Ali Hamaney Haberleri

Ali Hamaney haber, Ali Hamaney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Hamaney - 05.03.2020
İran Dini Lideri Hamaney: "Hindistan yönetimi radikal Hinduların önünü almalıdır"
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Hindistan yönetimini Müslümanlara yönelik uygulanan katliam ve saldırılar nedeniyle kınayarak, "Hindistan yönetimi radikal Hinduların önünü almalıdır" dedi.
Ali Hamaney - 05.03.2020
İran lideri Hamaney, Hindistan'ı Müslümanlara yönelik katliamı durdurmaya çağırdı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Hindistan hükümetine, Müslüman göçmenleri kapsam dışı bırakan "Vatandaşlık Yasası"na tepki gösteren Müslümanlara yönelik katliamları durdurma çağrısında bulundu.
Ali Hamaney - 04.03.2020
İran'da koronavirüs nedeniyle bu hafta camilerde cuma namazı kılınmayacak
Ekberi, ilçelerde cuma namazıyla ilgili kararın ise Veliyi Fakih'in (ülke lideri Ali Hamaney) temsilcileri, vali ve eyalet sağlık müdürleri tarafından alınacağını belirtti.
Ali Hamaney - 02.03.2020
İran'da DMTK üyesi Mirmuhammedi, Korona nedeniyle hayatını kaybetti
Öte yandan, bir dönem Kum milletvekilliği yapmış Mirmuhammedi, Ali Hamaney ile Haşimi Rafsancani'nin Cumhurbaşkanlıkları döneminde Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanlığı görevinde bulunmuştu.
Ali Hamaney - 01.03.2020
İran ordusunun vurduğu Ukrayna uçağıyla ilgili sorumlular hala ortaya çıkarılmadı
Kanadalı kurbanların aileleri dava açtı Kanadalı kurbanların ailelerinin avukatları, geçen günlerde, İran lideri Ali Hamaney ve İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri hakkında "yolcu uçağını düşürme" suçlamasıyla açtıkları davada İran'dan 1,5 milyar Kanada doları (yaklaşık 1 milyar 130 milyon ABD doları) tazminat talep etti.
Ali Hamaney - 27.02.2020
Hamaney'den İran sağlık çalışanlarına teşekkür mesajı
İran lideri Ali Hamaney, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadele eden Sağlık Bakanı Said Nemeki ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
Ali Hamaney - 24.02.2020
İran'da meclis seçimleri sonrası meşruiyet krizi derinleşiyor
İran'da siyasal manzaranın seçimlerin ardından muhafazakar tonlara bürünmesi, önümüzdeki süreçte gerçekleşecek esaslı dönüşümlerin ne yönde olacağının da habercisi. Mecliste kontrolü ele alan muhafazakarlar, ilerleyen yaşı ve sağlık sorunları göz önüne alındığında yakında koltuğunu devredecek olan şimdiki dini lider Ayetullah Ali Hamaney'den sonraki sürecin gidişatını da belirleyecek.
Ali Hamaney - 24.02.2020
ABD-Taliban mutabakatı ve bölgeye yönelik etkileri
Tahran-Taliban ilişkileri ve Tahran'ın Taliban üzerindeki nüfuzu özellikle Kasım Süleymani'nin öldürülmesinden sonra bir kez daha gündeme geldi. Süleymani'nin öldürülmesinin intikamı olarak ABD'yi bölgeden çıkarmayı hedefleyen Tahran yönetiminin Afganistan'da Taliban üzerinden ABD'ye karşı bir vekalet savaşı başlatıp başlatmayacağı en çok merak edilen konu oldu. Devrim Rehberi Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti'nin "Afgan mücahitlerin kararıyla Afganistan'da ABD varlığına son vereceğiz," şeklindeki açıklaması bu iddiaları güçlendirdi.
Ali Hamaney - 23.02.2020
Hamaney, yabancı basını seçime katılımı engellemek için koronavirüsü kullanmakla suçladı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, düşman olarak nitelendirdiği ABD ve İsrail'in İran'da seçimlere karşı olduğunu belirterek, "Yabancı basın, virüsü bahane ederek halkı seçimlere katılmaktan vazgeçirmeye çalıştı.
Ali Hamaney - 23.02.2020
İran dini lideri Hamaney: "Düşman medya virüs bahanesiyle seçmenlerin oy kullanmasını engellemeye...
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, yabancı medya kuruluşlarını korona virüsü salgınıyla ilgili haberler yaparak halkın oy kullanmasını engellemeye çalışmakla suçladı.
Ali Hamaney - 21.02.2020
İran lideri Hamaney: "Oy vermek dini bir görevdir"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, seçimlere katılımı "dini bir görev" şeklinde niteleyerek, halkı 11. Dönem Meclis Seçimleri için oy kullanmaya çağırdı.
Ali Hamaney - 21.02.2020
İran'da 11. Dönem Meclis Seçimleri için oy verme süreci başladı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ikametgahında kurulacak sandıkta oy kullanması öngörülürken Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Meclis Başkanı Ali Laricani'nin oy kullanacakları sandıklar açıklanmadı.
Ali Hamaney - 20.02.2020
İran "rejime güven oylaması" seçimine gidiyor
Muhafazakarlar, Velayeti Fakih'i temsil eden makamı (Ali Hamaney) mutlak otorite kabul eder ve yönünü Rusya-Çin eksenine çevirirken, reformist siyasetçiler söz konusu makamı anayasal bir kurum olma ötesinde görmemiş, yüzlerini Batı'ya çevirerek toplumsal özgürlükler konusunda müsamahakar bir anlayışı benimsemişlerdir.
Ali Hamaney - 18.02.2020
İran Dışişleri Bakanı'ndan bazı Arap ülkelerine Filistin eleştirisi
Zarif, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'e ait internet sitesinde yayınlanan röportajında, Arap ülkelerinin ABD ve İsrail ile ilişkileri ve bu ilişkilerin Filistin meselesine etkileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Ali Hamaney - 18.02.2020
Hamaney, İranlıları oy kullanmaya çağırdı
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, güçlü bir İran için güçlü meclise ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, "Sandıklara giderek oy kullananlar ne kadar fazla olursa o kadar güçlü bir meclisimiz olur" dedi.
Ali Hamaney - 18.02.2020
İran lideri Ali Hamaney'den cuma günü yapılacak seçimlere katılım çağrısı
İran lideri Ali Hamaney, cuma günü düzenlenecek seçimlere "katılımın düşük olacağı" yönündeki tartışmalar sürerken, halkı sandığa gitmeye çağırdı.
Ali Hamaney - 18.02.2020
İran'da 8 aktiviste "ABD'yle iş birliği" ve "casusluk" suçundan 4 ila 10 yıl hapis
Aralarında Birleşmiş Milletler (BM) Çevre Programı Danışmanı Ian Redmond ve BM Barış Elçisi unvanına sahip Jane Goodall'ın da olduğu 330 bilim insanı, çevre aktivisti ve akademisyen, Kasım 2018'de İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'e bir mektup yazarak "tutuklu çevre aktivistlerinin adil yargılanmasını" talep etmişti.
Ali Hamaney - 16.02.2020
Ruhani: "ABD'nin savaş peşinde olmadığını düşünüyoruz"
İstifayla ilgili iddialara yalanlama Hakkında çıkan "istifa" iddialarını da yalanlayan Ruhani, ilk seçildiğinde böyle bir düşüncenin kafasında belirdiğini ve konuyu İran lideri Ali Hamaney'e de açtığını ancak kendisinin buna karşı çıktığını aktardı.
Ali Hamaney - 11.02.2020
İran'dan "Kanadalı kurbanların ailelerinin suç duyurusu temelsiz" açıklaması
Kanadalı kurbanların ailelerinin avukatları, geçen günlerde, İran lideri Ali Hamaney ve İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri hakkında "yolcu uçağını düşürme" suçlamasıyla açtıkları davada İran'dan 1,5 milyar Kanada doları (yaklaşık 1 milyar 130 milyon ABD doları) tazminat talep etmişlerdi.
Ali Hamaney - 11.02.2020
İran'da İslam Devrimi'nin 41'inci yıl dönümü kutlanıyor
Başkent Tahran'da Azadi Meydanı'nda yapılan gösterilerde, katılımcılar devrimin kurucu lideri Ayetullah Humeyni ve ülkenin dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in posterlerini taşıdı.
Ali Hamaney - 11.02.2020
İran Dini Lideri Hamaney'den 2 bin 315 mahkuma af ve ceza indirimi
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, devrim yıl dönümü dolayısıyla gerekli şartlara sahip 2 bin 315 mahkumun cezalarının hafifletilmesi ve affedilmesini ile ilgili öneriyi kabul etti.
Ali Hamaney - 10.02.2020
İran Dini Lideri Hamaney'den 2 bin 315 mahkum için af kararı
İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İran İslam devriminin yıl dönümü nedeniyle cezaevinde bulunan 2 bin 315 mahkuma af ve cezalarında indirim kararı verdi.
Ali Hamaney - 10.02.2020
İran'da Ahmedinejad grubu seçimlere "Halk Koalisyonu" listesiyle katılacak
Ahmedinejad'ın İran siyasetindeki yeri Cumhurbaşkanlığı döneminde İstihbarat Bakanı olarak atanacak isim üzerinde ülke lideri Ali Hamaney'le ihtilafa düşen Ahmedinejad, önerdiği kişinin kabul edilmemesine tepki göstererek 11 gün süreyle ofisine gitmemişti.
Ali Hamaney - 10.02.2020
İran lideri Hamaney'den 2 bin 315 mahkuma af ve ceza indirimi
İran lideri Ali Hamaney'in onayıyla 2 bin 315 mahkumdan bazılarına af çıkarıldığı, bir kısmının da cezalarında indirim yapıldığı belirtildi.
Ali Hamaney - 09.02.2020
İranlı eski diplomat Emir Musevi: "Bazı DEAŞ'lı esirler Suriye ordusuna katıldı"
Musevi, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Devrim Muhafızları Ordusu ile bölgede İran adına savaşan güçlere, DEAŞ militanı dahi olsalar kendilerine karşı savaşan güçleri öldürmemelerini; bunun yerine esir alarak "ıslah etmelerini" tavsiye ettiğini aktardı.
Ali Hamaney - 08.02.2020
İran dini lideri Hamaney: "Savaş çıkmaması için güçlü olmalıyız"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD yaptırımlarına karşı ülke ekonomisinin petrole bağımlılıktan kurtulması gerektiğini söyleyerek, "Savaş çıkmaması için güçlü olmalıyız" dedi.
Ali Hamaney - 08.02.2020
İran lideri Hamaney: "Yaptırımları fırsata dönüştürerek petrole bağımlılıktan kurtulmalıyız"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin tek taraflı yaptırımları sayesinde ülke ekonomisinin petrole bağımlılıktan kurtulabileceğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Hamaney Haberleri | Ali Hamaney Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Ali Hamaney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Hamaney kimdir, hayatı ve biyografisi. İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, 10 bin mahkum için af kararı çıkarttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 15:16:47. #1.16#

title