Ali Günay Haberleri

Ali Günay haber, Ali Günay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Günay - 20.12.2016
Soma Davası 23 Ocak 2017'ye Ertelendi
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde 13. duruşması görülen Soma maden faciasına ilişkin davaya Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Ali Günay - 21.11.2016
Ek Rapor Gelmedi, Soma Davası Duruşması Ertelendi
Soma'da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen faciada, 301 madencinin yaşamını yitirmesi ardından başlatılan adli soruşturmada, haklarında, 'Olası kastla öldürme', 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma', 'Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçlarından 301 kez, 2 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan toplam 46 sanığın yargılanmasına, 39 günlük aranın ardından Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden başlandı. Duruşma öncesinde, gar önünden yargılamanın yapılacağı kültür merkezinin yakınına kadar STK üyeleriyle yürüyen Somalı işçilerin aileleri, Siirt'in Şirvan İlçesi'ndeki maden kazasında hayatlarını kaybeden işçileri andı, davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi. ÜYE HAKİM DEĞİŞTİ, EK BİLİRKİŞİ RAPORU DURUŞMAYA YETİŞTİRİLEMEDİ Yoklamayla başlayan duruşmada, mahkemenin üye hakimlerden Songül Yenigün'ün HSYK kararıyla Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi olarak atanmasından dolayı yerine Hakim Şule Tunç, görev aldı. Bu arada tutuklu sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan'ın avukatı Kadir Çekin'in yaptığı reddi hakim talebinin kabul edilmemesine yönelik itirazı değerlendiren Manisa 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin de, ret kararı verdiği öğrenildi. Geçen duruşmadaki ara kararla hazırlanması istenen ek bilirkişi raporunun yetişmemesi üzerine, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, tarafların taleplerini aldı. Mağdur Ailelerin avukatlarından Can Atalay, Soma maden faciası davasının bundan sonra işçilerin can güvenliği açısından çok önemli sonuçlar doğuracağını söyledi. Can Atalay, sanıkların tutukluluk hallerinin devam etmesini de talep etti. CAN GÜRKAN'DAN MAHKEMEYE TEPKİ Mağdur avukatlarından sonra söz alan sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, önceki duruşmaların aksine bu kez savunmasını çok kısa tuttu. Tahliye kararına mahkemenin takdirine bıraktığını söyleyen Can Gürkan, "Daha önce yaptığım tüm talepler kabul edilmedi. Bununu için talepte bulunmayacağım" dedi. Tutuklu sanık Akın Çelik'in Şirvan'daki maden kazasında ölen işçiler için rahmet dilediği duruşmada söz alan yine tutuklu bulunan İsmail Adalı, "Kasten ve bilerek arkadaşlarımızı öldürdüğümüzün söylenmesi zoruma gidiyor. Bilerek ve isteyerek kimseye zarar vermek istemedik" dedi. Bu sırada salonda bulunan madenci ailelerinin, "katilsiniz" diye bağırması üzerine, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, bazı kişileri salon dışına çıkardı. Tutuklu sanıklardan Ertan Ersoy, başı dik olarak kendisini savunmasının suçsuzluğunun göstergesi olduğunu vurgulayıp olayı 15 dakika geç haber veren kişilerin sorgulanması gerektiğini söyledi. Ertan Ersoy, delilleri kararmasının da söz konusu olmadığını ifade edip, "Sorumlu olduğum teknik nezaretçi defterini ben savcılığa teslim ettim" dedi. Sanıklardan Mehmet Ali Günay Çelik de karar alma yetkisinde olmadığını, kendisine verilen talimatları uyguladığın söyleyip, "Yukarıda filler tepiniyor, altta çimenleri düşünen yok.
Ali Günay - 21.11.2016
Dha Yurt: Ek Rapor Gelmedi, Soma Davası Duruşma Ertelendi
CAN GÜRKAN'DAN MAHKEMEYE TEPKİ Mağdur avukatlarından sonra söz alan sanıklardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, önceki duruşmaların aksine bu kez savunmasını çok kısa tuttu. Tahliye kararına mahkemenin takdirine bıraktığını söyleyen Can Gürkan, "Daha önce yaptığım tüm talepler kabul edilmedi. Bununu için talepte bulunmayacağımö dedi. Tutuklu sanık Akın Çelik'in Şirvan'daki maden kazasında ölen işçiler için rahmet dilediği duruşmada söz alan yine tutuklu bulunan İsmail Adalı, "Kasten ve bilerek arkadaşlarımızı öldürdüğümüzün söylenmesi zoruma gidiyor. Bilerek ve isteyerek kimseye zarar vermek istemedikö dedi. Bu sırada salonda bulunan madenci ailelerinin, "katilsinizö diye bağırması üzerine, Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı, bazı kişileri salon dışına çıkardı. Tutuklu sanıklardan Ertan Ersoy, başı dik olarak kendisini savunmasının suçsuzluğunun göstergesi olduğunu vurgulayıp olayı 15 dakika geç haber veren kişilerin sorgulanması gerektiğini söyledi. Ertan Ersoy, delilleri kararmasının da söz konusu olmadığını ifade edip, "Sorumlu olduğum teknik nezaretçi defterini ben savcılığa teslim ettimö dedi. Sanıklardan Mehmet Ali Günay Çelik'te karar alma yetkisinde olmadığını, kendisine verilen talimatları uyguladığın söyleyip, "Yukarıda filler tepiniyor, altta çimenleri düşünen yok.
Ali Günay - 13.10.2016
Güncelleme - Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Ali Günay - 13.10.2016
Soma Davası 21 Kasım'a Ertelendi
Mahkeme heyeti tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Soma Kömür İşletmeleri AŞ. Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, İşletme Müdürü Akın Çelik, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik'in tutukluluk hallerinin devamına kararı verirken, son bilirkişi raporunu hazırlayan heyetten ek bilirkişi raporu talep edilmek üzere davayı 21 Kasım'a erteledi.
Ali Günay - 13.10.2016
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy ve Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile bazı tutuksuz sanıklar, mağdur aileleri ve taraf avukatları katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Günay Haberleri | Ali Günay Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Ali Günay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Günay kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma Faciası Davasında 15'inci Duruşma Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.4.2021 03:05:24. #1.14#

title