Ali Ballı Haberleri

Ali Ballı haber, Ali Ballı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Ballı - 09.11.2018
Yaban Domuzları Bodrum'un Özgür Yaşamına Ayak Uydurdu"
Turizm cenneti Muğla'nın Bodrum ilçesinde, hemen hemen her gün sokaklara inerek yiyecek arayan yaban domuzları, artık insanlarla iç içe yaşar hale geldi.
Ali Ballı - 22.10.2018
Keşke Yaşasaydı, Keşke Yarın Elini Tutabilseydim"
Bodrum'daki tekne faciasında 9 yaşındaki Melek Abucezar'ı kucaklayıp, var gücüyle koşarak 100 metre ilerideki ambulansa yetiştiren 26 yıllık trafik polisi, iki çocuk babası 52 yaşındaki Harun Kılıçoğlu, "Çocuk keşke yaşasaydı, keşke yarın elini tutabilseydim. Çok üzücü bir durum.
Ali Ballı - 20.10.2018
Turistlerin Vazgeçemediği Lezzet: Sebzeli Bodrum Döneri
Muğla'nın turizm cenneti Bodrum ilçesinde onlarca çeşit sebze ve özel soslarla hazırlanan sebzeli Bodrum dönerini, dünyanın farklı ülkelerinden gelen turistler tatmadan gitmiyor.
Ali Ballı - 18.10.2018
Kruvaziyerle Gelip, Guletle Geziyorlar
Uzunluğu 250 metreyi aşan yolcu gemileriyle, dünyanın farklı ülkelerinden Türkiye'ye gelen turistler, kendilerini bekleyen dünyaca ünlü ahşap Bodrum guletleriyle, yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz koylara yelken açıyor.
Ali Ballı - 08.10.2018
Bilimadamlarından "Oruç Reis" Gemisine Övgü
Deniz Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEHUKAM) Müdürü ve Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Karan, Türkiye'nin milli sismik gemisi MTA Oruç Reis'e ilişkin, "Dünyada çok ender görülen bilimsel araştırma gemilerinden bir tanesi.
Ali Ballı - 30.09.2018
Kalplerini Burada Bırakıp Gidiyorlar"
Muğla'nın Bodrum ilçesinde gerçekleştirilen 9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası'na katılan bin 800'ü aşkın sporcu, doğa harikası koyda kulaç atmanın keyfini yaşıyor.
Ali Ballı - 14.09.2018
Gündem / 14 Eylül 2018
(İstanbul/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Turizmde 2019 beklentisi yüksek TÜROFED Başkanı Osman Ayık: "Beklentilerimiz doğrultusunda bir sezon yaşıyoruz. Yıl sonunda Türkiye olarak 40 milyonun üzerinde bir yabancı ziyaretçi sayısını göreceğiz" POYD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kızıldağ: "Ben 2019 yılının turist artışının 2018'in yüzde 15-20 üzerinde olacağını tahmin ediyorum" TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan: "Hizmet kalitesini daha da geliştirerek, fiyatları bu oranda yansıtabiliriz. Bir anda yaşanan artışlar, bize fayda sağlamayacaktır, geri götürecektir. Kademeli ve bilinçli yapılan artışlar, kişi başı gelire ve ileriye dönük de iyi olacaktır. Bu şekilde olursa 2019'da altın yılımızı yaşarız" (Leyla Ataman Koyuncuoğlu/Ali Ballı-Antalya/Muğla) 2- Türkiye en fazla fındığı Almanya'ya sattı Türkiye'den 1 Eylül 2017-31 Ağustos 2018 döneminde en fazla fındık satılan ülkeler arasında ilk sırayı son 9 sezonda olduğu gibi yine Almanya alırken, bu ülkeyi İtalya ve Fransa izledi KFMİB Yönetim Kurulu Başkanı Edip Sevinç: "Özellikle bizim çok önem verdiğimiz tonaj bazındaki ihracat, dış piyasalardaki Türk fındığı tüketiminin göstergesi olarak bir önceki sezona göre yüzde 22 artışla umut vericidir" (Atakan Çıtlak/Giresun)3- Korsan okul servislerine plakalı önlem İstanbul'da olumsuz görüntüleriyle zaman zaman medyaya da yansıyan "korsan servis" sorunu, seri plakayla çözülecek İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk: "İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı karar kapsamında, okul servis araçlarına 34 LAA 001'den başlayan, 34 LZZ 999'a kadar gelen bir plaka serisi verildi" "Velilerimiz çocuklarını teslim ederken, bu plakalardan yetkili bir servis aracı olup olmadığını çok net bir şekilde anlayacaklar.
Ali Ballı - 09.09.2018
Bir Dönemin Büyük Ticaret Merkezi: Muğla Arastası
Bir dönemin büyük ticari bölgesi kabul edilen tarihi Muğla Arastası, şehrin tüm temel ihtiyaçlarının karşılandığı 100'ü aşkın dükkanla, bugün dahi halkın vazgeçilmezi arasında bulunuyor.
Ali Ballı - 09.09.2018
Turizmde 2018'de Muhteşem Bir Toparlanma Görüldü"
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Batu Aksoy, 2016'da yaşanan algısal problemlerin geride kaldığı turizmde 2017'de hafif, 2018'de muhteşem bir toparlanma görüldüğünü bildirdi.
Ali Ballı - 31.08.2018
Bodrum Kalesi Gelecek Yıl Kapılarını Açacak
Görsel ihtişamı, şövalye kuleleri ve arkeolojik eserleriyle ünlü UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ndeki Bodrum Kalesi, gelecek yıl kapılarını ziyaretçilere yeniden açacak.
Ali Ballı - 30.08.2018
Avrupalı, Rus ve Arap Turist, Türkiye'ye Hücum Etti"
Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 2018 yılının turizm açısından çok iyi bir yıl olduğunu belirterek, "Avrupalı, Rus ve dünyanın her bölgesinden Arap turistler dahil, Türkiye'ye 'hücum ettiler' diyebilirim. Çok iyi bir sezon geçiriyoruz.
Ali Ballı - 17.08.2018
Bayramda Huzuru ve Adrenalini Arayan Akyaka'da Buluşacak
Muğla'nın Ula ilçesinde doğal akvaryum görünümündeki Kadın Azmağı Deresi ile de ünlü Akyaka Mahallesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde, huzuru ve adrenalini bir arada arayanların adresi olacak.
Ali Ballı - 13.08.2018
Alev Savaşçıları"Nın Zorlu Mesaisi
Muğla ve ilçelerinde çıkan orman yangınlarına var güçleriyle müdahale eden Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı işçiler, fedakarca ve özverili çalışmalarıyla göz dolduruyor.
Ali Ballı - 08.08.2018
Bodrum Sanat Yuvası ve Müzik Bahçesi Oldu"
Doğal güzellikleri ve tarihi mekanlarıyla dünyanın farklı ülkelerinden her yıl milyonlarca turistin tercih ettiği Bodrum ilçesi, aynı anda üç ayrı uluslar arası müzik ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.
Ali Ballı - 29.07.2018
Askeri Kamuflaj Desenli "Mekik Kelebeği" Bodrum'da Görüntülendi
ZÜBEYDE BALCI - Akdeniz ve Ege kıyı şeridinde rastlanan mekik kelebeği (daphnis nerii), Güvercinlik'te görüldü.
Ali Ballı - 26.07.2018
Kolon Kanseri Hastalarına "Torbanızı Takın, Denize Girin" Önerisi
Yakalandığı üç ayrı kanser hastalığını yenen Talat Cankıymaz, kurduğu Kolostomili ve Ostomililer Derneği ile kendisi gibi kalın bağırsak kanseri eşiyle hastalara yaşama sevinci aşılıyor.
Ali Ballı - 20.07.2018
Lösemiyi Yenen Miniklere Denize Sıfır Tatil
Küçük yaşta yakalandıkları lösemi hastalığını atlatan çocuklar, bir hayırseverin Bodrum'da LÖSEV'e bağışladığı denize sıfır otelde aileleriyle gönüllerince tatil yapıyor.
Ali Ballı - 03.07.2018
Turizm Cenneti Bodrum'u "İkinci Evleri" Gibi Görüyorlar
Kültürel zenginlikleri ve eşsiz doğal güzellikleriyle ünlü Muğla'nın Bodrum ilçesini tercih eden yabancı turistler, Bodrum'u "ikinci evleri" olarak nitelendiriyor.
Ali Ballı - 23.06.2018
Bodrum'da "Korsan Gemilerle" Tekne Turu Meşhur Oldu
Eşsiz mavi lacivert koylarıyla ünlü Bodrum'un guletlerinin yanı sıra limanlarına sıra sıra dizili "korsan gemi" görünümlü tur tekneleri de ilgi görüyor.
Ali Ballı - 06.06.2018
Her Gün 15 Bin Çocuk Engellenebilir Nedenlerle Ölüyor"
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Türkiye Milli Komitesi Genel Müdür Vekili İnci Haseki, "Her yıl 300'den fazla acil yardım bölgesine ulaşmaya çalışıyoruz ve bunlara müdahale ediyoruz.
Ali Ballı - 25.05.2018
Kortların "Engelli Yıldızları" Hedefi Büyüttü
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımının "engelli yıldızları", Türkiye'nin her bölgesinden başarılı sporcularla, tenis kortlarda mücadele ediyor.
Ali Ballı - 17.05.2018
Turizmciler Bu Yıldan Umutlu
Turizmciler, bu yılın ilk çeyreğinde turist sayısında ve gelirlerde görülen artışın sezon sonuna kadar artarak devam edeceğini tahmin ediyor.
Ali Ballı - 16.05.2018
Bodrum'da Rekor Turist Beklentisi
Türkiye'nin önde gelen tatil yöresi Bodrum'da turizmciler, bu yıl erken başlayan sezondan oldukça umutlu olduklarını bildirdi.
Ali Ballı - 11.05.2018
Mavi Bayrak, Tesiste Aranan Kriter"
Türkiye'de, farklı onlarca kriterin yerine getirilmesiyle verilen mavi bayrak, turizm tesislerinde aranan özellik haline geldi.
Ali Ballı - 06.05.2018
Yüzen Oteller"Le Keyifli ve Konforlu Mavi Yolculuk
Gökova'dan başlayan, Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Antalya'ya kadar uzanan mavi yolculuk turları, yerli ve yabancı tatilcilerden ilgi görüyor.
Ali Ballı - 02.05.2018
Evlada Adanan Ömürler - "Oğlum Benim Dünyam"
Türk Sanat Müziği'nin güçlü seslerinden şarkıcı Safiye Soyman, yatağa mahkum MS hastası 35 yaşındaki oğlu için hem bir anne hem de sanatçı olarak mücadele veriyor.
Ali Ballı - 02.05.2018
Gündem / 2 Mayıs 2018
(Kastamonu/15.00/Bursa/16.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Türkiye'nin terörle mücadelesi Brüksel'de anlatılacak - TBMM'den 3 kişilik milletvekili heyeti, Küresel Terörle Mücadele Forumu adı altında AB ve 21 ülkenin katılımıyla Brüksel'de gerçekleştirilecek çalıştayda, Türkiye'nin terörle mücadelede yürüttüğü faaliyetleri anlatacak - TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkan Vekili Benli: - "Küresel Terörizm Endeksinde, Türkiye, AGİT ülkeleri arasındaki en fazla terör mağduru ülke sıralamasında birinci sırada gösterilmektedir" - "Terörle mücadele tek başına bir ülkenin kaldırabileceği bir yük değil. Sınırlarınızı korusanız bile başka ülkelerden turist gibi gelen ve bu terör eylemlerini gerçekleştiren kişilere karşı savunma yapabilmek için diğer ülkelerle istihbarat paylaşımında bulunmak zorundayız - "Avrupa ya Türkiye'deki Suriyelilerle ilgili gerekli maddi yardımı yapmalı ya da Türkiye'nin, Suriye'de daha fazla yeri güvenli bölge haline getirmesini sağlamasında yardımcı olmalıdır. Aksi durumda onların o mültecileri almamak adına ördükleri o duvarlar, çektikleri dikenli teller bu insanları engelleyemeyecektir" (İsmail Çimen/TBMM) 2- İstanbul'daki "kara nokta"lara dikkat İstanbul'da polis sorumluluk bölgesinde 2017 yılında 15 bin 374 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 186 kişi yaşamını yitirirken, 21 bin 598 kişi yaralandı İstanbul Emniyet Müdürlüğünce "kara nokta"ların tespit edildiği çalışmada, trafik kazalarının en yoğun olduğu yerlerin başında D-100 karayolunun Haramidere-Edirnekapı arası yer alırken, bunu D-100 karayolunun Harem-Tuzla arası ile TEM otoyolunun Çamlıca ile Mahmutbey gişeleri arasındaki bölge takip etti Emniyet yetkilileri, sürücülerden trafik kurallarına uymalarını, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamalarını, özellikle de araçta bulunanların emniyet kemerlerini takmalarını istedi (Arif Yakıcı / İstanbul) 3- EVLADA ADANAN ÖMÜRLER - "Oğlum benim dünyam" - Türk Sanat Müziğinin güçlü seslerinden şarkıcı Safiye Soyman, yatağa mahkum MS hastası 35 yaşındaki oğlu için hem bir anne hem de sanatçı olarak mücadele veriyor - Soyman: "Oğlum benim dünyam. Oğluma bir şey olursa ben yaşayamam" - "Bodrum havası, oksijeni oğluma çok iyi geldi. 3 yıldır doktora bile gitmiyoruz. Kapalı yerlere götürmemeye, hiçbir şeyden mahrum etmemeye çalışıyorum. Elimden ne geliyorsa yapıyorum. Bütün kazancım, çalıştığım oğlum için. Oğluma her şey feda olsun" (Ali Ballı/Muğla) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Ali Ballı - 29.04.2018
Down Sendromlular İş Hayatında "Ben de Varım" Diyor
Uluslararası Down Sendromlular Federasyonu (UDF) Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay, yıl sonuna kadar 223 down sendromlu bireyi iş hayatına kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.
Ali Ballı - 20.04.2018
Kentsel Dönüşüm Deprem Riskini Azalttı"
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper İlki, "Kentsel dönüşüm kapsamında oldukça fazla bina yıkıldı ve yenilendi.
Ali Ballı - 16.04.2018
68 Yıl Sonra Gazi Madalyasını Aldı
Kore Savaşı'na gönüllü katılan tercüman asteğmen 90 yaşındaki Şehabettin Akkın, 68 yıl sonra başvuru yaparak gazilik madalyasını almaya hak kazandı.
Ali Ballı - 09.04.2018
Akkuyu Nükleer Güç Santrali Çok Önemli Bir Proje"
Turcas Petrol AŞ Üst Yöneticisi Batu Aksoy, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali, Ruslarla iş birliği çerçevesinde geliştirilen çok önemli bir proje." dedi.
Ali Ballı - 02.04.2018
Canlı Yayında Mega Yat İnşaası
Muğla'nın Bodrum ilçesinde ABD'ye satışı yapılan 40 milyon dolarlık iki mega yatın yapımı, internet üzerinden 32 kamerayla sahibine canlı olarak izlettiriliyor.
Ali Ballı - 25.03.2018
Bodrum Laciverti" Dalış Takımına Emanet
Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Denize en çok mavi yakışır" sloganıyla devam eden Bodrum Belediyesinin dalış takımında görevli 14 dalgıcın katıldığı deniz dibi temizliği çalışmalarında bugüne kadar 15 ton atık malzeme çıkarıldı.
Ali Ballı - 22.03.2018
Bodrum'un Kadın Devecileri
Muğla'nın Bodrum ilçesinde deve besleyen ve sezonun tüm güreşlerini yerinde takip eden sıra dışı kadınlar takdir topluyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Ballı Haberleri | Ali Ballı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Ali Ballı haberleri, son dakika ali ballı haber ve gelişmeleri burada. Türkiye Tüm Dünyanın İhtiyacına Cevap Verebilir (1).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 13:12:00. #1.15#
title