Alex de Souza: "Gol Krallığı İçin Yarışacağım"
Haberler » Güncel » Alex de Souza: "Gol Krallığı İçin Yarışacağım" - Haber

Alex de Souza: "Gol Krallığı İçin Yarışacağım"

Fenerbahçeli Futbolcu Alex de Souza, Turkcell Süper Lig'deki Gol Krallığı Yarışını 19 Golle Önde Götüren Fenerbahçeli Futbolcu, Hedefinin, Ligde Kalan İki Maçta Gol Krallığı İçin Yarışmak Olduğunu Bildirdi.

Alex de Souza:

Fenerbahçeli futbolcu Alex de Souza, Turkcell Süper Lig'deki gol krallığı yarışını 19 golle önde götüren Fenerbahçeli futbolcu, hedefinin, ligde kalan iki maçta gol krallığı için yarışmak olduğunu bildirdi.


Brezilyalı futbolcu, kendisine ait ''www.alex10.com.br'' adresli internet sitesinde yaptığı açıklamada, kariyerinin en zor şampiyonluklarından birisini yaşadığını ve çok mutlu olduğunu belirterek, ''Bu yıl sadece saha içindeki rakiplerimizle uğraşmadık aynı zamanda saha dışındaki bir çok olumsuz faktörle de mücadele etmek zorunda kaldık'' dedi.


Sezona teknik kadrosuz başladıklarını, Zico'nun tüm turnuvaların başlangıç arefesinde geldiğini ve takımını tanıma imkanına sahip olmadığını anlatan Alex, ''Bana kalırsa buna rağmen sezona iyi başladık ve bütün sene boyunca mesafe aldık'' diye konuştu.


Fenerbahçe'nin uzun süredir gol kralı çıkaramadığını hatırlatan Alex, ''Galatasaraylı Ümit Karan'ın bir gol önündeyim ve bu iki haftada bir kaç gol daha önüne geçmek istiyorum'' dedi.


Alex, ligin ilk yarısında ayak kaslarında oluşan sakatlığın kendisini şimdiye kadar çok rahatsız ettiğini ve rahat bir şekilde oynamasını engellediğini bildirdi.


Sezon boyunca hem taraftardan hem basından hem de kulüp içinden ''uydurma'' laflar duyduklarını ve bunların kendilerini çok üzdüğünü ifade eden Alex şunları kaydetti:


''Kulübümüzün 100. yılının verdiği gücü hissedemeyen bütün bu bakışı bozuk kişilere rağmen yaşadığımız bu şampiyonluk bizim için tarifi imkansız bir sevinç kaynağı olmuştur. Bizim takımımız bunu hak ediyordu. Bugün var gücümüzle şöyle haykırabiliriz: Şampiyonnn... Bu ses yeni sezon başlayana kadar yankılanacaktır.''

Kaynak: AA

Manşet

Haberler