ALİ YAZICI HABERLERİ

Ali Yazıcı haber, Ali Yazıcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Yazıcı

Ali Yazıcı

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Ali Yazıcı Kimdir ?

Trabzon Sürmene doğumlu olan Albay Yazıcı, en az 4 yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın askeri başyaveri olarak görev yapacak şeklinde göreve başlamıştı. Albay Yazıcı, görevine resmi olarak 30 Ağustos 2015 tarihinde başlamıştı. 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ali Yazıcı - 22.10.2020
Eski Başyaver Yazıcı'nın suikast suçuna "asli fail" olarak iştirak etmesi gerekçeli kararda
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen cezanın...
Ali Yazıcı - 14.10.2020
Son dakika: "Genelkurmay Çatı" davası istinaftan geçti
Olay tarihinde albay olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaverliğini yapan Ali Yazıcı, "anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum oldu.
Ali Yazıcı - 30.9.2020
Son dakika haberleri... TTSO Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı yapıldı
TTSO'nun faaliyetleri hakkında hazırlanan filmle meslek komitesi üyelerine bilgi verilen toplantı, meslek komitesi üyeleri Cevat Kara, Ali Yazıcı, Savaş Gedikoğlu, Ahmet Çebi ve Hayrullah Tan'ın konuşmalarının ardından sona erdi.
Ali Yazıcı - 21.9.2020
Eyüpsultan'daki gölete atık döküldüğü iddiası
Pirinççi Mahallesi Muhtarı Ali Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, göletin merkezden uzak bir noktada olduğunu, ihbar üzerine bölgeye geldiğini söyledi.
Ali Yazıcı - 21.9.2020
TTSO'da Kuyumcukent Projesi görüşüldü
Toplantıya, TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gürcan Başar, Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı ile TTSO meclis üyeleri de katıldı.
Ali Yazıcı - 18.7.2020
Son dakika haber... MUĞLA Eski Başyaver Yazıcı'ya ağırlaştırılmış müebbet
Eski Başyaver Yazıcı'ya ağırlaştırılmış müebbet CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın Muğla'nın Marmaris ilçesinde kaldığı otele, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi gecesi saldırı düzenlenmesiyle ilgili Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada haklarında verilen kararlar Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından bozulan, eski Cumhurbaşkanı Başyaveri Albay Ali Yazıcı ile eski Albay Cenk Bahadır Avcı ile beraat eden eski Yarbay Hüseyin Yılmaz'ın yeniden yargılanmasına devam edildi.
Ali Yazıcı - 17.7.2020
Eski başyaver Yazıcı'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından yeniden yargılanan eski başyaver Ali Yazıcı'ya...
Ali Yazıcı - 14.7.2020
Son Dakika: FETÖ'nün "suikast timi" cezasız kalmadı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başyaveri eski albay Ali Yazıcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet cezasına hükmedildi.
Ali Yazıcı - 13.7.2020
Suikast timinin "tek firarisi" aranıyor
Temyiz edilmesi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 16. Ceza Dairesi, aralarında Gökhan Şahin Sönmezateş ve Zekeriya Kuzu'nun da bulunduğu FETÖ'nün suikast timine verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını onamıştı. Yeniden yargılaması yapılacak sanıklardan sözde "yurtta sulh konseyi üyesi" ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başyaveri kurmay albay Ali Yazıcı, karara bağlanan Genelkurmay "çatı" davasında "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilmişti.
Ali Yazıcı - 6.7.2020
"Genelkurmay çatı davası"nda dosyası ayrılan sanıkların yargılanmasına başlandı
"Kasten adam öldürmeye teşebbüs" suçlaması yöneltilen 39 sanıktan Gülen ve eski astsubay Carık dışındaki sözde yurtta sulh konseyi üyesi 37 sanığın isimleri ve 15 Temmuz öncesi rütbeleri şu şekilde: "Eski orgeneral Akın Öztürk, Eski korgeneral İlhan Talu, Eski tümgeneraller Mehmet Dişli, Osman Ünlü ile Kubilay Selçuk, Eski tuğgeneraller Mehmet Partigöç, Erhan Caha, (firari) Ali Kalyoncu, Özkan Aydoğdu, Ünsal Coşkun, Murat Aygün, Ahmet Bican Kırker, Ali Osman Gürcan, Gökhan Şahin Sönmezateş ve Hakan Evrim, Eski tuğamiraller Ömer Faruk Harmancık ile Sinan Sürer, Eski albaylar Orhan Yıkılkan, Cemil Turhan, Ramazan Gözel, Osman Kılıç, Doğan Öztürk, Osman Kardal, Fırat Alakuş, Muzaffer Düzenli, Mustafa Barış Avıalan, Bilal Akyüz, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Ali Yazıcı, Murat Koçyiğit ve Ahmet Özçetin, Eski kurmay yarbaylar Özcan Karacan, Halil Gül, Ertuğrul Terzi, Savaş Kabaklı ve (firari) Turgay Sökmen.
Ali Yazıcı - 18.6.2020
Eski başyaver Yazıcı'nın yeniden yargılanmasına devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından eski başyaver Ali Yazıcı'nın da aralarında bulunduğu 3...
Ali Yazıcı - 9.6.2020
Edirne Belediyesi Meclisi haziran ayı toplantısını gerçekleştirdi
Gizli oyla yapılan seçimlerde Belediye Encümeni Üyeliğine Necamettin Attay, Abdullah Yeşen, Ayhan Murat Dursunoğlu, İmar Komisyonu'na, Ali Yazıcı, Mehmet Özçuhacı, Mehmet Çapoğlu, Plan ve Bütçe Komisyonu'na, Ali Şükrü Atamgüç, Engin Yağcılar, Ayhan Dinç, Duygu Şener, Ulaşım Komisyonu Üyeliğine, Filiz Gencan Akın, Hakan Giyik, Engin Makak, Ergün Dönmez, Cadde ve Sokak İsimleri Komisyonu üyeliğine, Cenk Benakman, Savaş Üner, Pınar Ersaçmış ve Mevlüde Baş seçildi.
Ali Yazıcı - 21.5.2020
Toplu ulaşım araçlarının klimalarında Kovid-19'a karşı sistem geliştirildi
İklimlendirme sektöründe yaklaşık 30 yıldır toplu ulaşım araçları ve raylı sistemler için faaliyet gösteren Cem ve Ali Yazıcı kardeşler, toplu taşımadaki klimalarda yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) barınmasını önleyici sistem geliştirdi.
Ali Yazıcı - 13.4.2020
İlkokul öğrencisi kumbarasındaki parayı Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı
Çağrı üzerine mahalle muhtarı Ali Yazıcı ile eve giden İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Betül Nur Çelik'in kumbarasını açtı.
Ali Yazıcı - 22.2.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
'ARABA VE EV FİYATLARI İLE YARIŞMAYA BAŞLADI' Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı, altın fiyatlarındaki yükselişin Trabzon hasırına da yansıdığını belirterek, "Trabzon hasır bilezik, telkari ve kazaziyesinin coğrafi işaretini alarak sadece bu takıların Trabzon ili ve ilçelerinde yapılmasını sağladık.
Ali Yazıcı - 22.2.2020
Trabzon hasır bileziği, lüks otomobil fiyatlarıyla yarışıyor
'ARABA VE EV FİYATLARI İLE YARIŞMAYA BAŞLADI' Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı, altın fiyatlarındaki yükselişin Trabzon hasırına da yansıdığını belirterek, "Trabzon hasır bilezik, telkari ve kazaziyesinin coğrafi işaretini alarak sadece bu takıların Trabzon ili ve ilçelerinde yapılmasını sağladık.
Ali Yazıcı - 21.2.2020
Bakan Varank, Sakarya'da fabrika ziyaretleri gerçekleştirdi
Burada firma sahipleri Cem ve Ali Yazıcı'dan bilgi alan Bakan Varank, üretim alanlarında incelemelerde bulundu.
Ali Yazıcı - 17.1.2020
Edirne'den kısa kısa
Törene Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Belediye Meclis üyeleri Mehmet Özçuhacı, Ali Yazıcı, Ayhan Dinç, Necamettin Attay ve İsmail Demirhan ile Belediye İmar ve Şehircilik Müdürü Dinçer Asar ve Fen İşleri Müdürü Okan Gökerküçük de katıldı.
Ali Yazıcı - 24.12.2019
Muhafız Alayı darbe girişimi davası
Tanık H.D. de 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığı Başyaverlik'te vatani görevini yaptığını, burada sanık eski Başyaver Ali Yazıcı'nın habercisi olduğunu anlattı.
Ali Yazıcı - 23.12.2019
Muhafız alay komutanı darbe başarısız olunca kaçmaya çalışmış
Batın Ç, darbe girişiminden önce Barış'ın başkaları ile toplantı yapıp yapmadığı sorusu üzerine, "Cumhurbaşkanı Başyaveri Ali Yazıcı, sık sık bizim karargaha gelirdi.
Ali Yazıcı - 18.12.2019
Polis memurunu şehit eden sanığın yargılandığı dava
Ardından söz verilen mağdurlardan Ali Yazıcı, olay tarihinde Akyurt'ta karşıdan karşıya geçeceği sırada sanığın araçla kasıtlı bir şekilde üzerine geldiğini bildirdi.
Ali Yazıcı - 2.12.2019
Yurtta sulh konseyi üyeleri yeniden hakim karşısında
Eski albaylar Orhan Yıkılkan, Cemil Turhan, Ramazan Gözel, Osman Kılıç, Doğan Öztürk, Osman Kardal, Fırat Alakuş, Muzaffer Düzenli, Mustafa Barış Avıalan, Bilal Akyüz, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Ali Yazıcı, Murat Koçyiğit ve Ahmet Özçetin.
Ali Yazıcı - 21.11.2019
Yargıtay 62 darbe davasında karar verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişimi davasında eski başyaver Ali Yazıcı'ya "suça yardım"dan verilen 18 yıl hapis cezasını az bularak bozan Daire, Yazıcı'nın asli fail olarak cezalandırılması gerektiğine karar verdi.
Ali Yazıcı - 6.11.2019
Doğada düğün fotoğrafları çektiren çift, yağmura yakalandı
Artvinli sigortacı Petek Sezgin ile meslektaşı Kemal Beşirlioğlu düğün fotoğraflarını doğayla baş başa bir ortamda çektirmek istedi. Borçka ilçesinde doğal güzelliği ile etkileyen Karagöl'e giden çift, fotoğraf sanatçısı Memiş Ali Yazıcı'ya poz vermeye başladı.
Ali Yazıcı - 15.10.2019
Trabzon hasırı lüks otomobil fiyatları ile yarışıyor
COĞRAFİ İŞARET ALINDI Trabzon Kuyumcular ve Saatçiler Odası Başkanı Ali Yazıcı, Trabzon hasırının dünyaya mal olmuş bir hasır olduğunu söyledi.
Ali Yazıcı - 15.10.2019
Dha yurt bülteni - 6
'VATANDAŞIMIZIN DA ALIM GÜCÜ ORTADA' Trabzon Kuyumcular ve Saatçılar Odası Başkanı Ali Yazıcı, Trabzon hasırının dünyaya mal olmuş bir hasır olduğunu söyledi.
Ali Yazıcı - 10.9.2019
Erdoğan'a suikast timine mühimmat veren eski astsubay eskişehir'de yakalandı (3)
'MAHREM İMAM'LARLA BAĞLANTILARI SAPTANMIŞ FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast amacıyla Marmaris'e giden ve İzmir'deki Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nden yola çıkan time yasa dışı olarak mühimmat veren, meslekten ihraç edilmiş astsubay üstçavuş Abdülkadir Özkır'ın (29), 'mahrem imam'larla bağlantılarının tespit edildiği belirtildi. Hakkında bugüne kadar adli işlem yapılmayan eski astsubayın, mühimmat verme yetkisinin de bulunmadığı ortaya çıktı. Özkır'ın Eskişehir'den İzmir'e getirileceği ve hakkındaki yasal işlemlerin burada yapılacağı belirtildi. Emniyet yetkilileri, suikast girişimi gecesine dair önemli sürecin açığa çıkarıldığını kaydetti.  SUİKAST TİMİNİN CEZALARI ONANMIŞTI FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce Özel Kuvvetler, Sualtı Taarruz (SAT) ve Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekiplerinden oluşan suikast timi üyeleri, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 2'nci Ceza Dairesi'nce de aralarında Gökhan Şahin Sönmezateş, Şükrü Seymen, Taner Berber ve Zekeriya Kuzu'nun da bulunduğu 37 sanık hakkında verilen ceza kararları, hukuka uygun bulundu. Son olarak temyiz başvurusu üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi de FETÖ'nün suikast timine verilen ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezalarını onadı. Sadece Cumhurbaşkanı eski Başyaveri Ali Yazıcı'ya 'suça yardım'dan verilen 18 yıl hapis cezası az bulunup bozulurken, davada asli fail olarak cezalandırılması gerektiğine karar verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Yazıcı Haberleri | Ali Yazıcı Kimdir - Haberler - Ali Yazıcı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Yazıcı kimdir, hayatı ve biyografisi. Eski Başyaver Yazıcı'nın suikast suçuna asli fail olarak iştirak etmesi gerekçeli kararda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 11:38:14. #1.14#
title