Ali Günay Haberleri

Ali Günay haber, Ali Günay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Günay - 16.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi için Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde oluşturulan oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik ve İsmail Adalı, tutuksuz 37 sanıktan 25'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Ali Günay - 15.04.2015
Soma Davasında Tutuklu Sanıkların İddianameleri Okundu
Manisa'nın Soma ilçesinde, geçen yıl 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin açılan davanın ertelenen ilk duruşması, Akhisar ilçesinde kültür merkezi iken mahkemeye çevrilen özel bir salonda görülmeye devam etti. Tutuklu 8 sanık ve tutuksuz yargılanan 37 sanıktan 19'u duruşmada bulundu. Mahkemede, tutuklu bulunan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy; Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi ve İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik ile emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in ifadelerinin bulunduğu iddianame okundu.
Ali Günay - 15.04.2015
Soma Davasının Bir Numaralı Sanığı 'Gelirim Yok' Dedi
Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan maden faciasında sorumlulukları bulunduğu iddiasıyla sekizi tutuklu 45 sanığın yargılamasına, bir günlük aranın ardından Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'nın, geçen pazartesi günkü celsede sanıkların duruşmada hazır edilmeleri yönündeki kararının ardından Aliağa Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan, Genel Müdür Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, maden mühendisi ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, geniş güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi.
Ali Günay - 15.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Aylık gelirlerine ilişkin diğer tutuklu sanıklar Ramazan Doğru 37 bin, Akın Çelik 12 bin, İsmail Adalı 7 bin, Ertan Ersoy 5 bin, Mehmet Ali Günay Çelik 3 bin 200, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık ise 2 bin 800 lira beyanda bulundu.
Ali Günay - 15.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın görülmesine, pazartesi günü verilen aranın ardından yeniden başlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 tutuklu, 37 tutuksuz sanık hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, 13 Nisan Pazartesi günü yapılan ilk duruşmaya verilen 1 günlük aranın ardından devam edildi.  Duruşmada, mahkeme heyetinin aldığı ara karar gereği, daha önce SEGBİS aracılığıyla sorgulamaları yapılması kararlaştırılan tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik ve İsmail Adalı da hazır edildi.
Ali Günay - 15.04.2015
Soma Davasında 8 Tutuklu Sanık, Duruşmanın Yapılacağı Salona Getirildi
Akhisar Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde Pazartesi günü başlayan davaya, 8 tutuklu sanığın duruşma solunana getirilmesi için bir gün ara verilmişti. Bir gün aradan sonra dava bugün Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde tekrar görülecek. Soma Kömür İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Can Gürkan, Ramazan Doğru, Akın Çelik, İsmail Adalı, Ertan Ersoy, M. Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazı, sabah erken saatlerde geniş güvenlik önlemleri altında İzmir Aliağa Şakran Cezaevi'nden Akhisar'a getirildi.
Ali Günay - 13.04.2015
Soma Duruşmasını Uluslararası Basın da İzledi
"SEKİZ SANIK MAHKEMEYE GETİRİLECEK" Mahkemeye getirilecek olan 8 sanık şunlar: Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan; maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy; Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Ramazan Doğru, Maden Mühendisi İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik.
Ali Günay - 11.04.2015
Türkiye ve Dünyayı Yasan Boğun Soma Faciasının Davası Pazartesi Başlıyor
Faciayla ilgili olarak, Manisa Barosu'na kayıtlı 117 avukat tarafından Soma İş Mahkemesi'nde 139 dava açıldı. Bu davalar, avukatlar tarafından ücretsiz takip edildi, şehit madencilerin ailelerine hukuki konularda her türlü destek sağlandı. Soma faciasıyla ilgili cumhuriyet başsavcılığının hazırlamış olduğu iddianame ise 6 Mart 2015 tarihinde Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi ve 2015/81 esas numarasına kaydedildi. Şehit madencilerin yakınlarından 487 kişi şikayetçi, yaralanan 162 kişi de mağdur müşteki olarak yer aldı. 45 kişinin sanık konumunda olduğu davada, sekizi halen tutuklu. Tutuklu sanıklar hakkında 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 81/1, 21/2, 53 ve 63. maddelerinin, olası kasıtla öldürme suçundan 301 kez uygulanması talebiyle ve yine bu sekiz sanık Can Gürkan, Ramazan Doğru, Akın Çelik, İsmail Adalı, Ertan Ersoy, M.Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz, Hilmi Kazı hakkında 86/1, 87/1 d, 21/2, 53 ve 63.
Ali Günay - 26.02.2015
Soma'daki Maden Faciası
Tutuklu şüpheliler Can Gürkan, Ramazan Doğru, Akın Çelik, İsmail Adalı, Ertan Ersoy, Mehmet Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın "olası kastla öldürme" suçundan, TCK'nın ilgili maddeleri gereğince 301 kez 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebi tekrar yenilendi.
Ali Günay - 08.11.2014
Bartın'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaralı
Yolu trafiğe kapatmak için konulan demir bloka çarparak altına sıkışan araçtaki sürücü ile Onur Toprakdelen (18), Kerim Yılmaz (19) ve Ali Günay (17) yaralandı.
Ali Günay - 05.11.2014
Soma'daki Maden Faciası
Ramazan Doğru ile Soma Kömür İşletmeleri AŞ'de görevli diğer tutuklu şüpheliler işletme müdürü Akın Çelik, üretimden sorumlu üretim müdürü İsmail Adalı, iş güvenliği üç vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, iş güvenliğinden sorumlu vardiya amirleri Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz ile tutuksuz yargılanan diğer şüphelilerin, olayın oluşumunda herhangi kusur veya ihmallerinin bulunmadığını savunup üzerilerine atılı suçlamaları kabul etmediklerini beyan ettikleri aktarıldı.
Ali Günay - 28.09.2014
Soma'da Teknik Nezaretçiler, Bütün Suçun Kendi Üzerlerine Kalmasından Korkuyor"
Manisa'nın Soma ilçesinde, 301 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasını araştırmak üzere oluşturulan TBMM Araştırma Komisyonu'nun üyeleri; soruşturma kapsamında tutuklanan Soma Maden İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru ile İşletme Müdürü Akın Çelik'in de aralarında bulunduğu 8 kişiyi ilk kez dinledi. Görüşmede; Genel Müdür Ramazan Doğru'nun, AK Parti mitingine işçilerin götürülmesi iddialarına net bir cevap vermediği ancak yalanlamadığı da öğrenildi. Görüşmede, cezaevinde tutuklu bulunan ve yönetici durumunda olmayan teknik nezaretçilerin, bütün suçun kendi üzerlerine kalmasından çekindikleri öğrenildi. 13 Mayıs 2014 Salı günü Manisa'nın Soma ilçesinde, Soma Kömür İşletmeleri AŞ'ye ait Eynez Maden Ocağı'nda medyana gelen faciada 301 madenci hayatını kaybetmişti. Türkiye ve dünyayı yasa boğan olay sonrasında, TBMM'de grubu bulunan partilerin teklifiyle, Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. İlk olarak 9 Haziran'da ilçeye gelip inceleme yapan komisyon üyeleri, geçen hafta tekrar geldikleri Soma'da, üç günlük ikinci çalışmalarını tamamladı. AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun başkanlığındaki komisyon üyeleri, son olarak, Aliağa Şakran'daki cezaevi kampüsünda tutuklu bulunan Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, maden mühendisi Ertan Ersoy ile vardiya amirleri İsmail Adalı, Hilmi Kazık, Yasin Kurnaz ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay'ı dinledi.
Ali Günay - 27.09.2014
TBMM Soma Maden Faciasını Araştırma Komisyonu Tutuklularla Görüştü
Soma'daki maden kazalarının araştırılarak iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi amacıyla çalışma yürüten komisyonu, İzmir'in Aliağa ilçesindeki cezaevinin T1 binasında bulunan Gürkan, Doğru ve Çelik'i dinledi. Öğleden sonra oturumda ise T2 binasındaki vardiya amiri İsmail Adalı, maden mühendisi Ertan Ersoy, emniyet teknisyeni Mehmet Ali Günay, vardiya amirleri Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz ile görüşülecek.
Ali Günay - 27.09.2014
TBMM Soma Maden Faciasını Araştırma Komisyonu Üyeleri, Tutuklularla Görüşecek
Soma'daki maden faciası-TBMM Soma Maden Faciasını Araştırma Komisyonu üyeleri, tutuklularla görüşmek üzere Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne giriş yaptı- Komisyon üyeleri Soma Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Gürkan, şirketin Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Eynez İşletme Müdürü Akın Çelik ve diğer tutuklularla görüşecekİZMİR (AA) - TBMM Soma Maden Faciasını Araştırma Komisyonu üyeleri, tutuklularla görüşmek üzere Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne giriş yaptı. Soma'daki maden kazalarının araştırılarak İş Sağlığı ve İş Güvenliği Tedbirlerinin Belirlenmesi amacıyla çalışma yürüten Meclis Araştırması Komisyonu, sabah saatlerinde T1 binasında bulunan Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Gürkan, şirketin Genel Müdürü Ramazan Doğru ve Eynez İşletme Müdürü Akın Çelik'i dinleyecek.Komisyon, öğleden sonra oturumda ise T2 binasındaki vardiya amiri İsmail Adalı, maden mühendisi Ertan Ersoy, emniyet teknisyeni Mehmet Ali Günay, vardiya amirleri Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz ile görüşecek.
Ali Günay - 27.09.2014
TBMM Komisyonu Tutuklu Sanıklarla Görüşecek
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs tarihinde Tükiye'yi yasa boğan maden kazasının ardından kazayı araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu üyeleri, dün 301 madencinin hayatını kaybettiği Eynez Maden Ocağı'ndaki incelemelerinin ardından bugün de tutukluların bulunduğu İzmir'deki Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne geldi. AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun başkanlığındaki komisyon üyeleri Yılmaz Tunç, Ali Aydınlıoğlu, Fatoş Gürkan, Namık Havutça, Canan Candemir, Necati Özensoy, Ayşe Türkmenoğlu, Vural Kavuncu, Nesrin Ulema, Erkan Akçay, Muzaffer Yurttaş, Özgür Özel, Sakine Öz, Selçuk Özdağ ve Faysal Sarıyıldız, soruşturma kapsamında tutuklu bulunan sanıklar Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Can Gürkan, Soma Holding Maden İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, Akın Çelik, Soma Eynez İşletme Müdürü, vardiya amirleri İsmail Adalı, Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz, maden mühendisi Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile görüşecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Günay Haberleri | Ali Günay Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Ali Günay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Günay kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Dördüncü Duruşma Başladı (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 02:00:18. #1.14#
title