Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, Düzenlediği Basın Toplantısıyla Aliağa Belediyespor ve Göztepe Arasında Yapılan Anlaşmaya Açıklık Getirdi. İki Kulübün Birleşmediğini Söyleyen Kaya, Amatör Ligde Müdadele Eden Göztepe ile 3. Lig'deki Aliağa Belediyespor Arasında Sadece Yarışma Haklarının Değiştirildiğini Belirtti.

Aliağa Belediyespor ile Göztepe'nin Birleşme Yankıları Devam Ediyor
19.06.2008 15:51 | Son Güncelleme: 19.06.2008 15:51

Aliağa Belediye Başkanı Tansu Kaya, düzenlediği basın toplantısıyla Aliağa Belediyespor ve Göztepe arasında yapılan anlaşmaya açıklık getirdi. İki kulübün birleşmediğini söyleyen Kaya, amatör ligde müdadele eden Göztepe ile 3. Lig'deki Aliağa Belediyespor arasında sadece yarışma haklarının değiştirildiğini belirtti. Takımlarının Süper Amatör Lig'de mücadelesine devam edeceğini de belirten Kaya, anlaşma sonucunda Altınbaş Holding'le Aliağa'nın bu yıl Beko Basketbol Ligi'nde oynayacak takıma katkı için 600 bin YTL'lik reklam anlaşması yaptıklarını ifade etti.

Göreve geldikleri dönemden itiraberen Aliağa'nın gerek basketbol gerekse futbolda başarılı olması için bütün imkanları seferber ettiğini kaydeden Başkan Kaya, bunun en somut örneğinin de bir ilçe takımı olan Aliağa'nın Beko Basketbol Ligi'ne yükselmesi olduğunu vurguladı. Fenerbahçe Ülker, Efes, Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımlarla mücadele edecek basketbol takımı için 2.5 milyon YTL'lik bütçe ayırma düşüncesinde olduklarını, takımın bu başarısını önemsediklerini belirten Kaya, "Önümüzdeki yıl, basketbol takımlarını İzmir'in bu küçük ilçesinde ağırlayacağız. Onlara İzmir'i tanıtacağız. Basketbol takımının bir maliyeti var ancak şu ana kadar herhangi bir sponsorluk sözleşmesi yapabilmiş değiliz." dedi. Futbol takımı için geçmişte düzenlenen yardım kampanyalarına ilgi gösterilmediğini ileri süren Kaya, takımın Beko Basketbol Ligi'nde kalması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. İki kulüp arasındaki birleşme haberlerinin tamamen yalan ve asılsız olduğunu, Aliağa Belediyespor'un sadece yarışma haklarının Göztepe'ye verildiğini dile getiren Tansu Kaya, "Takımımız formasıyla, renkleriyle, sahasıyla Aliağa'da kalmaya devam edecektir. Aliağa Belediyespor, Göztepe'nin yarıştığı ligle yer değiştirmiştir. Takımı kapatabilirdik ama kapatmadık. 'Aliağa'da futbol diye bir şey yok' ifadesi tamamen yalan ve asılsızdır. Göztepe, yarışma haklarımızı alarak 3. Lig(de oynayacak, Aliağa Belediyespor da Süper Amatör Lig'de oynamaya devam edecek. Özel sözleşme gereği Aliağa Belediyespor'un altyapısı masrafları, futbolcu ve antrenör ücretleri Altınbaş Holding'e aittir.'' dedi.

Bu sözleşmenin bir günde hazırlanmadığını kaydeden Kaya, Altınbaş Holding'in Alpet aracılığıyla basketbol takımına forma ve saha reklamı vereceğini de ifade etti. Bu reklamlar için holdingten 300 bin YTL aldıklarını, 300 bin YTL'de alacakları bulunduğunu da belirten Kaya, yarışma haklarının değiştirilmesiyle ilgili başka bir ücret alınmadığını söyledi. Altınbaş Holding'in futbol takımının haklarına sahip olan Aliağa Sportif AŞ'yi de bünyesine kattığını dolayısıyla iki takım arasında oynatmak istediği oyuncuları değiştirebileceğini ancak Aliağa Belediyespor'un tesislerinin ilçede olduğunu ve karşılaşmalarını Aliağa Şehir Stadı'nda oynamaya devam edeceğini kaydetti.

Olayın siyasi bir yöne çekilmeye çalışıldığına da değinen Başkan Tansu Kaya, "Takımımızın renklerini bile bilmeyen bir partinin başkanı çıkıp eleştiriyor ancak kulübe katkı yapmaya gelince hep uzaktan bakıyorlar. Maçlarımıza seyirci çekmek için buzdolabı, çamaşır makinesi gibi hediyeler koyduğumuzda bile en çok 900 kişi geliyordu. Normalde 90 kişi maçlarımızı seyrediyordu." dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Aliağa Belediyespor'a katkıda bulunduğu şeklindeki açıklamasını da hatırlatan Kaya, "Böyle bir katkıyı ispatlasınlar, istifa etmeye hazırım. Bugüne kadar hep zor şartlarda takımımızı ayakta tutmaya çalıştık." şeklinde konuştu.

Kaynak: CHA

Şu an buradasınız: Aliağa Belediyespor ile Göztepe'nin Birleşme Yankıları Devam Ediyor - Spor
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 20:48:11. #1.15#
title