Aleksandr Lukaşenko Haberleri

Aleksandr Lukaşenko haber, Aleksandr Lukaşenko son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aleksandr Lukaşenko - Bugün
Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko'dan lojistik merkezindeki göçmenlere ziyaret
Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Polonya sınırında Grodno kentindeki lojistik merkezde kalan göçmenleri ziyaret ederek Polonya'yı eleştirdi.
Aleksandr Lukaşenko - Dün
Polonya Başbakanı Morawiecki, İngiliz mevkidaşıyla göç krizini görüştü
Avrupa, sınırdaki durumdan Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'yu sorumlu tutuyor.
Aleksandr Lukaşenko - 23.11.2021
Vişegrad Grubu ülkeleri, Polonya'ya göçmen krizi konusunda destek verdi
Polonya Başbakanı Morawiecki, Polonya-Belarus sınırındaki göçmen kriziyle ilgili yaptığı açıklamada, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun "mafya ve insan kaçakçılarıyla iş birliği yaparak AB üzerinde baskı yaratmaya çalıştığını" söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 22.11.2021
AB: Sınırdaki göçmen krizinin çözümü için Belarus'la görüşmeler yapıyoruz
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Sözcülerinden Peter Stano, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun beyanının aksine, göçmen krizini çözmek için bu ülke ile AB arasında teknik görüşmeler yapıldığını söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 18.11.2021
Alman meclisinde Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizi görüşüldü
Sosyal Demokrat Parti (SPD) Milletvekili Ulli Grötsch ise sınırda bulunan insanları saldırgan olarak nitelemenin doğru olmadığını belirterek, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun bu durumu oluşturduğunu savundu.
Aleksandr Lukaşenko - 17.11.2021
Lukaşenko ve Merkel, ikinci kez Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini görüştü
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, ikinci defa Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini ele aldı.
Aleksandr Lukaşenko - 17.11.2021
Polonya'dan, Lukaşenko ve Putin ile görüşen Merkel ve Macron'a tepki
Polonya hükümeti, Belarus sınırındaki göçmen kriziyle ilgili, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'yla ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesine tepki gösterdi.
Aleksandr Lukaşenko - 17.11.2021
Rus petrolünü Belarus üzerinden Avrupa'ya taşıyan boru hattı bakıma alındı
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, 11 Kasım'da yaptığı açıklamada, Batı ile yaşanan gerginlik nedeniyle Belarus üzerinden Avrupa'ya yapılan doğal gaz sevkiyatını durdurabileceklerini ifade etmişti.
Aleksandr Lukaşenko - 16.11.2021
Polonya hükümeti, Belarus sınırındaki krizin silahlı çatışmaya dönüşmesini beklemiyor
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun öngörülemez birisi olduğunun ama bugüne kadar attığı adımlardan daha fazlasına cesaret etmeyeceğini belirten Kaczynski, sınırdaki gerilimin uzun süre devam edebileceğini ifade etti.
Aleksandr Lukaşenko - 16.11.2021
Rusya, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizinde AB'yi çifte standartla suçladı
Göç krizinin AB ile Belarus yönetimi arasında çözülmesi gerektiğine işaret eden Lavrov, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in telefonla görüşmesini olumlu olarak nitelendirdi.
Aleksandr Lukaşenko - 16.11.2021
Lukaşenko ve Putin, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini görüştü
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini görüştü.
Aleksandr Lukaşenko - 16.11.2021
Mültecilerle ilgili konuşan Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko, "Kimse geri gitmek istemiyor"
Ülkesinde yeni anayasa çalışmaları gerçekleştiren komisyonla toplantı yapan Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, "Göçmenleri geri dönmeleri için ikna etmeye çalışıyoruz ama kimse geri dönmek istemiyor" dedi.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
ABD'den Rusya'nın anti-uydu füze denemesine kınama
Price, Belarus'taki Aleksandr Lukaşenko yönetimine karşı Avrupa Birliği'nin (AB) yeni yaptırımlar getirdiğini ve Joe Biden yönetiminin de yeni yaptırımlar getirmeye hazırlandığını söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
Lukaşenko ve Merkel, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini görüştü
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini görüştüğü bildirildi.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
AB, Irak'ın vatandaşlarının Belarus'tan geri dönüşü için sefer başlatma kararından memnun
AB-Belarus gerilimi AB ile Belarus arasındaki gerginlik Ağustos 2020'de Belarus'ta düzenlenen ve Aleksandr Lukaşenko'nun kazandığı açıklanan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından tırmanmıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
AB, Belarus'a karşı hava yollarını dahil ederek yaptırımları genişletecek
Göçmenlerin geldiği ülkelere yardım etmeye çalıştıklarını anlatan von der Leyen, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko üzerinde etkisi olduğunu ve bunu kullanması gerektiğini belirtti.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
Son dakika... AB, Belarus'a yaptırım rejiminin kapsamını genişletme kararı aldı
AB-Belarus gerilimi AB ile Belarus arasındaki gerginlik Ağustos 2020'de Belarus'ta düzenlenen ve Aleksandr Lukaşenko'nun kazandığı açıklanan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından tırmanmıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
Rusya, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen kriziyle ilgili "ara bulucu" olabilir
Peskov, sınırdaki durumla ilgili tüm suçu Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'ya yüklemenin yanlış olacağını ifade ederek sınırda bulunan ve bir haftadır soğuk hava koşullarında yaşayan birkaç bin kişinin kaderini kimsenin düşünmediğine dikkat çekti.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
Almanya Dışişleri Bakanı, Belarus'a yönelik yaptırımların ağırlaştırılacağını söyledi
Maas, AB Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesi Brüksel'de yaptığı açıklamada, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'nun AB'den ülkesine olan yaptırımları kaldırmasını istediğine işaret ederek "Bugün burada cevabımızı vereceğiz.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
Lukaşenko, Belarus-Polonya sınırında sorun istemediklerini bildirdi
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Avrupa'ya göçme arayışındaki kişiler nedeniyle Belarus-Polonya sınırında sorun istemediklerini belirterek, ana vatanlarına dönmek isteyenleri göndermeye hazır olduklarını ancak kimsenin geri dönmek istemediğini söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 15.11.2021
Blinken, Polonya-Belarus sınırındaki krizden Belarus ile Rusya'yı sorumlu tuttu
Açıklamaya göre Blinken, ABD'nin Polonya-Belarus sınırındaki mülteci krizinden açık bir şekilde Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Rusya'yı sorumlu tuttuklarını dile getirdi.
Aleksandr Lukaşenko - 13.11.2021
Avrupa'ya göçme arayışındaki bir grup Belarus'tan Polonya topraklarına geçti
Kampa yardım çadırları kuruldu Öte yandan, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, sınırdaki gruplara insani yardım dağıtımı ve bölgeyi düzenleme talimatı verdi.
Aleksandr Lukaşenko - 13.11.2021
Putin, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizini Batı'nın yarattığını söyledi
Krizle ilgili Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile Almanya Başbakanı Angela Merkel'in birbirleriyle konuşmadıklarını hatırlatan Putin, "Ancak Lukaşenko ve Şansölye Merkel birbirleriyle konuşmaya hazırlar.
Aleksandr Lukaşenko - 13.11.2021
Polonya-Belarus sınırında hapsolmuş insanlar: "Burası çok soğuk, yemek ve ilacımız yok"
Avrupa Birliği (AB) ve Belarus lideri Aleksandr Lukaşenko arasındaki siyasi anlaşmazlık yüzünden binlerce göçmen yaklaşık iki haftadır Belarus-Polonya sınırında bekliyor.
Aleksandr Lukaşenko - 13.11.2021
Biden, Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizinden "büyük endişe" duyuyor
Belarus, sığınmacıları tutmayacağını açıklamıştı Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, 6 Temmuz'da yaptığı konuşmada, ülkesinin AB ile Geri Kabul Anlaşması'nı askıya alma sürecini hatırlatarak, Rusya ve Belarus'a yönelik Batı'nın tutumundan sonra artık savaştan kaçan insanları kendilerinin alamayacağını ifade etmişti.
Aleksandr Lukaşenko - 12.11.2021
Irak, düzensiz göçmen krizi nedeniyle Belarus'un Bağdat'taki fahri konsolosluğunun çalışma iznini iptal etti
"Irak'ın Moskova (Rusya) ve Varşova (Polonya) büyükelçilikleri Belarus-Polonya sınırında mahsur kalanların geri dönüşünü koordine ediyor." ifadelerini kullanan Sahaf, Irak ve Belarus arasındaki doğrudan uçuşların durdurulduğunu belirtti Belarus-Polonya sınırındaki düzensiz göçmen krizi Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, 6 Temmuz'da yaptığı konuşmada, Belarus'un AB ile Geri Kabul Anlaşması'nı askıya alma sürecini hatırlatarak, Rusya ve Belarus'a yönelik Batı'nın tutumundan sonra artık savaştan kaçan insanları kendilerinin alamayacağını ifade etmişti.
Aleksandr Lukaşenko - 12.11.2021
İngiliz askeri personeli, Polonya'nın Belarus sınırını güçlendirmesine destek verecek
Belarus, sığınmacıları tutmayacağını açıklamıştı Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko 6 Temmuz'da yaptığı konuşmada, Belarus'un AB ile Geri Kabul Anlaşması'nı askıya alma sürecini hatırlatarak, Rusya ve Belarus'a yönelik Batı'nın tutumundan sonra artık savaştan kaçan insanları kendilerinin alamayacağını ifade etmişti.
Aleksandr Lukaşenko - 11.11.2021
Son dakika haberleri... Almanya, "dijitalleşme, iklim ve araştırmaya" rekor yatırım yaparak ekonomiyi destekleyecek
Almanya, AB sınırında sıkışan göçmenlere insani yardım almasını sağlamalı Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizine yönelik gazetecilerden gelen soruları cevaplayan Scholz, "Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun göçmenleri Avrupa Birliği'ne baskı yapmak için kullanmasına" tüm güçleriyle karşı çıkılması gerektiğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aleksandr Lukaşenko Haberleri | Aleksandr Lukaşenko Kimdir - Haberler - Aleksandr Lukaşenko haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aleksandr Lukaşenko kimdir, hayatı ve biyografisi. Belarus Devlet Başkanı Lukaşenko'dan lojistik merkezindeki göçmenlere ziya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 17:40:20. #1.15#

title