Haberler » Spor » Alex: Tek Rakip Sahada Değildi - Spor

Alex: Tek Rakip Sahada Değildi

Fenerbahçeli Futbolcu Alex de Souza, "Bu Yıl Sadece Saha İçindeki Rakiplerimizle Uğraşmadık, Aynı Zamanda Saha Dışındaki Bir Çok Olumsuz Faktörle de Mücadele Etmek Zorunda Kaldık" Dedi.

Alex: Tek Rakip Sahada Değildi

Fenerbahçeli futbolcu Alex de Souza, "Bu yıl sadece saha içindeki rakiplerimizle uğraşmadık, aynı zamanda saha dışındaki bir çok olumsuz faktörle de mücadele etmek zorunda kaldık" dedi.


Brezilyalı futbolcu, kendisine ait “www.alex10.com.br” adresli internet sitesinde yaptığı açıklamada, kariyerinin en zor şampiyonluklarından birisini yaşadığını ve çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu yıl sadece saha içindeki rakiplerimizle uğraşmadık aynı zamanda saha dışındaki bir çok olumsuz faktörle de mücadele etmek zorunda kaldık. Bu şampiyonluk, hem taraftarımızca hem de kulüp yönetimimizce uzun süre kutlanılacaktır” dedi.


Sezona teknik kadrosuz başladıklarını, Zico'nun tüm turnuvaların başlangıç arefesinde geldiğini ve takımını tanıma imkanına sahip olmadığını anlatan Alex, “Bana kalırsa buna rağmen sezona iyi başladık ve bütün sene boyunca mesafe aldık” diye konuştu.


Geçen sezon şampiyonluğu son maçta kaybetmelerinin de kendilerinde bu sezon için ayrı bir stres oluşturduğunu kaydeden Brezilyalı oyuncu, bütün bunların yanında 100. yıl baskısının işin tuzu biberi olduğunu kaydetti.


“KALAN İKİ HAFTADA GOL KRALLIĞI İÇİN YARIŞACAĞIM”


Turkcell Süper Lig'deki gol krallığı yarışını 19 golle önde götüren Fenerbahçeli futbolcu, hedefinin, ligde kalan iki maçta gol krallığı için yarışmak olduğunu ifade etti.


Fenerbahçe'nin uzun süredir gol kralı çıkaramadığını hatırlatan Alex, “Galatasaraylı Ümit karan'ın bir gol önündeyim ve bu iki haftada bir kaç gol daha önüne geçmek istiyorum” dedi.


“SAKATLIĞIM RAHAT OYNAMAMI ENGELLEDİ”


Alex, ligin ilk yarısında ayak kaslarında oluşan sakatlığın kendisini şimdiye kadar çok rahatsız ettiğini ve rahat bir şekilde oynamasını engellediğini bildirdi.


Sezon boyunca geçirdiği bütün sakatlık ve rahatsızlıklardan sonra şampiyonluğun çok iyi geldiğini ifade eden Fenerbahçeli futbolcu, “İlk yarıda ayak kaslarımda ufak bir rahatsızlık nüksetti. Bu problem şimdiye kadar beni çok rahatsız etti ve rahat futbol oynamamı engelledi” dedi.


“UYDURMA LAFLAR BİZLERİ ÜZDÜ...”


Sezon boyunca hem taraftardan hem basından hem de kulüp içinden “uydurma” laflar duyduklarını ve bunların kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Alex şunları kaydetti:


“ Bütün sezon boyunca hem taraftardan hem basından hem de kulüp içinden öyle uydurma laflar duyduk ki bizleri üzdü. Bütün olumsuz eleştiriler sonrasında 2006-2007 Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanacağımız konusunda şüpheye düşen kişi sayısı çoğaldı. Kulübümüzün 100. yılının verdiği gücü hissedemeyen bütün bu bakışı bozuk kişilere rağmen yaşadığımız bu şampiyonluk bizim için tarifi imkansız bir sevinç kaynağı olmuştur. Ayrıca sezon boyunca geçirdiğim bütün sakatlık ve rahatsızlıklardan sonra bu şampiyonluk çok iyi geldi. Bizim takımımız bunu hak ediyordu. Bugün var gücümüzle şöyle haykırabiliriz: Şampiyonnn... Bu ses tüm Türkiye'de, bir kaç ay daha devam edecektir. Yeni sezon başlayana kadar yankılanacaktır.”

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler