Ali Ravcı: "İskeleti Bozacak Hiçbir Oyuncuyu Göndermedik"

Spor Toto Süper Lig takımlarından Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, "Kadromuzda iskeleti bozacak hiçbir oyuncuyu göndermedik. Transferin bitimine daha 6 hafta var. Zaten birçok oyuncuyla anlaşmak üzereyiz. Giden oyuncuların yeri dolacak." ifadelerini kullandı.

Ali Ravcı:

Ravcı, yaptığı yazılı açıklamada, transferde dengeli gitmeye  çalıştıklarını belirterek, kadrolarını piyasada adı geçen yıldız isimlere göre  değil teknik direktör Erol Bulut'un istediği oyun formatına uygun olarak kurmak  zorunda olduklarını aktardı.

Avrupa'da ve dünyada transfer anlayışının değiştiğini, Türkiye'de ise  4 büyüklerin durumunun ortada olduğunu anlatan Ravcı, şöyle devam etti:

"Genç oyuncuların dışında futbolcu alan yok. Beşiktaş ve Trabzonspor  teklif gelen her oyuncusunu değerlendiriyor. Biz de kendi bütçe dengemizi  sağlamak için bunu yapmalıyız. Öyle eski alışkanlıklar gibi 10 tane gönder, 10  tane al devri futbolda bitti. Kulüplerimizin ekonomik yapısı ortada. Geçen sene  maliyeti yüksek oyunculardan şikayet ettik. Cissokho, Diallo ile yollarımızı  ayırdık. Kulüp bulursa Barazite de gidecek. 1 milyon avro maliyetli oyuncuyu  gönderip yine 1 milyon avro maliyetli adam almak mantıklı değil. Aynı işi yapacak  daha düşük maliyetli futbolcu transfer etmek asıl başarıdır. Bu sezon başkanımız  bunun üzerinde duruyor. Borcu eritmek için futbolcu maliyetlerini düşürüyoruz.  Dış transferde durağan olmamızın nedeni de bu."

"Giden oyuncuların yeri dolacak"

Ali Ravcı, mart ayından bu yana dış transferde isim belirlemeye  başladıklarını, bu konuda kulübün hazırlıklı olduğunu belirterek, şunları  kaydetti:

"Talip olduğunuz oyuncu 300-400 bin dolar fazladan istiyor. Onları bir  noktaya kadar indirmek zorundayız. Taraftar ve teknik heyet tarafından bakarsak  onlar da kendilerince haklı. Giden oyuncunun yerini anında doldurmayı biz de  istiyoruz. Kadromuzda iskeleti bozacak hiçbir oyuncuyu göndermedik. Transferin  bitimine 6 hafta daha var. Zaten birçok oyuncuyla anlaşmak üzereyiz. Giden  oyuncuların yeri dolacak. Taraftarımızın yıldız özlemini ve beklentisini  biliyoruz. Öncelikle hocanın sistemine uygun, kulübün bütçesini sarsmayacak  isimleri alacağız. Sonrasında yıldız düşünülebilir."

Avrupa'da tek futbolcu alıp transferi bitiren kulüplerin bulunduğuna  dikkati çeken Ravcı, "Malatyalıların içi rahat olsun, kampta her şey yolunda.  Eminim yönetimimiz elini çabuk tutup gerekli isimleri birkaç gün içinde  kamuoyuyla paylaşacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

  

Kaynak: Skorer