Alexis Tsipras Haberleri

Alexis Tsipras haber, Alexis Tsipras son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alexis Tsipras - 28.1.2015
Yunanistan'ın Yeni Hükümetinden Çin'e, Pire Limanı Darbesi
Yunanistan’da yeni seçilen Başbakan Alexis Tsipras hükümeti, ülkenin en büyük limanını olan Pire Limanı’nın özelleştirmesini ve Çinli şirketle işbirliğinin durdurulacağını açıkladı.
Alexis Tsipras - 26.1.2015
Davutoğlu'ndan, Tsipras'a Tebrik Telefonu
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Yunanistan'da dün yapılan genel seçimleri kazanan Radikal Sol İttifak (SYRİZA) lideri Aleksis Tsipras'ı telefonla arayarak kutladı. Başbakan Davutoğlu resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Az önce Yunanistan'ın yeni Başbakanı Sayın Alexis Tsipras'ı arayarak tebrik ettim.
Alexis Tsipras - 26.1.2015
Demirtaş, Yunanistan'da Seçimi Kazanan Tsipras'ı Kutladı
HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Yunanistan'da seçimi kazanan Alexis Tsipras'ı kutladılar.
Alexis Tsipras - 26.1.2015
HDP Eş Genel Başkanları, SYRIZA'yı Kutladı
‘Sevgili Alexis Tsipras’ diye başlayan HDP mesajında, şu ifadeler yer aldı: “HDP olarak, 25 Ocak'ta yapılan genel seçimlerde elde ettiğiniz tarihsel zafer nedeniyle sizi ve şahsınızda tüm Yunanistan halkını kutluyoruz.
Alexis Tsipras - 30.12.2014
Fitch: "Seçimler Yunanistan'ın Kredi Riskini Artırıyor"
Fitch Ratings, açıklamasında politik riskin Yunanistan'ın kredi profilini riske sokması ihtimali için gerekçelerini şöyle sıraladı: "Troyka ile devam eden tıkanıklığa ek olarak piyasalara erişimin olmaması bütçenin sıkı bir kontrol altında tutulduğunu farz etsek bile hükümetin yaz döneminde nakit akışını güçleştirebilir. İkinci olarak da bankaların mudilerinin gelişmelere olan reaksiyonlarına göre, daha geniş anlamda Yunan ekonomisi yenilenen sermaye çıkışları ile baskı atına girebilir." Açıklamada, Syriza Partisi'nin lideri Alexis Tsipras'ın partini konumunu 2012 yılından itibaren daha ılımlı bir çizgiye taşıdığı belirtilirken, bütçe disiplini, IMF ve diğer kreditörlere olan yükümlülüklerin sürdüreceğine işaret ettiği hatırlatıldı.
Alexis Tsipras - 5.5.2014
İtalya'da Bikinili Seçim Kampanyası Olay Oldu
Avrupa Sol Partisi'nin başkan adayı ve Yunanistan'daki Syriza Partisi'nin başkanı Alexis Tsipras'ı destekleyen radikal soldaki siyasi oluşum L'altra Europa con Tsipras'ın (Tsipras ile Başka Avrupa) iletişim sorumlusu Paola Bacchiddu, ilginç bir seçim kampanyasına imza attı.
Alexis Tsipras - 16.5.2013
Hırvatistan
Hırvatistan Cumhurbaşkanı İvo Yosipoviç, 6.Subversive Festivali kapsamında Zagreb'de bulunan ünlü Amerikalı yapımcı Oliver Stone, Yunanistanlı siyasetçi Alexis Tsiprasa, Slovenyalı filozof Slavoya Jijik ve Subversive FestivaliMüdürü Sreçka...
Alexis Tsipras - 12.11.2012
Komşu 2013 Bütçesini Onayladı
-Muhalefet tepkili- Anamuhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon SYRIZA lideri Alexis Tsipras, hükümeti eleştirdiği konuşmasında, kemer sıkma önlemlerine onay verildiğini ancak kredinin yeni diliminin alınamadığını söyledi.
Alexis Tsipras - 12.11.2012
Yunan Parlamentosu 2013 Bütçesini Onayladı
-Muhalefet tepkili- Anamuhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon SYRIZA lideri Alexis Tsipras, hükümeti eleştirdiği konuşmasında, kemer sıkma önlemlerine onay verildiğini ancak kredinin yeni diliminin alınamadığını söyledi.
Alexis Tsipras - 6.11.2012
Yunanistan'da Kemer Sıkmaya Karşı Genel Grev
Muhalefet partilerinin de destek verdiği protestolar çerçevesinde ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon SYRIZA, yarın akşam yapılacak oylama sırasında göstericileri parlamentoyu kuşatmaya çağırdı. Gösterilere katılarak destek veren SYRIZA lideri Alexis Tsipras anayasaya aykırı hareket edildiğini iddia ederek, "halkın zulümden kurtulması ve söz sahibi olması için" erken seçim isteğini tekrarladı.
Alexis Tsipras - 5.11.2012
Yunanistan Kritik Yol Ayrımında
-Erken seçim isteği- Öte yandan ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) Lideri Alexis Tsipras ise ülkede ekonomi ve demokrasinin gördüğü zararı durdurmak için erken seçim çağrısı yaptı.
Alexis Tsipras - 5.11.2012
Yunanistan Kritik Yol Ayrımında
-Erken seçim isteği- Öte yandan ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) Lideri Alexis Tsipras ise ülkede ekonomi ve demokrasinin gördüğü zararı durdurmak için erken seçim çağrısı yaptı.
Alexis Tsipras - 20.10.2012
Yunan Partisi'nden İlginç Çıkış
-"Arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz" SYRIZA lideri Alexis Tsipras ise milletvekilleri Vaggelis Diamantopulos ve Dimitris Kodelas'ın Estelle gemisinde bulunmasından gurur duyduklarını açıkladı.
Alexis Tsipras - 9.10.2012
Merkel'e Çıplak Protesto
Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras'la birlikte Atina'daki Merkel karşıtı gösteriye katılan Sol Parti lideri Bernd Riexinger, Yunanistan'da uygulanan kemer sıkma programını eleştiren bir de konuşma yaptı.
Alexis Tsipras - 27.9.2012
Tsipras, Avrupa Parlamentosu Başkanı Schulz ile Görüştü
Yunanistan'ın radikal sol partisi SYRIZA Lideri Alexis Tsipras, Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz ile görüştü.
Alexis Tsipras - 26.9.2012
Yunanistan'da Genel Grev
Binlerce kişinin "Artık Yeter" sloganları ile yürüdüğü gösterilerin başında GSEE'nin kurduğu platformda konuşan ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, "Hükümet Yunan halkının en temel çıkarlarını koruyamıyorsa ve toplumu soykırıma götüren barbar önlemlere tahammül ediyorsa, şimdi söz halkta" diye konuştu.
Alexis Tsipras - 7.9.2012
77. Uluslararası Selanik Fuarı Yarın Açılıyor
Aynı saatte ve aynı yerde ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras'ın başkanlığında SYRIZA'lılar da gösteri yapacak.
Alexis Tsipras - 3.9.2012
Tsipras'tan Nazım Hikmet ve Barış Vurgusu
Yunanistan SYRIZA lideri Alexis Tsipras, Dikili belediyesinin düzenlediği "Dikili Barış ve Nazım Hikmet Günleri" etkinliği dolayısıyla Türkiye'ye barış mesajı gönderdi.
Alexis Tsipras - 25.7.2012
Komşu Gözden Çıkartıldı Mı?
Troyka muhtemelen önümüzdeki Cuma günü Yunanistan'ın yeni başbakanı Antonis Samaras ile bir araya gelecek. Samaras'ın, uygulanmakta olan tasarruf politikası ile ilgili tutumu henüz açıklık kazanmadı. Muhafazakar politikacı seçim kampanyası sırasında reformların yeniden müzakere edileceğini söylemişken şimdi sadece programda ince ayar yapılmasından ya da programın daha uzun bir süreye yayılmasından söz ediyor. Sil baştan yapılmasını ve reformların yeniden müzakere edilmesini isteyen solcu muhalefet lideri Alexis Tsipras'a kalsa Yunanistan'ın Avrupalı ortaklarına, "Arkadaşlar bırakın hesap yapmayı.
Alexis Tsipras - 24.7.2012
Yunanistan Ana Muhalefet Partisi Syrıza Açıklaması
Skurletis, SYRIZA lideri Alexis Tsipras'ın, Yunanistan'ın borç ödemelerinin dondurulması ve krizle ilgili Avrupa politikalarının yeniden planlanması için Yunanistan konusunda bir AB Zirvesi yapılması çağrısını yineledi.
Alexis Tsipras - 15.7.2012
2 Yıl Sonra Euro'dan Çıkmak İçin Yalvaracağız
Yunanistan, Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi.
Alexis Tsipras - 5.7.2012
Troyka Heyeti Atina'da
Anamuhalefetteki Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, koalisyon hükümetinin seçim öncesi anlaşmayı yeniden müzakere etme vaatlerine uymadığını belirterek, hükümete eleştiriler yöneltti.
Alexis Tsipras - 3.7.2012
Troyka Heyeti Atina'ya Geliyor
Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) temsilcilerinden oluşan troyka heyetinin, yarın incelemelerde bulunmak üzere Atina'ya geleceği bildirildi.
Alexis Tsipras - 3.7.2012
Yunanistan
Yunanistan'da anamuhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, kemer sıkma politikalarında ısrar etmenin ülkeyi en sonunda Avro Bölgesi'nden gönüllü çıkış yapmaya iteceğini söyledi.
Alexis Tsipras - 21.6.2012
Yunanistan'da Yeni Hükümet Açıklandı
Pazar günü yapılan seçimlerde ND yüzde 29.7 oranında oy alarak, 129 milletvekili çıkarmış, Evangelos Venizelos'un başkanı olduğu PASOK ise yüzde 12.3 oranında oy alarak 33 milletvekili çıkarmıştı. Fotis Kouvelis'in lideri olduğu DIMAR ise, meclise giren 7 parti arasından, altıncı sırada yer almış ve yüzde 6.3 oranında oy alarak, 300 üyeli parlamentoda 17 milletvekili çıkarmıştı. Euro bölgesi ülkeleri ve Uluslararası Para Fonu'ndan (IMF) sağlanan krediler ve kurtarma paketleri çerçevesinde imzalanmış olan "memorandum" anlaşmasının iptalini savunan, Alexis Tsipras'ın liderliğindeki Radikal Sol İttifakı (SYRIZA) ise yüzde 26.
Alexis Tsipras - 18.6.2012
Yunanistan'daki Koalisyon Görüşmeleri
"Ulusal kurtuluş hükümeti" kurma amacıyla temaslarına başlayan ND lideri Samaras, Cumhurbaşkanı Papulyas ile görüşmesinin ardından ilk olarak seçimlerde ikinci olan memorandum karşıtı parti Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras ile bir araya geldi.
Alexis Tsipras - 18.6.2012
Yunanistan'daki Genel Seçimler
-"SYRIZA sert muhalefet uygulayacak"- Sert kemer sıkma politikaları içeren memorandumu iptal etmek isteyen SYRIZA'nın lideri Alexis Tsipras, ilk açıklamasında sert bir muhalefet uygulayacaklarını belirterek, gelişmelerden SYRIZA'nın haklı çıkacağını ifade etti.
Alexis Tsipras - 18.6.2012
Komşuda Seçimlerin Galibi Belli Oldu
Yunanistan'da yapılan genel seçimlerin galibi, muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi olduAyşe Ferliel Bildiriyor- Mayıs'ta yapılan erken genel seçimlerin ardından koalisyon hükümeti kurulamaması üzerine yeniden sandık başına giden Yunanistan'da genel seçimlerin galibi, Antonis Samaras'ın Başkanı olduğu muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi (ND) oldu. Alexis Tsipras'ın liderliğindeki Radikal Sol İttifakı (SYRIZA) ikinci sırada yer alırken, Yunan medya kuruluşlarının "gerilim filmi" olarak adlandırdığı seçim mücadelesini, Evangelos Venizelos'un başkanı olduğu, merkez soldaki Panhelenistik SosyalistHareket (PASOK) üçüncü sırada tamamladı.
Alexis Tsipras - 17.6.2012
Yunanistan'da Oy Verme İşlemi Sona Erdi
Mayıs'ta yapılan erken genel seçimlerin ardından hükümet kurulamaması üzerine yeniden sandık başına giden Yunanistan'da, oy verme merkezlerinin önünde yapılan anketlere göre, hangi partinin birinci olacağı tam olarak netlik kazanmadı. Yunan kamu ve özel televizyonları, bugün yapılan seçimlerde, Antonis Samaras'ın Başkanı olduğu muhafazakar Yeni Demokrasi Partisi (ND) ile Alexis Tsipras'ın liderliğindeki Radikal Sol İttifak (SYRIZA)'nın başabaş gittiğini duyurdu.
Alexis Tsipras - 17.6.2012
Yunanistan'da Liderler Oylarını Kullandı
6 Mayıs'taki seçimde yüzde 16,78 oranında oya ulaşarak büyük bir çıkış gerçekleştiren radikal sol koalisyon SYRIZA lideri Alexis Tsipras ise oy kullandıktan sonra kazanacaklarından emin olduklarını belirterek "Biz korkuyu yendik.
Alexis Tsipras - 16.6.2012
Yunanistan'da Seçimlere Doğru
Muhafazakar parti YDP ile son seçimlerde başa baş giden Radikal Sol Koalisyon SYRIZA Lideri Alexis Tsipras, Yunanistan'ı iflastan kurtaracak 130 milyar euroluk kurtarma paketinin cezalandırıcı şartlarını iptal etmeyi planlıyor.
Alexis Tsipras - 16.6.2012
Yunanistan Yarın Yine Sandık Başına Gidiyor
Seçim propagandalarında, SYRIZA'yı "sorumsuz" ve "tehlikeli" olarak adlandıran ND partisinin başkanı Antonis Samaras, Yunan halkının tercihini Alexis Tsipras liderliğindeki SYRIZA'dan yana kullanması durumunda, Yunanistan'ın Euro üyeliğinin devam etmesinin mümkün olamayacağını sık sık dile getirdi.
Alexis Tsipras - 16.6.2012
Yunanistan'da Seçimlere Doğru
SYRIZA lideri Alexis Tsipras'ın kurmak istediği sol hükümete, diğer sol partilerin yanıt vermediğine işaret eden Samaras, ülkenin hükümetsiz kalması tehlikesine dikkati çekti.
Alexis Tsipras - 12.6.2012
Yunanistan'da Seçimlere Doğru
Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, "iflas memorandumu"nu, hazırladıkları Ulusal Toparlanma Planı ile değiştireceklerini, ülkenin avro bölgesindeki yerini güvenceye alacaklarını söyledi.
Alexis Tsipras - 7.6.2012
Düzeltme
AA) -Yunanistan -SYRIZA lideri Tsipras'tan dış politika değerlendirmesi: -"Türkiye'nin AB üyeliğine şartlı destek veriyoruz" -"Kıta sahanlığı Uluslararası Adalet Divanı'na sevk edilsin" -"Silahlanma konusundaki moratoryum teklifimize karşılık verilsin" -"Programımız, Yunanistan'ı Avro ve AB'den çıkarma programı değil" ATİNA (AA) - 06.06.2012 - Yunanistan'da AB ve IMF ile imzalanan borç anlaşması dolayısıyla uygulanan kemer sıkma politikasına karşı çıkan ve anketlerde ilk sırayı zorlayan sol koalisyon SYRIZA'nın lideri Alexis Tsipras, Türkiye'nin AB üyeliğine şartlı destek vereceklerini bildirerek önkoşullarını sıraladı.
Alexis Tsipras - 6.6.2012
Tsipras'tan Türkiye'nin AB Üyeliğine Şartlı Destek
Yunanistan'da AB ve IMF ile imzalanan borç anlaşmasına karşı çıkan ve anketlerde ilk sırayı zorlayan sol koalisyon SYRIZA'nın lideri Alexis Tsipras, Türkiye'nin AB üyeliğine şartlı destek vereceklerini bildirerek önkoşullarını sıraladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Alexis Tsipras Haberleri | Alexis Tsipras Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Alexis Tsipras haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Alexis Tsipras kimdir, hayatı ve biyografisi. Cihan Haber Ajansı Gündemi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 13:05:17. #1.15#
title