Alfa Romeo MiTo Sınıfının En İyi Otomobili Seçildi!
Haberler » Otomobil » Alfa Romeo MiTo Sınıfının En İyi Otomobili Seçildi! - Haberler

Alfa Romeo MiTo Sınıfının En İyi Otomobili Seçildi!

What Car? Ödülleri'nde Alfa Romeo'ya Büyük Ödül!

Alfa Romeo MiTo Sınıfının En İyi Otomobili Seçildi!

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun lüks küçük sınıfta yer alan modeli MiTo, İngiliz What Car? Dergisi'nin düzenlediği ve otomobil sahibi okuyucularının katılabildiği "Yılın Otomobilleri Ödülleri"nde sınıfının en iyi modeli seçildi.

Bununla birlikte Alfa Romeo markası ise 4.3 yıldızlık okur puanı ile 30 üretici arasında en çok beğenilen 4. otomobil üreticisi olma başarısını da gösterdi. TCT kodlu çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzıman, MultiAir teknolojili motor seçenekleri, Euro NCAP'ten 5 yıldızlı güvenlik özelliklerine sahip Alfa Romeo MiTo, ülkemizde 23 bin 900 Euro'luk anahtar teslim satış fiyatıyla da ön plana çıkıyor.

100 yıllık geçmişiyle global otomotiv endüstrisine her dönem damgasını vurmayı başaran İtalyan üretici Alfa Romeo'nun lüks küçük sınıfta yer alan temsilcisi MiTo, İngiltere'de What Car? dergisinin okuyucu ödüllerinde sınıfının en iyi otomobili seçildi.

5 yıldız üzerinden 4.6 yıldız okur puanı alarak süpermini sınıfında birinciliği MiTo ile kazanan İtalyan üretici, aynı zamanda 4.3 yıldızlık okur puanı ile 30 üretici arasında en iyi 4. marka olma başarısını da gösterdi. TCT kodlu çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzıman, MultiAir teknolojili motor seçenekleri, Euro NCAP'ten 5 yıldızlı güvenlik özelliklerine sahip Alfa Romeo MiTo, ülkemizde 23 bin 900 Euro'luk anahtar teslim satış fiyatıyla da ön plana çıkıyor.

Ülkemizde 1.4 litre MultiAir teknolojili 135 HP ve 170 HP'lik iki adet benzinli ve 120 HP'lik Multijet turbo dizel motor seçenekleriyle satışa sunulan Alfa Romeo MiTo'da ayrıca TCT kodlu çift kavramalı otomatik şanzıman ayrıcalığı da sunuluyor.

Zengin ve geniş Distinctive başlangıç donanım paketiyle ithal edilen Alfa Romeo 1.4 135 HP TCT'nin standart donanımları arasında 7 havayastığı, ABS, VDC (ESP), ASR, MSR, DST, Hillholder, Q2 Elektronik kilitli diferansiyel, D.N.A sürüş sistemi, Start&Stop sistemi, MP3 çalarlı ve direksiyondan kumandalı müzik sistemi, krom çerçeveli farlar, krom dış detaylar, 16 inç alaşım jantlar, çift iklimlendirmeli otomatik klima gibi ekipmanlar yer alıyor.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler