Ali Gür Haberleri

Ali Gür haber, Ali Gür son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Gür - 14.10.2019
Gaziantep'te "Dünya Göç ve Mülteci Kongresi"
Tarih boyunca çeşitli zulümlerden kaçanların hep Türk topraklarına sığındığına işaret eden Şahin, şöyle konuştu: "Bu yaşadığımız coğrafyada bizim yapmamız gereken işler var. Dünya ne derse desin haklının güçlü olduğu bir dünyayı kurmak zorundayız. Güçlünün haklı olduğu bir dünya devam edemez. Zulümle abad olunmaz. Bir çiçek, bir böcek için dünyayı ayağa kaldırıyorsun, milyonlarca çocuk burada yok oldu. Bak o zaman gönül gözüyle, Türkiye'nin gözüyle bak. İnsan gözüyle bak. Bu gözle bakmadığımız sürece bu sorunları çözemeyeceğiz. İnsani ve vicdani bakışın devam ettiği Türkiye bakışı ve Gaziantep modeli, dünya modeli olana kadar yolumuza devam edeceğiz. Doğru bildiğimiz yolda tek başımıza ilerleyeceğiz. Zafer inananların olacak." GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise Suriyelilerin mülteci değil Türkiye'nin misafiri olduğunu, bu nedenle onlara bu şekilde davranıldığını dile getirdi.
Ali Gür - 10.10.2019
Dünya Göç ve Mülteci Kongresi
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Rektörlük'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 2011'den bu yana Suriye sınırında devam eden sıkıntılı süreci yerinde müdahalelerle çözmeye çalıştığını söyledi.
Ali Gür - 09.10.2019
El-Bab İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi açıldı
"Kutsal eğitim hakkını devam ettirmek gerekiyor" Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür de bugünün, Türkiye ve savaş sonrası hayatını idame ettirmeye çalışan Suriyeli gençler için büyük önem taşıdığını söyledi.
Ali Gür - 05.10.2019
Dha yurt bülteni - 7
Ticaret Bakanlığı'nın desteği, GAHİB ve Gaziantep Üniversitesinin iş birliğiyle düzenlenen Tasarım Günleri 2019 ve '6'ncı Makine Halı Tasarım Yarışması' finali GAİB hizmet binasında düzenlendi. Ödül törenine; Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Erdem Güzelbey, GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.
Ali Gür - 05.10.2019
Gaziantep'te "Tasarım Günleri 2019" etkinliği
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür de tasarımın sadece halı sektörü için değil tüm sektörler için büyük önem taşıdığına dikkati çekti.
Ali Gür - 04.10.2019
El bab, azez ve afrin bölgelerinde kurulan 3 fakültede ders başlıyor
CUMHURBAŞKANILIĞI Kararnamesi ile Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı olmak üzere Suriye El Bab'da İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Azez'de İslami İlimler Fakültesi ve Afrin'de Eğitim Fakültesi kurulmasına kararı verildi. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, fakültelerin pazartesi günü eğitime başlayacağını söyledi.
Ali Gür - 04.10.2019
"Suriye'deki öğrencilere bir fırsat oluşturuldu"
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Suriye'de üniversitelerine bağlı kurulacak 3 fakülteye ilişkin, "Savaş süresince yüksek öğretimlerinden mahrum kalan Suriye'deki öğrencilere bir fırsat oluşturuldu.
Ali Gür - 04.10.2019
Dha yurt bülteni - 17
El Bab, Azez ve Afrin bölgelerinde kurulan 3 fakültede ders başlıyor CUMHURBAŞKANILIĞI Kararnamesi ile Gaziantep Üniversitesi'ne bağlı olmak üzere Suriye El Bab'da İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Azez'de İslami İlimler Fakültesi ve Afrin'de Eğitim Fakültesi kurulmasına kararı verildi. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, fakültelerin pazartesi günü eğitime başlayacağını söyledi.
Ali Gür - 23.09.2019
Gaziantep Valisi Gül, üniversitede derse girdi
Son iki ayda Merkez Bankası'nın faizleri 7,5 puana yakın indirdiğini hatırlatan Gül, şöyle devam etti: "Bu çok önemli. Normal şartlarda beklenti şuydu, faizlerin indiğinde dövizin yükseleceği yönündeydi ama döviz yükselmedi hatta zaman zaman düşüşe geçtiği de oldu. Aynı seviyede kaldığı düşünüldüğünde, bu hem uluslararası piyasaların hem de Türkiye'deki piyasaların aslında Türkiye'deki ekonomiye verdiği destek, güven anlamına geliyor. Belki altta bu tam anlamıyla hissedilmedi. Bankalar faizleri düşürecek, reel sektör bunu realize edecek. Bunun bir zamanı var, üç beş ay içerisinde konut satışları artacak, piyasalar canlanacak, daha çok istihdam olacak." Vali Gül, Gaziantep'in ekonomik büyümesinin Türkiye'nin 4,5 katı olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Bu çok önemli bir rakam. Gaziantep'teki bu büyüme ivmesini bütün Türkiye'ye yansımasını arzuluyoruz. Bunun da temelde olabilmesi için ucuz sermayeye ihtiyaç var. İnsanların fabrikası var ama işletme sermayesi ucuz olacak ki üretim, istihdam artsın. Aynı şekilde ihracat yapıyor, rekabet edebilmesi için ucuz krediye ihtiyaç var. Sayın Cumhurbaşkanımızın zaman zaman faiz konusunda serzenişte bulunmasının aslında temel sebebi bu. Yüzde 30-40 ile hiç kimsenin üretim yapma şansı yok. Faizlerin yüksek olduğu zamanlarda insanlar parasını bankada bekletiyor. Faizler 5'lere, 10'lara indiğinde alıyor, satıyor ya da yatırım yapıyor. Başkanlık sisteminin de temel mantığı daha çabuk karar alınsın, çalışabilecek üst düzey personeller kamuda ya da dışarıdan seçme imkanı bulunabilsin, istikrar sağlansın." Vali Gül, daha sonra beraberindeki GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Doç.
Ali Gür - 07.08.2019
GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, yeni mezunlarını verdi
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise GAÜN'ün dünyanın ilk bin üniversitesi içinde olduğunu belirtti.
Ali Gür - 26.07.2019
Vali Gül'den GAÜN Teknopark'a ziyaret
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür de, Teknopark'ın dijital tedarik adına bölgede önemli bir kaynak olduğuna işaret ederek, "2008'de faaliyete başlayan teknoparkımızdaki 4 blokta, şu anda 91 firma, 10 kulukça, 37 ön kuluçka firma bulunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Gür Haberleri | Ali Gür Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Ali Gür haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Gür kimdir, hayatı ve biyografisi. Dünya Mülteci ve Göç Kongresi'nin sonuç bildirgesi açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 18:37:38. #1.15#

title