İstanbul'da Isınmak İçin Ateş Yakmak İsteyen Genç, Cayır Cayır Yanıyordu

İstanbul'da Isınmak İçin Ateş Yakmak İsteyen Genç, Cayır Cayır Yanıyordu

İstanbul'da inşaatın önünde ateş yakarak ısınmaya çalışan genç, çakmağı ateşlemesiyle alev topuna döndü. Cayır cayır yanan gencin yardımına, inşaat işçileri yetişti.

İstanbul Eyüp'te inşaat atıklarının bulunduğu alanda ısınmak için ateş yakan bir kişi aniden alev alev yanmaya başladı. Alevler arasında kalan vatandaşı inşaat işçileri söndürürken, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan şahsın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

ÇAKMAĞI ATEŞLEMESİYLE ALEV TOPUNA DÖNDÜ

Olay, akşam saatlerinde Alibeyköy'de bir inşaat şantiyesinin önünde meydana geldi. İddiaya göre, yol üzerinden geçen kimliği belirsiz bir kişi inşaat atıklarını yakarak ısınmak istedi. Çevredeki atıkları yanıcı maddenin olduğu metal bir tenekeye koyan talihsiz adam, çakmağı ateşlemesiyle birden alev topuna döndü.


ÇEVREDEKİLER YANGIN SÖNDÜRME TÜPLERİYLE YETİŞTİ

Olayı gören inşaat işçileri, ellerinde yangın tüpleriyle alevlerin içinde kalan vatandaşı söndürdü. Çok sayıda işçinin söndürmek için müdahale ettiği vatandaş alevlerden son anda kurtarılırken, vücudunda ağır yanıklar oluştu. Ağır yaralı olarak kurtarılan talihsiz adam ambulansla Eyüp Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı vatandaşın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

"ALEV ALEV YANMAYA BAŞLADI"

Olayın görgü tanığı bir inşaat işçisi, "Ateş yanıyordu burada, çocuk ateşe doğru geldi. Ağzında sigarası vardı, ateşin yanına yaklaştı. İnşaat artıklarının orada yanıcı maddeler oluyordu. Birden alev alev yanmaya başladı. Daha sonra ambulans aldı götürdü" dedi.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.