Ali Efe Haberleri

Ali Efe haber, Ali Efe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Efe - 05.10.2017
Yörük Ali" Belgeselinin Galası, 7 Ekim'de Yapılacak
Kurtuluş Savaşı sırasında Aydın yöresinde düşman kuvvetlerinin ilerlemesini durduran Yörük Ali Efe'yi anlatan belgeselinin galası, 7 Ekim Cumartesi günü Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yapılacak.
Ali Efe - 28.09.2017
Pistte Şampiyonlar İzmir'de Belli Olacak
Şampiyonada son ayak öncesinde kategorilerinde ilk 3 sırada yer alanlar ve puanları şöyle: 1000 A: 1. Murat Düvenci (81), 2. Burak Albayrak (70), 3. Altuğ İnan (62) 1000 B: 1. Harun Akgün (100), 2. Halil Nurullah Yıldırım (54), 3. Avni Pala (52) 1000 C: 1. Okan Karanlık (85), 2. Kenan Sabun (70), 3. Erdoğan Özbek (49) 600 A: 1. Furkan Eryılmaz (95), 2. İbrahim Yıldız (76), 3. Faruk Işıkkent (62) 600 B: 1. Ali Efe Yeğin (100), 2.
Ali Efe - 25.09.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1951- Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarından Yörük Ali Efe, Nazilli'nin Kavaklı köyünde öldü.
Ali Efe - 20.09.2017
Kalp Krizi Sonucu Hayatını Kaybeden Polis İçin Tören
İlçe Müftüsü Ali Efe'nin Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törene Kaymakam Ahmet Katırcı, ilçe belediye başkanı Yücel Çelikbilek, ilçe emniyet müdürü M.
Ali Efe - 30.07.2017
Güncelleme - Kayseri'de Tur Midibüsü Devrildi: 28 Yaralı
Kazada sürücü ile midibüste bulunan Gülizar Kölük Wilson, Delila Lavinya Wilson, Saruhan ve Nehir Alper, Yılmaz ve Yıldız Irmak, Celalettin ve Rukiye Kamber, Zeynep Sude, Ali Efe, Göknur, Gülşen, Bilge ve Bahar Manap, Cemile Yıldırım, Hacer Sarıer, İsmail, Nazlı Zübeyde ve Feray Temur, Koray Önal, Emrah Yıldız, Özer Eser, Nuran Memili, Ömer ve Müge Yıldız Doğan, Merve ve Emrah Yıldız yaralandı.
Ali Efe - 22.07.2017
Aktüel Görüntü) Başbakan Binali Yıldırım, Yörük Şölenine Katıldı
BAKAN KAYA: BABA OCAĞIMDAYIM Şenlikte konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, bu tür şenliklerin birliği arttıracağını söyledi. Ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya konuştu. Bakan Kaya, "Bugün üzerimde kokusu olan baba ocağımda, sayın Başbakanımız ile eşlerini ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Buradan hemen 4 kilometre ileride Çaltılar Mahallesi'nin bir evladıyım. Bu milletin özbeöz parçası olan Yörükler, kutlu yolculuk için buraya akın etti. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda yüreğini ortaya koyan Yörük Ali Efe'nin torunları 15 Temmuz'da da alanlardaydı, meydanlardaydı" dedi.
Ali Efe - 22.07.2017
Dha Yurt Bülteni - 10
Şenlikte konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, bu tür şenliklerin birliği arttıracağını söyledi. Ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya konuştu. Bakan Kaya, "Bugün üzerimde kokusu olan baba ocağımda, sayın Başbakanımız ile eşlerini ağırlamaktan büyük onur duyuyorum. Buradan hemen 4 kilometre ileride Çaltılar Mahallesi'nin bir evladıyım. Bu milletin özbeöz parçası olan Yörükler, kutlu yolculuk için buraya akın etti. Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda yüreğini ortaya koyan Yörük Ali Efe'nin torunları 15 Temmuz'da da alanlardaydı, meydanlardaydı" dedi.
Ali Efe - 22.07.2017
Dha Yurt Bülteni-4
Model uçak rehber öğretmeni Ayla Çakır ise önümüzdeki aylar içerisinde Bulgaristan'da düzenlenecek olan bir yarışmaya hazırlandıklarını belirterek şöyle konuştu:   "Yaptığımız çalışmalar neticesinde Türkiye genelinde serbest uçuş alanında birincilik, ikincilik ve üçüncülüğü kimse kaptırmıyoruz. Yakın bir tarihte ilimizi ve ülkemizi uluslar arası arenaya taşımak üzere Bulgaristan'da bir yarışmaya katılmayı planlıyoruz. Yaz döneminde çalışmalarımız daha da bir ivme kazanıyor. Gençlik merkezinde yaklaşık 3 grup öğrencimize eğitim veriyoruz. Grubumuzun bir tanesinde profesyonel öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar yer alıyor. Diğer taraftan başlangıç modeli alan küçük çocuklarımız ile devam ediyoruz. Biraz daha büyük yaş grubuna sahip öğrencilerimiz de farklı bir sınıfta farklı bir çalışma ile devam ettiriyoruz." Kursiyerlerden 7 yaşındaki Ali Efe Pekdemir ise ileride büyük bir uçak yapmayı hedeflediğini belirterek, "Bu kursa geldiğimden beri çok güzel projeler yapıyoruz.
Ali Efe - 16.07.2017
Dha Yurt Bülteni - 1
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise Aydınlılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Bu ülke ne zaman dara düşmüşse, bu vatan ne zaman yiğitlerine, efelerine ve kızanlarına ihtiyaç duymuşsa, Aydın'ın efeleri ve kızanları o noktada hazır ve nazır bulunmuşlardır. Çanakkale'de de siz vardınız. İstiklal harbinde de siz vardınız. Bugün yaptığımız yürüyüşte de siz vardınız. Siz istiklal harbi başlamadan daha Anadolu derlenip toparlanmadan, Yörük Ali Efe'nin kızanları işte bu meydanda bu şehitler abidesinin olduğu yerde Yunan Bey Camii'nin minaresine çıktığı zaman sizin dedeleriniz vardı.
Ali Efe - 16.07.2017
15 Temmuz Kutlamasında Şehit Polisin Annesi Baygınlık Geçirdi
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise Aydınlılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Bu ülke ne zaman dara düşmüşse, bu vatan ne zaman yiğitlerine, efelerine ve kızanlarına ihtiyaç duymuşsa, Aydın'ın efeleri ve kızanları o noktada hazır ve nazır bulunmuşlardır. Çanakkale'de de siz vardınız. İstiklal harbinde de siz vardınız. Bugün yaptığımız yürüyüşte de siz vardınız. Siz istiklal harbi başlamadan daha Anadolu derlenip toparlanmadan, Yörük Ali Efe'nin kızanları işte bu meydanda bu şehitler abidesinin olduğu yerde Yunan, Bey Camii'nin minaresine çıktığı zaman sizin dedeleriniz vardı.
Ali Efe - 15.07.2017
Dha Yurt Bülteni - 24
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise Aydınlılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "Bu ülke ne zaman dara düşmüşse, bu vatan ne zaman yiğitlerine, efelerine ve kızanlarına ihtiyaç duymuşsa, Aydın'ın efeleri ve kızanları o noktada hazır ve nazır bulunmuşlardır. Çanakkale'de de siz vardınız. İstiklal harbinde de siz vardınız. Bugün yaptığımız yürüyüşte de siz vardınız. Siz istiklal harbi başlamadan daha Anadolu derlenip toparlanmadan, Yörük Ali Efe'nin kızanları işte bu meydanda bu şehitler abidesinin olduğu yerde Yunan Bey Camii'nin minaresine çıktığı zaman sizin dedeleriniz vardı.
Ali Efe - 14.07.2017
Beykozlu Şehit Yakınları ve Gaziler Buluştu
Etkinliğe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Başsavcı İdris Taşcan, İstanbul Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Adem Sefer katıldı. Programda, 15 Temmuz gazisi Mehmet Kebapçı ve şehit Murat Akdemir'in annesi Nevra Akdemir, konuşmalarında yetkililere teşekkür etti. "Türkiye Cumhuriyeti, 2. Kurtuluş Savaşından çıktı" Aileleriyle birlikte geceye katılan şehit yakınları ve gazilerle gurur duyduğunu ifade eden Kaymakam Ahmet Katırcı, şehitlerin emanetine her daim sahip çıkacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu: "Evlatlarını, eşlerini, kardeşlerini, canlarınızı bu topraklar için toprağa vermiş insanlar, hepiniz hoş geldiniz. Bu millet kuruluşunun her safhasında işgaller gördü ama böylesini hiç görmedi. Türk milleti, işgal gecesi Cumhurbaşkanının çağrısıyla sokağa döküldü. Türkiye Cumhuriyeti, 2. Kurtuluş Savaşı'ndan çıktı. O gece, bir kurtuluş hareketiydi. 15 Temmuz şehitlerimizin yanı sıra Güneydoğu'da, Kıbrıs'ta, diğer yerlerde şehit düşen şehitlerimiz de bizim için aynı değerdedir." Her zaman ve her yerde bu vatan uğrunda can veren şehitlere Allah'tan rahmet dileyen İstanbul Boğaz Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar ise programla ilgili olarak, "FETÖ'nün çirkin yüzünü hep birlikte gördük. Neyse ki vatansever askerlerimiz ve halkımız bu kalkışmayı bertaraf etmiştir. Dilerim milletimiz böyle bir şeyle bir daha karşılaşmaz. Tüm şehit ailelerimizi ve gazilerimizi saygıyla selamlıyorum." diye konuştu "15 Temmuz'u ve şehitlerimizi her daim anacağız, unutturmayacağız" Milletimizin darbe girişimine ortak irade, ortak tavır ve ortak dille sonuna kadar karşı çıktığını, hain girişimi kınadığını belirten Belediye Başkanı Çelikbilek, şunları söyledi: "Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, metanetlerini koruyan şehit yakınlarına da sabırlar diliyorum. Şehit aileleri bizim ailelerimizdir. Onları asla yalnız bırakmayacağız. 15 Temmuz'u, şehitlerimizi her daim anacağız ve unutturmayacağız. Onlar ve gazilerimiz olmasaydı bizler burada olamayacaktık. Sizlerle burada toplanmak ayrı bir mutluluk, ülkemiz bir daha böyle bir sıkıntı yaşamasın. Bu toprakları kıyamete dek canımız pahasına koruyacağız. Namahrem eli değdirtmeyeceğiz. Yekvücut olarak duracağız. Bütün şehitlerimiz bizim için ayrı bir değerdir." dedi. Şehit aileleri ve gazilerin katıldığı program, İlçe Müftüsü Ali Efe'nin yaptığı yemek duasıyla sona erdi.
Ali Efe - 14.07.2017
Erdoğan'dan 15 Temmuz Şehitleri İçin Şiir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seslendirdiği "Söyle Çocuk" isimli anonim şiir şöyle: "Bu milletin bir destanı var, Biliyor musun? Karış karış toprağa işlenmiş Görüyor musun? Ataların sesleniyor, Duyuyor musun? Karanlık çöktüğünde, Baktın mı ufka? Ay ve yıldız el açmışken Allah'a, Toprağı titretmedi mi binlerce sela? Millet ki durmadı, indi sokağa.. O destanı şehitler yazdı, hem de sonsuz defa. Dinlesin birliğime, Milletime karşı ittifak yapanlar, Kahrolsun Hakk dururken zorbalara tapanlar, Milyon çehre, milyon umut Güneş elbet doğar, söner o bulut Soyum ki Ali Efe, Nene Hatun, Mustafa Kemal Paşa.
Ali Efe - 02.07.2017
Aydınspor 1923'te Kongre Günü
Yörük Ali Efe Tesisleri'ndeki kulüp binasında saat 18.
Ali Efe - 30.06.2017
Aydın Valisi Köşger, Göreve Başladı
Kentin, demokrasi tarihi açısından da önemli olduğunu vurgulayan Köşger, şunları kaydetti: "Türkiye'deki demokrasinin kökleşmesi noktasında Aydın'ın evlatlarının çok önemli tarihi misyonu var. Burada Adnan Menderes başta olmak üzere, adını demokrasi tarihine altın harflerle yazdırmış olan tüm arkadaşlarını minnetle yad ediyorum. Atçalı Mehmet Efe'yi, Yörük Ali Efe'yi ve tüm şehitlerimizi huzurlarınızda yad ediyorum.
Ali Efe - 28.06.2017
100 Dj'in Sahne Alacağı Big Burn İstanbul'da
Aralarında; Aksak, Ali Gültekin, Ali Efe Dinç, Birol Giray, Can Tanca, Cervus,Cure-Shot, Ferhat Albayrak, Orkun Bozdemir, Procombo ve Tangun'un da yer aldığı; yerli elektronik müzik sahnemizin en başarılı isimleri de Big Burn İstanbul'da sahne alacak! Türkiye'nin yeni festival deneyimi Big Burn Istanbul'un avantajlı biletleri Biletix.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Efe Haberleri | Ali Efe Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Ali Efe haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Efe kimdir, hayatı ve biyografisi. Dha Yurt Bülteni-6.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 12:54:24. #1.16#
title