Ali Günay Haberleri

Ali Günay haber, Ali Günay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Günay - 27.09.2014
TBMM Komisyonu Tutuklu Sanıklarla Görüşecek
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs tarihinde Tükiye'yi yasa boğan maden kazasının ardından kazayı araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu üyeleri, dün 301 madencinin hayatını kaybettiği Eynez Maden Ocağı'ndaki incelemelerinin ardından bugün de tutukluların bulunduğu İzmir'deki Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ne geldi. AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun başkanlığındaki komisyon üyeleri Yılmaz Tunç, Ali Aydınlıoğlu, Fatoş Gürkan, Namık Havutça, Canan Candemir, Necati Özensoy, Ayşe Türkmenoğlu, Vural Kavuncu, Nesrin Ulema, Erkan Akçay, Muzaffer Yurttaş, Özgür Özel, Sakine Öz, Selçuk Özdağ ve Faysal Sarıyıldız, soruşturma kapsamında tutuklu bulunan sanıklar Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Can Gürkan, Soma Holding Maden İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru, Akın Çelik, Soma Eynez İşletme Müdürü, vardiya amirleri İsmail Adalı, Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz, maden mühendisi Ertan Ersoy, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ile görüşecek.
Ali Günay - 27.09.2014
Soma Komisyonu Cezaevi Kampüsüne Giriş Yaptı
Komisyon, öğleden sonra oturumda ise T2 binasındaki vardiya amiri İsmail Adalı, maden mühendisi Ertan Ersoy, emniyet teknisyeni Mehmet Ali Günay, vardiya amirleri Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz ile görüşecek.
Ali Günay - 24.09.2014
Meclis Araştırma Komisyonu Soma'da İncelemede Bulunacak
Meclis Araştırma Komisyonu, bugün Manisa'ya gelecek. Eynez ve Işıklar ocakları inceleme ziyareti, Soma maden kazasını yaşayan tanıklar ve soruşturma kapsamında tutuklanan sanıklarla görüşme programı kapsamında 24-27 Eylül 2014 arasında Manisa’da olacak. Komisyon üyeleri, yarın Soma'ya hareket ederek saat 10.30 ile 13.00 arasında Eynez ocağındaki son durum hakkında Soma A.Ş. Genel Müdürü Haluk Evinç'ten bilgi alacak. Komisyon üyeleri, maden kazasının yaşandığı Eynez Maden Ocağı'nda da incelemelerde bulunacak ve saat 13.15'te, ocağın çıkışında basın mensuplarına açıklama yapacak. Basın açıklamasının ardından saat 14.30 ile 18.00 arasında, Işıklar Maden Ocağı'nda inceleme yapacaklar. 26 Eylül Cuma günü ise Soma ilçesinde saat 09.30 ile 12.30 arasında Eynez Maden Ocağı yetkilileri, Soma A.Ş. Müessese Müdürü Ali Haydar Sakik ve İmbat Madencilik İş Güvenliği Müdürü Aygün Ekici'den bilgi alacaklar. Saat 13.30 ile 18.00 arasında, facia sırasında kaza mahallinde bulunan ve doğrudan olaya tanık olan işçilerle görüşecekler. 27 Eylül Cumartesi saat 09.30 ile 12.30 arasında, İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumu 1 No'lu T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan CEO Gürkan, Genel Müdür Doğru ve Eynez İşletme Müdürü Çelik'i dinleyecekler. Adından saat 12.30'da Aliağa Ceza İnfaz Kurumu'nun önünde basın açıklaması yapılacak. Komisyon üyeleri, saat 13.30 ile 17.00 arasında tutuklu diğer sanıklar olan vardiya amirleri İsmail Adalı, Hilmi Kazık ve Yasin Kurnaz, maden mühendisi Ertan Ersoy ve emniyet teknisyeni Mehmet Ali Günay Çelik ile Aliağa 2 No'lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda görüşecek.
Ali Günay - 19.09.2014
Soma Komisyonu Tutuklu Sanıklarla Görüşecek
    Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 madencinin şehit olduğu maden kazalarının araştırılarak alınması gereken iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu, Eynez ve Işıklar maden ocağında incelemelerde bulunacak. Soma maden kazasını yaşayan tanıklar ile bu kaza soruşturması kapsamında tutuklu olan sanıklarla görüşme yapılacak.     Üç gün sürecek çalışmada TBMM Soma Faciasını Araştırma Komisyonu, İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan Soma Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Gürkan, Soma Holding Maden İşletmeleri Genel Müdürü Ramazan Doğru ve Soma Eynez İşletme Müdürü Akın Çelik ile görüşecek.     Ayrıca Vardiya Amiri İsmail Adalı, Maden Mühendisi Ertan Ersoy, Vardiya Amiri Hilmi Kazık, Emniyet Teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik ve Vardiya Amiri Yasin Kurnaz dinlenecek.
Ali Günay - 24.07.2014
MHP'li Akçay'dan Soma Dilekçesi
MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Soma'daki maden kazasıyla ilgili adli soruşturmanın ve Komisyonun çalışmalarının selameti için; adli soruşturma bitinceye ve Soma Araştırma Raporu hazırlanıncaya kadar Soma'daki maden kazasıyla ilgili sorumluluğu bulunan bürokratların geçici olarak görevden alınması için Komisyonun ilgili bakanlıklara tavsiyede bulunmasına yönelik Soma Araştırma Komisyonuna dilekçe verdi. MHP'li Akçay'ın görevden alınmasını istediği bürokratlar şunlar: "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Kasım Özer, İş Teftiş Kurulu Başkanı Mehmet Tezel, İzmir İş Teftiş Kurulu Grup Başkanı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, Maden İşleri Genel Müdürü M. Hamdi Yıldırım, Denetim Hizmetleri Başkanı M. Hacı Eminoğlu, TKİ Genel Müdür Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aktaş ile kazanın yaşandığı 13 Mayıs tarihinde TKİ Yönetim Kurulu Üyesi olanlar, Eli Müessese Müdürü Hakkı Duran." MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın Soma Araştırma Komisyonuna verdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı: "Özelleştirme, taşeronlaştırma, hizmet alımı ve rödovans gibi yanlış uygulamalar sonucu madencilik sektörü deneyim ve uzmanlaşmanın olmadığı kişi ve şirketlere bırakılmıştır. Yeterli iş güvenliği tedbirlerinin alınmaması, ILO'nun 176 sayılı madenlerde iş sağlığı ve güvenliği sözleşmesinin ülkemiz tarafından onaylanarak iç mevzuatta gerekli uyum çalışmalarının yapılmamış olması, sendikal örgütlenmenin yetersiz olması, sendikal seçimlerin bağımsız yapılmaması, iş güvenliği uzmanlarının iş akdi ve ücret yönünden işverene bağlı olması ve bilhassa denetimin yeterince yapılmaması madenlerde iş kazalarının artmasına neden olmaktadır. Bütün bu olumsuzluklar nedeniyle Türkiye, ölümlü maden kazalarında dünyada ilk sıradadır. 1955-2014 tarihleri arasında maden kazaları nedeniyle 3 bin 410 madencimiz hayatını kaybetmiş, 326 bin madencimiz yaralanmış, 15 bin maden işçimiz meslek hastalığına yakalanmıştır. Türkiye'deki 2 milyar tonluk linyit kömürü rezervinin 753 milyon tonu Soma'dadır. Yıllık 15 milyon ton tüvenan (ham) linyit kömürünün üretildiği 105 bin nüfuslu Soma'da, yaklaşık 15 bin kişi madenlerde çalışmaktadır. Bu çalışanların yaklaşık 13 bin 500'ü özel sektörde istihdam edilmektedir. Soma'daki maden ocakları rödövans veya hizmet alımı yöntemiyle özel sektör eliyle işletilmiştir. Özel sektördeki taşeronluk yöntemi, güvenlik eksiklikleri, kamu denetiminin yeterince yapılmaması ve siyaset-işadamı- bürokrat ağındaki kirli ilişkiler nedeniyle Soma'daki maden kazalarında yüzlerce madencimiz hayatını kaybetmiştir. Soma'da meydana gelen maden faciası sonrası adli soruşturma başlamış ve Soma Kömür İşletmelerinin sahibi Can Gürkan ile Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Üretim Müdürü İsmail Adalı, Teknik Nezaretçi Ertan Ersoy, Emniyet Teknikeri M. Ali Günay, Emniyet Baş Mühendisi Yasin Kurnaz ve Emniyet Mühendisi Hilmi Kazık tutuklanmıştır.
Ali Günay - 30.05.2014
Soma Soruşturmasında 1 Tutuklama Daha
    Soma Madencilik’te vardiya amiri olarak çalışan İsmail Adalı, facianın yaşandığı gün arkadaşlarını kurtarmak için madene girmiş, 20 saat kendisinden haber alınamayınca öldüğü zannedilmişti. Adalı’nın 20 saat sonra ailesiyle buluşmasına tanıklık eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız gözyaşlarını tutamamıştı.     Soma’daki maden faciası soruşturmasını yürüten Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı, facia sonrası tutuklanması talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen ancak denetimli serbestlikten serbest bırakılan İsmail Adalı için Asliye Ceza Mahkemesi'ne itiraz başvurusu yaptı. Üst mahkeme savcılığın itirazını kabul etti. Bunun üzerine İsmail Adalı Soma Adliyesi’ne getirildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yeniden tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen İsmail Adalı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.     Soma faciası sonrası yürütülen soruşturma kapsamında bugüne kadar 36 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 8’i tutuklanırken, 4’ü ise denetimli serbestlikten yararlanarak serbest bırakılmıştı. Tutuklanan 8 şüphelinin avukatları, müvekkillerinin serbest bırakılması için Asliye Ceza Mahkemesi’ne itiraz etti. İtirazları değerlendiren mahkeme, maden mühendisi Yalçın Erdoğan’ın denetimli serbestlik hükmünden faydalanarak serbest bırakılmasına karar verdi. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu kişilerin sayısı 7’ye düştü. İsmail Adalı’nın tutuklanmasıyla tutuklu sayısı yeniden 8’e yükseldi.     Soruşturma kapsamında daha önce Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, mühendisler Yalçın Erdoğan, Ertan Ersoy, vardiya amirleri Hilmi Kazık, Yasin Kurnaz, Mehmet Ali Günay Çelik tutuklanmıştı.
Ali Günay - 23.05.2014
Soma'daki Maden Faciası
Soma'daki maden faciasına ilişkin Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 8 kişinin avukatları, kararın iptali için bir üst mahkemeye itiraz etti.  AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, soruşturma kapsamında Türk Ceza Kanunu'nun 85/2 maddesine göre "taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet vermek" suçlamasıyla Soma Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla tutuklanan 8 kişinin avukatları, bir üst mahkeme konumundaki asliye ceza mahkemesine itirazda bulundu.  Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 36 zanlıdan, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru ve İşletme Müdürü Akın Çelik ile Yalçın Erdoğan, Ertan Ersoy, Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik tutuklanmıştı.
Ali Günay - 23.05.2014
Soma Faciasında 8 Tutuklu İçin Avukatları İtirazda Bulundu
Geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen maden kazasında 301 kişi yaşamını yitirirken, bir bölümü hastanede tedavi edilen 486 madenci sağ kurtuldu. Türkiye'yi yasa boğan facianın ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde 39 kişi gözaltına alındı. Bu zanlılardan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru ve İşletme Müdürü Akın Çelik ile Yalçın Erdoğan, Ertan Ersoy, Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik tutuklandı.
Ali Günay - 19.05.2014
Ramazan Doğru Tutuklandı, Alp Gürkan'ın Gözaltı Süresi Uzatıldı
Savcılıktaki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen teknisyen Mehmet Ali Günay Çelik tutuklanırken, Naci Kor, İsmail Adalı, Nazmi Cem Nesimoğulları ve Necati Karadeniz tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Ali Günay - 19.05.2014
Soma'daki Maden Faciası
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs'ta 301 işçinin yaşamını yitirdiği, 486 kişinin yaralandığı facia sonrası Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda başlatılan soruşturmada, TCK'nın 85/2 maddesi gereğince "taksirle birden fazla insanın ölümüne sebebiyet vermek" suçlamasıyla 26 kişi gözaltına alınmıştı.  Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Soma Maden İşletme Müdürü Akın Çelik, mühendisler Yalçın Erdoğan, Ertan Ersoy ile madenin Emniyet Vardiya Amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık,  Mehmet Ali Günay Çelik tutuklanmıştı.
Ali Günay - 19.05.2014
Soma Soruşturmasında Tutuklananların Sayısı 6'ya Yükseldi
Soruşturma kapsamında bugün Soma Adliyesi’ne getirilen 7 kişiden 5’i savcılıktaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilenlerden teknisyen Mehmet Ali Günay Çelik tutuklanırken, Naci Kor, İsmail Adalı, Nazmi Cem Nesimoğulları ve Necati Karadeniz denetimli serbestlik yasası kapsamında serbest bırakıldı.
Ali Günay - 19.05.2014
Facia Madeninin Patronu Adliyede (4)
1 KİŞİ TUTUKLANDI, 4 KİŞİ SERBEST Soma Adliyesi'nde nöbetçi mahkemeye sevkedilen, 301 madencinin öldüğü madenin çalışanlarından teknisyen Mehmet Ali Günay Çelik tutuklandı; Cem Nesimoğulları, Naci Kor, İsmail Adalı, Hüseyin Alkan denetimle serbestlik yasası kapsamında serbest bırakıldı.
Ali Günay - 07.05.2014
Lise Öğrencilerinin "Web Site Tasarım" Başarısı
Kaymakam Altun, bilgisayar öğretmenleri Celil Yılmaz ve Mehmet Ali Günay ile İngilizce öğretmeni Nalan Çetrez ve öğrencileri kabulünde, teknolojinin eğitime katkısına dikkati çekti.
Ali Günay - 30.12.2013
Pınarbaşı Köyünün İçme Suyu Sorunu
Köy Muhtarı Mehmet Ali Günay ise köyün su probleminin çözülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Günay Haberleri | Ali Günay Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Ali Günay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Günay kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma'daki Maden Faciası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.4.2021 15:21:52. #1.15#

title