Ali Eroğlu Haberleri

Ali Eroğlu haber, Ali Eroğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Eroğlu - 28.6.2014
Ansiad, Vergi Rekortmenlerini Ödüllendirdi
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu ise verginin toplumda adalet ve aidiyet olgularının gelişmesine katkı sağladığını vurgulayarak, verginin ekonomik kalkınma açısından son derece önemli bir mekanizma olduğunu söyledi.
Ali Eroğlu - 12.6.2014
Baka Kalkınma Kurulu Toplantısı Antalya'da Yapıldı
Öztürk, sağlık turizminin kümelenmesiyle ilgili destekleme çalışmalarının da devam ettiğini de belirterek, şöyle konuştu: "Ajans bütçesinin sınırlı olması nedeniyle proje desteklenmesinde ajansa ihtiyaç duyan projelere yönelik destek verilmesi daha yararlı olacaktır. Proje seçimlerinde ajans olarak iki husus dikkate alınmaktadır. Bunlar istihdam ve inovasyondur. Kalkınma kurulunda alternatif turizm konusunun esas olarak işlenmesinin de yararlı olacağını düşünüyorum." BAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Ali Eroğlu ise bu yıl Gaziantep'te düzenlenen çalıştaya katıldığını ve söz konusu çalıştayda kalkınma kurullarının daha etkin bir yapıya kavuşturulması konusunun dile getirildiğini anlattı.
Ali Eroğlu - 10.5.2014
Akdeniz'de Temizlik
Akdeniz'e kıyısı olan 22 ülkede örgütlenen 'Let's Do It Akdeniz'in, 10 Mayıs Cumartesi günü bu ülkelerin tümünde belirlenen yüzlerce noktada eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi öngörülen kıyı ve dip deniz temizliğine Antalya da katıldı. Akdeniz'i temizlemeyi amaçlayan küresel çevre hareketi 'Let's Do It Akdeniz'in Konyaaltı Beach Park'taki etkinliğine Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Ali Eroğlu, Antalya Serbest Bölge İşadamları Derneği (ASBİAD) Başkanı Hilmi Ünsal, Emniyet Müdürlüğü Deniz Şube Müdürlüğü dalış ekibi, Akdeniz Üniversitesi Sualtı Araştırmalar Merkezi dalış ekibinin de aralarında olduğu çok sayıda kişi ve üniversite öğrencileri destek verdi.
Ali Eroğlu - 9.4.2014
Türkonfed Başkanı Onatça: Türkiye'nin Üç İstanbul'a Daha İhtiyacı Var
ÜÇ İSTANBUL DAHA GEREKLİ Ekonominin performansının istenen seviyede olmadığını dile getiren Süleyman Onatça, İstanbul ve İstanbul'dan etkilenen çevresindeki 14 ilde orta gelir tuzağı riski bulunmadığını belirterek şöyle konuştu: "İç Anadolu'da bu risk altında 40 il var. Bu illerde kişi başı gelir ortalama 8 bin 500 dolar civarında. Antalya 11 bin dolarla tuzaktan uzaklaşma ve birinci bölgeye girme gayretinde. Ancak Doğu ve Güneydoğu'da 27 il var ki farklılığı da yaratan bu illerde kişi başı gayrisafi milli hasıla 3 bin 500 dolar civarında. İşte sorun da burada. Bölgelerarası bu adaletsizliğin kesinlikle düzeltilmesi lazım. Türkiye'nin bu adaletsiz bölgesel dağılımı eğitimde, sosyal yaşamda da paralel olarak sürüyor. Türkiye sadece batının sürüklediği büyüme modeliyle sağlıklı kalkınamaz, yeni metropollere ihtiyaç var. Türkiye'nin, batısındaki İstanbul gibi doğusunda, güneyinde ve kuzeyinde olmak üzere 3 İstanbul'a daha ihtiyacı var. Yeni metropollerin altyapı çalışmalarına hız verilmeli." Toplantı sonunda Süleyman Onatça'ya, oturum başkanı Ergin Civan ile ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu plaket verdi.
Ali Eroğlu - 9.4.2014
İş Dünyasında Cumhurbaşkanlığı Seçimi Tedirginliği
Türkiye'de demokrasinin gelişmesi, siyasi gerginliğin azalması, siyasi istikrar ve güven ortamı sağlanması ve bir an önce ekonomik gündeme dönülmesini temenni eden Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, siyaset dünyasının seçimlerden gerilimi ve kutuplaşmayı azaltma yönünde sonuç çıkarmasını istedi. Ekonominin yapısal zayıflıklarını giderecek önlemlerin süratle Hükümet ve TBMM gündemine getirilmesi gerektiğini belirten Budak, şöyle konuştu: "Son günlerde piyasalardaki iyimser hava hem dış piyasalardaki gelişmeden hem reel sektörün ihracat dinamizminden hem de seçimlerin atlatılmış olmasından kaynaklandı. Şu anda önceki aylara göre beklentiler daha olumlu. Ancak bu aşırı iyimserlik için bir neden değil. Ekonominin yapısal kırılganlığı devam ediyor, yabancı sermaye girişi başladı ancak devam edip etmeyeceğini göreceğiz. Reel sektör olarak döviz kurunda aşırı yükseliş veya aşırı düşüş değil, volatilitenin (dalgalanma derecesi) azalmasını istiyoruz. Yalnızca dış talebe dayalı büyüme, yatırımları ve istihdamı yeterince teşvik etmiyor. Ayrıca KOBİ'ler için yeterli olmuyor. Bu nedenle büyümenin daha çok dış talep destekli olmakla birlikte iç talebe de, özel sektör yatırımlarına da dayanmasını gerekli görüyorum." GÜNDEMİMİZ EKONOMİ OLMALI Yerel seçimin bittiği, ancak önümüzde cumhurbaşkanlığı, ardından önümüzdeki yıl genel seçim takvimine işaret eden Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, açıklamaların, tartışmaların yoğun yaşanacağı bir döneme işaret ettiğini söyledi. İş dünyasının ne olursa olsun önünü görebileceği, istikrarlı bir ortam arzuladığını belirten Çandır, "2014'ün kayıp yıl olmamasını diliyoruz" dedi. Şimdiden cumhurbaşkanlığı seçiminin tartışılmasını doğru bulmadığını belirten Çandır, şöyle dedi: "Seçim öncesi dönemde ve seçimlerde ekonomi göz ardı edildi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de tartışmaların devam edeceğinin sinyallerini alıyoruz. Gerek yabancı yatırımcı, gerekse yerli yatırımcı önünü görmek ister. Ekonomiye odaklanmadığımız sürece ve kısır siyasi çekişmelerle, çatışmalarla ülke gündemini meşgul ettiğimiz sürece durgunluğun devam edeceği endişesini taşıyoruz. Kısır tartışmalar bitmediği sürece maalesef durgunluk devam eder. Ekonominin iyiye gitmesi için yapısal reformlara ihtiyaç var. Siyasi çekişmeler, kısır çatışmalar arasında maalesef bunlara sıra gelmiyor. İşadamlarının gündemi çok farklı." BAŞBAKAN TUTUMUNU DEĞİŞTİRMELİ Seçim öncesinden başlayan ve seçim sürecinde de artan bir durgunluktan söz eden Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ali Eroğlu, yaşanan olaylara ilişkin Türkiye'ye neler getireceği konusunda endişelerin sürdüğünü söyledi.
Ali Eroğlu - 17.3.2014
Ansiad Yönetim Kurulu, Emniyet Müdürü ve Defterdar'ı Ziyaret Etti
Ziyarette ANSİAD hakkında bilgi veren dernek başkanı Ali Eroğlu, ANSİAD'ın Türkiye'nin ilk iş adamları derneklerinden olduğunu, sosyal sorumluluk anlamında temel eğitime destek olmak üzere çeşitli projelere imza attıklarını söyledi.
Ali Eroğlu - 7.3.2014
Vergi Haftası
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, vergi, konusunda herkesin hassas olması gerektiğini belirterek, verginin adil ve adaletli toplanılarak adaletli bir biçimde harcanması gerektiğini kaydetti.
Ali Eroğlu - 4.3.2014
Yöresel Ürünler Görücüye Çıkacak
Yöresel Ürünleri Koruma ve Tanıtma Derneği (YÖREDER) tarafından illere özgü gıda, turizm, tekstil ve el sanatları ürünlerin tanıtılacağı "Yöresel Ürünler Tanıtım Günleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri" düzenlenecek.  Dernek Başkanı Yrd. Doç. Mehmet Ali Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12-16 Mart tarihlerinde Cam Piramit'te gerçekleştirilecek fuara 67 ilden 77 firmanın katılacağını kaydetti.
Ali Eroğlu - 29.1.2014
Opramoas, Ansiad'a Üye Oldu
Törene ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Prof.
Ali Eroğlu - 27.12.2013
ANSİAD ile Kızılay Arasında Kan Bağışı Protolü İmzalandı
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, protokol töreninde yaptığı konuşmada, bugüne kadar birçok sosyal projeye imza attıklarını, kan bağışı projenin ise hepsinden daha önemli olduğunu kaydetti.
Ali Eroğlu - 12.12.2013
Ansiad "11. Girişimcilik Haftası"
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) ve paydaşları tarafından bu yıl 11.si düzenlenen "Girişimcilik Haftası" ödül töreniyle sona erdi.  ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, bir otelde gerçekleştirilen ödül töreninde yaptığı konuşmada, Antalya'da bulunan 10'dan fazla sivil toplum kuruluşu ve paydaşlarıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, etkinliğin beraber iş yapabilme kültürüne dair  çok güzel bir örnek olduğunu belirtti.
Ali Eroğlu - 12.12.2013
Melek Yatırımcılar Genç Girişimcilerin En İyi Projelerini Belirledi
ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, ortaya çıkan projeler nedeniyle bu yılın Girişimcilik Haftası etkinliklerine bu yarışmanın konulmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu gördüklerini belirterek, bugüne kadar İstanbul ve Ankara'ya odaklanan melek yatırımcıların Antalya'da da genç girişimcileri desteklemelerini sağlamak amacıyla bir kuluçka merkezi kurulmasına öncülük edeceklerini anlattı.
Ali Eroğlu - 20.11.2013
Akişmer ile Ansiad Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirilen protokole AKİŞMER Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Prof.Dr. Nuniye Ayşe Odman Boztosun, ANSİAD Başkanı Ali Eroğlu, yönetim kurulu üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.
Ali Eroğlu - 8.11.2013
Ansiad "Yılın Medya Ödülleri" Yarışması
ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, bir otelde düzenlenen kokteylde yaptığı konuşmada, yarışmanın ANSİADın keyifle yaptığı organizasyonlardan bir tanesi olduğunu söyledi.
Ali Eroğlu - 24.10.2013
BAKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına Ali Eroğlu Seçildi
BAKA Kalkınma Kurulu Başkanlığına, ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu seçildi.
Ali Eroğlu - 22.10.2013
Kimse Yok mu Derneği Trabzon Şubesi, Afganlılara Yardım Ulaştırdı
Kimse Yok Mu Derneği Trabzon Şube Başkanı Ali Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Afganistan'dan Trabzon'a gelen aile sayısının 55 olduğunu belirterek, bu ailelerden 40'ının derneğe müracaatta bulunduğunu ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Eroğlu Haberleri | Ali Eroğlu Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Ali Eroğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Eroğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Tamince İsyan Etti: Tamam Hıristiyan Değiliz ama Biz Turizm Şehriyiz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 12:02:36. #1.15#
title