Aliağa Baskette Çok Mutlu

Aliağa Baskette Çok Mutlu

Bu Sezon Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde Aliağa’da Oynanan Karşılaşmalarda Başarılı Sonuçlar Alan Aliağa Basketbol Takımı Evinde Konuk Ettiği Eyüpspor’u 70-66 Yenerek Play- Off İddiasını Sürdürdü.

Aliağa Baskette Çok Mutlu

Bu sezon Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde Aliağa’da oynanan karşılaşmalarda başarılı sonuçlar alan Aliağa Basketbol takımı evinde konuk ettiği Eyüpspor’u 70-66 yenerek Play- Off iddiasını sürdürdü.

Aliağalı basketbol severlerin büyük ilgi gösterdiği maçta Aliağa Belediyespor kötü bir performans sergiledi. Maçın 1. periyodu 19-23, ilk yarısı ise 36-38 Eyüpspor’un üstünlüğü ile geçildi. 3. Periyotta da kötü bir performans sergilemesine rağmen farkı kaparak öne geçen Aliağa Belediyespor son periyoda 53-51 önde girdi. 4. periyotta bu üstünlüğün koruyan Aliağa Belediyespor basketbol takımı maçı 70-66 kazanarak ikinci maç için avantaj sağladı.

Aliağa Belediyespor basketbol takımının skorer oyuncusu hafta içi yapılan antremanda parmağından sakatlanan Ryan Geoffrey bu maçta 18 dakika sahada kalarak sadece 5 sayı atabildi. Maçın ilk yarısının sonlarına doğru fenalaşan Eyüpsporlu basketçi Umutcan oyuna devam edemedi. Umutcan’nın kan şekerinin düştüğü açıklandı. Aliağa Belediyespor Futbol Takımı oyuncuları da tribünde yerlerini alarak basketbolcu arkadaşlarına destek verdiler.

Maçtan sonra bir açıklama yapan Basketbol Şube Başkanı Taner Kaya, oynanan oyunu beğenmediğini ancak kazandıkları için sevinçli olduklarını söyledi.

(CU-YK) 19.04.2008 23:28 TSİ

Kaynak: İHA