Ali Hamaney Haberleri

Ali Hamaney haber, Ali Hamaney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Hamaney - 26.07.2020
İran'daki İslami Uyanış Kurultayı: "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi takdir edilecek bir adım"
Genel Sekreterliğini İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti'nin yaptığı İran merkezli Dünya İslami Uyanış Kurultayı, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yeniden ibadete açılması nedeniyle bir bildiri yayımladı.
Ali Hamaney - 24.07.2020
İran'ın Irak'a müdahale çabalarına Kazımi engeli
İran lideri Ali Hamaney'in başkent Tahran'da Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'yle yaptığı görüşmede, "Haşdi Şabi'nin desteklenmesi" ve "ABD güçlerinin Irak'tan çıkartılması" gibi konuları gündeme getirmesi, bazı uzmanlar tarafından bu ülkenin iç işlerine müdahale çabaları olarak değerlendiriliyor.
Ali Hamaney - 22.07.2020
Irak Başbakanı'ndan Tahran'da "Birbirimizin iç işlerine müdahale etmemeliyiz" açıklaması
İlk yurt dışı ziyaretini İran'a yapan Irak Başbakanı Kazımi, Tahran temasları kapsamında dün Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran lideri Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri ile bir araya gelmişti.
Ali Hamaney - 22.07.2020
İran'da Kovid-19 nedeniyle 138 sağlık personeli hayatını kaybetti
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ali Hamaney - 21.07.2020
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri: "Bölge ülkeleri yabancıların müdahalesinden ötürü bazı...
İlk yurt dışı ziyaretini İran'a yapan Irak Başbakanı Kazımi, Tahran temasları kapsamında daha önce Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve İran lideri Ali Hamaney ile bir araya gelmişti.
Ali Hamaney - 21.07.2020
İran dini lideri Hamaney: "Irak'tan beklentimiz, ABD güçlerinin Irak'tan çıkartılmasıdır"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile gerçekleştirdiği görüşmede, "Irak Meclisi ve hükümetinden beklentimiz, ABD güçlerinin Irak topraklarından çıkartılmasıdır" dedi.
Ali Hamaney - 21.07.2020
Hamaney: "İran'ın hiçbir zaman Irak'ın iç işlerine karışma gibi bir niyeti olmamıştır"
İran Lideri Ali Hamaney, hiçbir zaman Irak'ın iç işlerine karışma gibi bir niyetleri olmadığını ve olmayacağını ancak Iraklı dostlarından ABD'yi tanımalarını beklediklerini ifade etti.
Ali Hamaney - 21.07.2020
Irak Başbakanı Kazımi ilk yurt dışı ziyareti için İran'da
Kazımi'nin Tahran'daki temasları çerçevesinde İran Lideri Ali Hamaney, Birinci Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri, Meclis Başkanı Muhammed Bakır Kalibaf, Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani ve diğer yetkililerle bir araya gelmesi bekleniyor.
Ali Hamaney - 16.07.2020
Son dakika güncel: İran'da rejim karşıtı gösteri düzenlendi
Sosyal medyada paylaşılan görüntülere göre, gösteride "Ne Gazze ne Lübnan, canım İran'a feda", "Besic utan ve ülkeyi rahat bırak" şeklindeki sloganların yanı sıra rejim ve ülke lideri Ali Hamaney karşıtı sloganların atılması üzerine polis müdahale etti ve yer yer gerginlik yaşandı.
Ali Hamaney - 05.07.2020
Natanz Nükleer Tesisi'nde "dikkate değer mali hasar" tespit edildi
Kemalvendi, olayın meydana geldiği alanın, ABD'nin nükleer anlaşmadan ayrılmasının ardından Ali Hamaney'nin emriyle aktif hale getirildiğini belirterek "Bu olay orta vadede yeni teknoloji makinelerin üretiminde ve geliştirilmesinde yavaşlama oluşturabilir fakat İran'ın uranyum zenginleştirme çalışmasında hiçbir aksaklık ve duraklama meydana getirmez.
Ali Hamaney - 05.07.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "ABD İran'ın dostlarına baskı uyguluyor"
Zarif, milletvekillerinin suçlamaları karşısında kendisini İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'den aldığı desteği hatırlatarak savundu.
Ali Hamaney - 27.06.2020
İran Dini Lideri Hamaney: "Yolsuzlukla mücadele devam etmeli"
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, yaptığı açıklamada yolsuzlukla mücadeleye değinerek, "Yolsuzlukla mücadelenin yoğunlaştığı bir dönemde, yasalar çerçevesinde yolsuzlukla mücadele devam ettirilmeli" dedi.
Ali Hamaney - 27.06.2020
İran lideri Hamaney, yolsuzlukla suçlanan eski Yargı Başkanı'nı savundu
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, yolsuzlukla mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesini isterken bazı kesimler tarafından yolsuzlukla suçlanan önceki dönemin Yargı Erki Başkanı Sadık Amuli Laricani'yi savundu.
Ali Hamaney - 22.06.2020
İran, Suudi Arabistan ile ön koşulsuz diyaloğa hazır
İran lideri Ali Hamaney'in askeri danışmanı Hüseyin Dehkan, Suudi Arabistan'ın kabul etmesi halinde Riyad ile ön koşulsuz müzakereye hazır olduklarını söyledi.
Ali Hamaney - 22.06.2020
İran: "Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni destekliyoruz"
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney'in askeri danışmanı General Hüseyin Dehgan, Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni desteklediklerini söyledi.
Ali Hamaney - 21.06.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ruhani lideri Ali Hamaney'i de kapsayacak şekilde İran'a yönelik yeni yaptırımlar getiren başkanlık kararnamesine imza attı.
Ali Hamaney - 16.06.2020
Çin'in Afganistan'daki varlığı her geçen gün daha belirgin hale geliyor
Çin Taliban'la işbirliğini ise askeri alanda gerçekleştirmiş durumda. Taliban Afganistan'ın başta Logar vilayeti olmak üzere, kontrolündeki çeşitli bölgelerde Çin'in yatırımlarını ve teknik personelini koruyucu bir rol üstlendi. Bu koruma görevi karşılığında Çin Taliban'a çeşitli silahlar sağlıyor. İlginçtir ki Çin silahları Taliban'a Pakistan üzerinden değil, İran üzerinden ulaşıyor. Pekin'in Pakistan'ı "büyük oyunun" bu perdesinden uzak tutmakla güttüğü amaç, İslamabad'ın yılda 2 ila 3 milyar dolar arasında yardım aldığı Washington'la ilişkilerinin gerilmesini önlemek. Çin'in İran'la Afganistan'da işbirliği yapmasındaki amaç ise (her ikisinin de ideolojik düşmanı gibi görünen Taliban'a yardım pahasına dahi olsa) ABD ve Rusya'yı "büyük oyunun" dışında tutmak. Görünüşe göre ne Pekin ne de Tahran Moskova hakkında olumlu düşünüyor. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney Rusya'ya belli bir derecede teveccüh gösteriyor olsa dahi İran hükümeti ve kamuoyu Rusya'yı ülkelerinin düşmanı olarak görüyorlar.
Ali Hamaney - 10.06.2020
İran'ın İsfahan eyaletinde 250 sağlık çalışanı Kovid-19'a yakalandı
İran'da ülkenin lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Ali Hamaney - 10.06.2020
İran'ın çift başlı askeri sisteminde çatlak işaretleri
İran-Irak Savaşı'nın ardından Devrim Muhafızları ve ordunun tek bir çatı altında birleştirilmesi teklifi Ayetullah Humeyni tarafından onaylansa da, Humeyni'nin ölümü ve Ali Hamaney'in liderlik makamına gelmesiyle birlikte, Devrim Muhafızları'nın orduya entegre edilme çalışmaları iptal edildi.
Ali Hamaney - 01.06.2020
İran'da Devrim Muhafızları'nın siyaset ve ekonomi üzerindeki etkileri
Devrimin henüz gerçekleştirildiği ve nizamın yeni tesis edilmeye çalışıldığı bu süreçte patlayan ve 8 yıl süren Irak Savaşında, İran yüzbinlerce insanını ve devrimci kadroların önemli isimlerini kaybetti. Fakat bu savaşın DMO'ya kazandırdığı şey, ülkede milliyetçi duyguların ön plana çıkmasıyla birlikte, özellikle gençler arasında DMO'ya gönüllü katılımın artması oldu. Bugün Devrim Rehberi Ali Hamaney'den Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye, eski Cumhurbaşkanları Haşimi Rafsancani'den Mahmud Ahmedinejad'a ya da Kudüs Gücü eski komutanı Kasım Süleymani'den DMO eski komutanı Muhsin Rızai'ye kadar birçok önemli kişi, o dönem İran-Irak Savaşı'nda ve DMO yapılanması içinde aktif olarak yer almış isimlerdir.
Ali Hamaney - 31.05.2020
İranlı siyaset bilimci Zibakelam: "İran'daki en büyük kriz, devletle milletin arasının açılmasıdır"
Zibakelam, İran'da devletin halkın sesine kulak vermediğini belirterek halkın sesine önem vermeyen rejimlerin büyük sorunlarla karşılaştığına dikkati çekti. Zibakelam, "İran'da yönetim harcamaları 450 milyar tümendir. Koronavirüs öncesi bu rakamın üçte biri yoktu. Virüs sonrası bu oran yarı seviyesine ulaşacaktır. Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin elinde gelecek yılın bütçesinin yarısı açık. Asıl soru şu ki, bu açığı Ruhani bir tarafa, (Ali Hamaney'in başında olduğu) rejim nereden tamamlayacak? Petrol fiyatlarının durumu belli.
Ali Hamaney - 29.05.2020
Beyaz Saray, Twitter'ı "terörizme, diktatörlere ve dış propagandacılara izin vermekle" suçladı
Beyaz Saray resmi hesabından bu sabah yapılan paylaşımda, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Filistin ile ilgili bir tweeti alıntılanarak, Twitter'a yüklenildi.
Ali Hamaney - 28.05.2020
İran lideri Hamaney eski Meclis Başkanı Laricani'yi kendi danışmanlığına atadı
Eski İran Meclis Başkanı Ali Laricani'nin, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanlığına ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi üyeliğine atandığı belirtildi.
Ali Hamaney - 28.05.2020
İran Meclis Başkanı Laricani, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) üyesi oldu
İran Meclis Başkanı Ali Laricani, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in danışmanı ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi olarak atandı.
Ali Hamaney - 28.05.2020
İran'da muhafazakar siyasetçi Kalibaf, Meclis Başkanı seçildi
Bir dönem İran Emniyet Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2005-2017 yılları arasında Tahran Belediye Başkanlığı makamında bulundu. Ülke lideri Ali Hamaney, Kalibaf'ı 2017 yılında Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi üyeliğine atadı.
Ali Hamaney - 27.05.2020
İran Meclisinde 11'inci dönem başladı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkede adalet konusunda iyi bir konumda olmadıklarını belirterek, Meclisin yeni dönemdeki önceliğinin adalet, istihdam, yerli üretim ve ekonomi olması gerektiğini vurguladı.
Ali Hamaney - 27.05.2020
Maduro petrol yüklü tankerler için İran'a teşekkür etti
Venezuela'nın bu dünyada cesur dostları bulunduğunu dile getiren Maduro, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'e şükranlarını sundu.
Ali Hamaney - 23.05.2020
İran'da Ramazan Bayramı yarın kutlanacak
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in ofisinden yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı'nın habercisi şevval ayı hilalinin görüldüğü belirtildi.
Ali Hamaney - 23.05.2020
İsrail, İran'ı tehditlerinden dolayı uyardı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Kudüs Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, "Siyonist rejim ölümcül bir kanserdir ve bu bölgeye zararlıdır.
Ali Hamaney - 22.05.2020
İran'ın dini lideri Hamaney'den siyonizm için 'koronavirüs' benzetmesi
İran'ın dini lideri Ali Hamaney, Kudüs Günü dolayısıyla devlet televizyonundan yaptığı konuşmada, siyonizmin bölgedeki varlığını koronavirüse (Covid-19) benzetti.
Ali Hamaney - 20.05.2020
Netanyahu'dan Hamaney'e: "İsrail'i yıkmakla tehdit edenler benzer tehlikeyle karşılaşır"
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in paylaştığı "nihai çözüm" başlıklı karikatüre tepki göstererek, "İsrail devletini yıkmakla tehdit eden her rejim benzer tehlikeyle karşılaşır." ifadelerini kullandı.
Ali Hamaney - 20.05.2020
İran lideri Hamaney: "Suudi Arabistan Filistin'e ihanet etti"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Suudi Arabistan başta olmak üzere bazı Arap ülkelerinin, İsrail'i destekleyerek Filistin'e ihanet ettiğini ancak bu ülkelerdeki halkların bu ihanete müsamaha göstereceğini düşünmediğini söyledi.
Ali Hamaney - 19.05.2020
İran Lideri Hamaney'den Batı Şeria'ya silahlanma çağrısı
İran Lideri Ali Hamaney, Batı Şeria'daki halka silahlanma çağrısı yaptı.
Ali Hamaney - 12.05.2020
İran lideri Hamaney 19 askerin öldüğü tatbikat kazasının soruşturulmasını istedi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, 19 askerin ölümüyle sonuçlanan Basra Körfezi yakınlarındaki deniz tatbikatında meydana gelen kazanın tüm boyutlarıyla soruşturulması ve olayda kusuru bulunan kişilerin tespit edilmesi talimatı verdi.
Ali Hamaney - 07.05.2020
Kovid-19 sonrası Müslümanlar: Fırsatlar, meydan okumalar
Dünyada Kovid-19 tedbirlerine dini tepkiler Kovid-19 meselesinde öncelikle Müslüman dünyanın ana akım itibarıyla kötü bir sınav vermediğini belirtmek gerek. Kabe'nin tavafa kapatıldığı, Mescid-i Nebevi'nin ve Mescid-i Aksa'nın kapalı olduğu, belki de (tarihte 39 kez yaşandığı gibi) Haccın 40. defa yapılamayacağı günlerden geçiyoruz. Bu dönemde Müslümanlar alınan tedbirlere genel olarak uydular. Ancak salgının başlarında Hindistan, Pakistan, Endonezya, Bangladeş gibi ülkelerde, bazı Müslüman gruplardan cemaatle ibadete devam edenler oldu. Bangladeş'te toplu Kovid-19 duasına çıkıldı. İran'da da bazı ayetullahlar, başlangıçta Kovid-19 vakalarının ilk görülmeye başlandığı, kutsal kabul ettikleri "Kum" kentini karantinaya almayı kabul etmedi. Fakat İran lideri Ali Hamaney'e yakın konsey üyesi bazı din adamlarının virüsten vefatlarıyla birlikte tedbirler sıkılaştırıldı.
Ali Hamaney - 07.05.2020
İran-ABD gerilimi bağlamında İran'ın askeri teknoloji hamlesi
İran hava savunma ve erken uyarı sistemleri geliştirmenin yanında artık Basra Körfezi'nde yeni bir "demografik kalkan" kurmak ve kontrolü altındaki son derece ağır silahlandırılmış adalara sivilleri yerleştirmek istiyor. Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı Ali Rıza Tangsiri'ye göre İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Devrim Muhafızları'nı Körfez'deki adaları "yaşanabilir" hale getirmekle görevlendirdi.
Ali Hamaney - 29.04.2020
İran'da Kovid-19 nedeniyle dini mekanların kapatılmasına tepki
Naini mektubunda, "Dindar ve Rehber'e (Ali Hamaney) bağlı İran halkı ile din adamları, kurul başkanı olarak sizden söz konusu kararı gözden geçirmenizi ve alınan kararla ilgili özür dilemenizi beklemiştir.
Ali Hamaney - 29.04.2020
İran lideri Hamaney, Basra Körfezi'ndeki adalarda yerleşim yerleri kurulması talimatını verdi
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'in, Basra Körfezi'ndeki adalarda yerleşim yerleri kurulması yönünde talimat verdiği belirtildi.
Ali Hamaney - 28.04.2020
İran'da 100'ü aşkın sağlık personeli Kovid-19'la mücadelede hayatını kaybetti
İran'da ülkenin lideri Ayetullah Ali Hamaney'in onayıyla hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının "görev şehidi" sayılacağı bildirilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Hamaney Haberleri | Ali Hamaney Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Ali Hamaney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Hamaney kimdir, hayatı ve biyografisi. İran'da tutuklu siyasi aktivist Sutude açlık grevine başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 01:37:16. #1.16#

title