Ali Düşmez Yeniden Başkan - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Ali Düşmez Yeniden Başkan

EuroSport.com - Haberler | Spor
Ali Düşmez Yeniden Başkan

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanlığına, Ali Düşmez yeniden seçildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen 16. Olağan Genel Kurul'da, 663 delegeden 567'nin katılımıyla çoğunluk sağlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karaman, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı İsmail Dilber, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve konfederasyon yönetim kurulu üyeleri de genel kurulda hazır bulundu.

Divan başkanlığını Seyit Ateş'in yaptığı olağan genel kurulda, faaliyet ve denetim raporları oy birliğiyle kabul edildi. Federasyonun 2015 yılı tahmini bütçesi 10 milyon 350 bin lira olarak belirlendi.

Genel kurulda seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Ali Düşmez, 567 delegeden 530'unun oyunu alarak yeniden başkan seçildi.

- Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, burada yaptığı konuşmada, amatör spor kulübü yöneticiliğinden Spor Genel Müdürlüğü görevine geldiğine dikkati çekerek, "Bu camianın içerisinde yoğrula yoğrula, çamurlu sahalarda paçalarımızı sıvayarak ilerledik. Kulüp yöneticisiyken bir konuşmamda tüm futbol müsabakalarının çim sahalarda oynandığını görmek istediğini belirtmiştim" dedi. Baykan, daha sonra bu isteğinin neredeyse gerçekleştiğini, futbol sahalarının yüzde 87'sinin çim zemin olduğunu anlattı.

Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki amatör sporlar yöneticilerine seslenen Baykan, son dönemde kentlerinde yaşanan sıkıntılı olaylara rağmen futbol müsabakalarının oynanması için her türlü önlemlerin alınması gerektiğini vurguladı.

Baykan, "Hangi olaylar olursa olsun amatör futbol müsabakalarının oynanması için varınızı, yoğunuzu gerekirse kendi bedeninizi ortaya koyun. İllerinizde amatör futbol müsabakalarından başka bir eğlence var mı? Sokaklar hangi noktada olursa olsun, sivil toplum örgütünün başındaysanız bu fedakarlığı yapmak zorundasınız. Göreviniz spor tesislerini açık tutmaktır" diye konuştu.

- TASKK Başkanı Ali Düşmez

Yeniden başkan olan Ali Düşmez de amatör futbol başta olmak üzere, tüm branşların sorumluluklarını üzerlerinde hissettiklerini dile getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kendilerine ciddi maddi kaynaklar sağladığını ifade eden Düşmez, "Bize yaptıkları katkıları büyüterek devam etmek istiyoruz. Bu katkılar olmasa törenlerde çelenk koyan başkanlar olabilirdik. Amatör sporcuların çok güzel ortamlarda spor yapabilmelerini zemin hazırlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başbakanlığı döneminde 213 tesisinin açılışını yaptığını, 10 bin amatör spor kulübüne malzeme dağıtımı yapıldığını hatırlatan Düşmez, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar büyük çaplı bir malzeme yardımı aldık. Bu bizim için çok önemlidir. Yine bir ilk olan projeyi daha uygulamaya geçirdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ortaklığında sosyal güvencesi olmayan sporcularımıza tedavi yapılabilmesi için protokol imzaladık ve bir devir açtık. Devlet üst yetkililerimize şükranlarımı sunmak istiyorum."

Başkan Düşmez, yeniden başkanlığa getirilmesinden dolayı delegelere teşekkür etti.

EuroSport.com - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
title