Ali İpek, Yabancı Oyuncu Kontenjanının Arttırılmasını İstedi

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, Yabancı Oyuncu Kontenjanının Arttırılmasının Kulüplerin Bütçelerine Olumlu Etki Yapacağını Söyledi.

Ali İpek, Yabancı Oyuncu Kontenjanının Arttırılmasını İstedi

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, yabancı oyuncu kontenjanının arttırılmasının kulüplerin bütçelerine olumlu etki yapacağını söyledi.

Denizlispor'un resmi internet sitesine açıklama yapan Denizlispor Başkanı Ali İpek, "Kulüplerimiz özellikle transfer döneminde astronomik transfer rakamları nedeniyle maddi anlamda büyük yaralar almakta ve oluşan büyük bütçe dengesizlikleri sonucu batma aşamasına gelmektedir. Böyle bir ortamda yabancı oyuncu kontenjanının artırılması, kulüplerin bütçelerine olumlu yönde yansıyacaktır" dedi. Türk futbolunda, Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri konusunda oluşan kaosun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un birebir görüşme yapması halinde kolaylıkla çözülebileceğini savunan İpek, "Böyle bir buluşma gerçekleştiği taktirde, Türk futbolu büyük bir güç kazanacak ve şekil de belirlenmiş olacaktır" dedi.

(AV-MFS-OK-S)