Ali Gür Haberleri

Ali Gür haber, Ali Gür son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Gür - 01.06.2020
GAÜN'de doçentlik sınavları online olarak gerçekleştirildi
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, üniversite olarak salgının başladığı günden itibaren sürece dijital ortamda devam ettirdiklerini kaydetti.
Ali Gür - 29.05.2020
Cuma namazı Kovid-19 salgını sonrası ilk kez kılındı
GAÜN Camisi'nin imamı Veysel Karakuş'un kıldırdığı cuma namazına Gaziantep Valisi Davut Gül, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, akademisyen, öğrenci ve çevredeki esnaf katıldı.
Ali Gür - 21.05.2020
GAÜN'den koronavirüs tanısı için yeni yöntem
Rektör Prof. Dr. Ali Gür, yazılı açıklamasında, cihazın, GAÜN Şahinbey Araştırma Hastanesi'nde Kovid-19 şikayetiyle gelen kişilerin akciğer bulgusu olup olmadığının belirlenmesinde önemli bir tespit aracı olduğunu belirtti.
Ali Gür - 20.05.2020
Gaziantep Üniversitesinden koronavirüs tedavisi için yeni biyoeşdeğerlilik çalışması
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılan iki ilacın daha biyoeşdeğerlilik çalışması için onay alındığını duyurdu.
Ali Gür - 16.05.2020
GAÜN'de Kovid-19 PCR tanı laboratuvarı faaliyete geçti
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, GAÜN Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Kovid-19 PCR tanı laboratuvarının faaliyete geçtiğini söyledi.
Ali Gür - 05.05.2020
Kızılay'dan GAÜN'e tıbbı malzeme desteği
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür de malzeme desteğinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, özellikle N95 maske, eldiven, cerrahi maske ve gözlüğe çok ihtiyaçları olduğunu ifade etti.
Ali Gür - 30.04.2020
Gaziantep Üniversitesinden koronavirüs tedavisi için biyoeşdeğerlilik çalışması
Rektör Prof. Dr. Ali Gür, yazılı açıklamasında, Farmagen IKU Merkezi ve Novagenix Biyoanalitik İlaç Ar-GE Merkezi ortaklığı ile GAÜN Teknopark bünyesindeki ekibin başlattığı çalışmayla, Kovid-19 tedavisinde hastaların kullanabilmesi için yurt dışından ithal edilen ilacın, yerli ve milli eşdeğerini (muadil) geliştirilerek piyasaya sunulabileceğini belirtti.
Ali Gür - 27.04.2020
Kızılay Genel Başkanı Kınık, immün plazma çalışmasında güncel bilgileri açıkladı
Dr. Kerem Kınık ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Türk Kızılayı Kuzey Marmara Bölge Kan Merkezinden online yayın yaparak, koronavirüs tedavisinde immün plazma yöntemindeki yeni aşamanın bilgilerini paylaştı.
Ali Gür - 23.04.2020
Gaziantep'te 3 kişiden immün plazma için bağış
Aferez Ünitesi'nde gerçekleştirilen bağış sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, koronavirüs tedavisi görerek iyileşenlerin tedaviye katkı sunması için duyarlı olmasını istedi.
Ali Gür - 22.04.2020
Cerablus Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden Milli Dayanışma Kampanyası'na destek
Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, öğrencilerin çok güzel bir çalışmaya imza attığını belirterek şunları kaydetti: "Koronavirüs salgını nedeniyle üniversitemizin bütün birimleri 23 Mart itibarıyla uzaktan eğitime geçti.
Ali Gür - 31.03.2020
Yurttan "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kampanyaya 6 maaşını, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Ali Gür de bir maaşını bağışladığını duyurdu.
Ali Gür - 28.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Behçet DALMAZ-Orhan AŞAN / VAN ======================= 'Koronavirüste plazma nakliyle tedaviye yönelik çalışmaların sonuna gelindi'   GAZİANTEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, koronavirüste, iyileşen hastadan alınacak plazmanın nakliyle tedaviye yönelik çalışmaların nisan ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.
Ali Gür - 23.03.2020
Gaziantep'te kanser ilaçlarının üretildiği tesis kuruluyor
Gaziantep Üniversitesi'nde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca desteklenen Radyo Aktif İlaç Üretim Merkezi kurulmasına ilişkin protokol imzalandı. İmza törenine bakanlık adına Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz katıldı.
Ali Gür - 23.03.2020
Gaziantep'te Proton Hızlandırma ve Radyofarmasötik Üretimi Tesisi kuruluyor
Tesisin yerli ve milli imkanlarla yapılacağını ifade eden Gül, şunları kaydetti: "Yaklaşık bir yıllık süreçte gerek sunum yaparken gerek yetkili yerlere anlatırken bu projeye hepimiz inandık. Sayın Cumhurbaşkanımızın yerli ve milli sanayi oluşturmak konusunda bir hedefi vardı. Bunun en önemli ayaklarından biri de medikal sanayi. Gaziantep'in medikal alanda kümeleşmeyle ilgili hedefi vardı. Üniversitemizin öncülüğünde proje bunun ilk adımı olmuş oldu." Gül, projenin Türkiye için önemine işaret ederek, "Yaklaşık 32 milyon liralık bir proje. Türkiye'de kalkınma ajanslarının bir seferde verdiği en yüksek miktara denk geliyor bu." dedi GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise tesisin Gaziantep Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde kurulacağını aktardı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ali Gür Haberleri | Ali Gür Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Ali Gür haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Gür kimdir, hayatı ve biyografisi. Gaziantep Üniversitesi Kovid-19 ilacında üretim aşamasına geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 08:38:59. #1.15#

title