Ali Günay Haberleri

Ali Günay haber, Ali Günay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Günay - 18.08.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 35'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Ali Günay - 16.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciası davasında, 2'si tutuklu 10 sanık avukatının müdafilikten çekilmesi nedeniyle sanıkların kendilerine yeni avukat tayin etmeleri için süre tanınarak duruşmaya 18 Ağustos'a kadar ara verildi.  Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasının ikinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Ali Günay - 15.06.2015
Aa Günün
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ali Günay - 15.06.2015
Aa Günün
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ali Günay - 15.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ali Günay - 24.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın sekizinci oturumuna, sanıklar Soma Kömürleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile tarafların avukatları katıldı.
Ali Günay - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan vardiya amirleri Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın avukatı Murat Balcı, müvekkillerinin dosyadaki üzerilerine atılı kusurları işlemeleri halinde kendi can güvenliklerini de tehlikeye alacaklarını savunarak, "Yer altındaki kişi kendisiyle birlikte yüzlerce kişinin ölmesini göze alarak böyle bir şey yapabilir mi? Müvekkillerimin üzerine atılı suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi.  Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın bugünkü oturumuna, sanık avukatlarının müvekkillerine ilişkin savunmalarının alınmasıyla devam edildi.  Tutuklu sanıklardan emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in avukatı Mehmet Avcı, savunmasında, dosyadaki tek tutuklu teknik elemanın müvekkili olduğunu belirterek, Çelik'in karar alma yetkisinin olmadığını, ayrıca iş güvenliği uzmanı olmamasına rağmen iddianamede kendisine iş güvenliğiyle ilgili suçlar atfedildiğini ileri sürdü.
Ali Günay - 22.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Yedinci Duruşma (3)
AVUKATLAR MÜVEKKİLLERİ ADINA TOPLU SAVUNMA DA YAPTI Duruşmada söz alan sanıklardan Mehmet Ali Günay Çelik'in avukatı Mehmet Avcı, "Müvekkilim kazanın meydana geldiği ocakta maden teknikeridir.
Ali Günay - 22.04.2015
Sanık Avukatından Orhan Veli Şiiri ile Savunma
Manisa'nın Akhisar ilçesinde görülen 45 sanıklı Soma davasında sanık avukatlarının ek savunmaları devam ediyor. Duruşmada, tutuklu sanıklar İsmail Adalı, Ertan Ersoy, Mehmet Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık ile tutuksuz sanıklar Serkan Kocaman, Harun Güneş, Ergün Yılmaz, Yalçın Erdoğan ve Fuat Ünal Aydın'ın avukatları ek savunmalarını yaptı.
Ali Günay - 22.04.2015
Soma Davasında Sanık Avukatları da Kamu Görevlilerini İşaret Etti
Tutuklu sanıklardan maden teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in avukatı Özdemir Avcı, müvekkilinin karar alma mekanizmasında olmadığını söyledi.
Ali Günay - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan İsmail Adalı'nın avukatı Faruk Çalışkan, bilirkişi heyetinin raporunu olay yerine tam olarak gitmeden hazırladığını ve bunu da açık açık raporunda belirttiğini ifade ederek, "Bu rapor bilimsel bir rapor değil ancak kahinler, müneccimler raporu olur. Tahmin ceza hukuku ile bağdaşacak bir şey değildir" dedi.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın yedinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 33'ü ve tarafların avukatları katıldı.
Ali Günay - 21.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın altıncı celsesinde, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Ali Günay - 20.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın 5'inci oturumuna başlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın beşinci duruşmasına tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 31'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Ali Günay - 19.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ve tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve tarafların avukatlarının katıldığı oturumlarda, tutuklu sanıklar ile 4 tutuksuz sanığın ifadelerinin alınması işlemi tamamlandı.
Ali Günay - 17.04.2015
Soma Sanığı Eşi ve Çocuklarının Bakımı İçin Tahliyesini İstedi
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 günü 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanığın yargılanmasına devam edildi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın öğleden sonraki oturumunda son tutuklu sanık olan emniyet vardiya amiri görevindeki maden mühendisi Hilmi Kazık, kendini savundu. Sanık Hilmi Kazık, "Eşim ve çocuklarımın bakımı için tahliyemi istiyorum." dedi. Duruşma salonundaki şehit madenci aileleri, "Biz ne olacağız, bizim çocuklarımız ne olacak. Çocuklarını düşünüyormuş." diye tepki gösterdi. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davanın ilk duruşmasının 4. celsesinde tutuklu sanıkların tamamı ile 27 tutuksuz sanık, şehit madencilerin yakınları ve tarafların avukatları hazır bulundu. Amirlerinin Başmühendis Mehmet Efe ve Mehmet Ali Günay Çelik olduğunu, altında mühendis, tekniker ve çavuşların çalıştığını ifade eden Kazık, 8 saatlik mesaisini yer altında geçirdiğini söyledi.
Ali Günay - 17.04.2015
Derleme - Gün İçinde Geçilen "Soma'daki Maden Faciası Davası" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların savunması tamamlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 tutuklu, 37 tutuksuz sanık hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada 13 Nisan Pazartesi günü başlayan ilk duruşmada dördüncü oturum yapıldı.  Duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ali Günay - 17.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Dördüncü Duruşma Başladı (4)
Mahkeme başkanının içerideki gaz oranının 50 PPM'in üzerine çıktığı durumlarda ne yaptıklarına yönelik soru üzerine Hilmi Kazık, "İllaki 50 PPM önemli değil, 30-40 PPM'e dahi çıksa bizler hemen araştırma yaparız. Kaynağını bulmaya çalışırız. Yükselmenin, dinamitten mi yoksa yangından mı olduğunu tespit ederiz. Bu yükseklikleri deftere kaydetmediğimiz olmadı. Ocak içerisine kül verme işlemi, yangın çıkmaması içindir. Yangın çıktıktan sonra yapacak bir şey yok çünkü. Planlı bir şekilde devamlı kül verilmiştir. Ocak içerisinde de yangın dendiği zaman öyle alev alev olmaz. Duman çıkar. Yangın dediğimiz ısınmadır. Açık alev çok nadir çıkar. Ben bana verilen görev yeriyle ilgili risk analizi yaparım. Ben de emniyetle alakalı olarak riskleri Mehmet Efe ile Mehmet Ali Günay Çelik'e bildiririm" dedi.
Ali Günay - 17.04.2015
Son Tutuklu Sanık da Savunma Yaptı
"50 PPM ÜZERİNE ÇIKMASINA GEREK YOK" Amirlerinin Mehmet Efe ve Mehmet Ali Günay Çelik olduğunu, altında mühendis, tekniker ve çavuşların çalıştığını söyleyen Kazık, 8 saatlik mesaisini yer altında geçirdiğini kaydetti.
Ali Günay - 17.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Dördüncü Duruşma Başladı (2)
Tutuklu TEKNİKER İFADE VERDİ Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanıklı Akhisar'da görülen davanın dördüncü oturumunda emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, ifade verdi.
Ali Günay - 17.04.2015
Vardiya Amiri Mehmet Ali Günay Çelik Savunma Yaptı
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan Soma davasının birinci duruşmasının 4’üncü oturumunda ifade veren vardiya amiri Mehmet Ali Günay Çelik’in, neredeyse her suçlamada sorumluluğun başmühendis Mehmet Efe de olduğunu söylemesi, madenci ailelerinin “İyi ki Mehmet Efe ölmüş. Ölmese kimse suçu yıkacaktınız” diye tepki göstermesine neden oldu.
Ali Günay - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın sanıklarından maden teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, bilirkişi raporuna itiraz ederek, "Yangının, üst kot gibi başka yerden gelen metan gazının hızlı şekilde yanmasından kaynaklandığını tahmin ediyorum.
Ali Günay - 17.04.2015
Soma Davasında İlk Duruşmanın Dördüncü Oturumu Başladı
Duruşmada tutuklu sanıklar Soma Kömürleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ali Günay - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Ali Günay - 16.04.2015
Derleme - Gün İçinde Geçilen "Soma'daki Maden Faciası Davası" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...
Duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 25'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Günay Haberleri | Ali Günay Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Ali Günay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Günay kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Maden Faciasında Sığınma Yerini Amirler Biliyormuş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 11:56:27. #1.15#

title