ALEKSANDR LUKAŞENKO HABERLERİ

Aleksandr Lukaşenko Haberleri

Aleksandr Lukaşenko haber, Aleksandr Lukaşenko son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aleksandr Lukaşenko - 30.10.2020
Belarus komşu ülkelere sınırlarını kapattı
Belarus'ta 9 Ağustos tarihinde yapılan Devlet Başkanlığı seçimlerini ülkeyi 26 yıldır yöneten Aleksandr Lukaşenko kazanmıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 27.10.2020
Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko: "Terör tehdidi ile karşı karşıyayız"
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, ülkesinin terör tehdidi ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 27.10.2020
BM raportörü Marin: "Belarus kendi halkına baskı uygulamaktan vazgeçmeli"
Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan cumhurbaşkanı seçimlerini mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko kazanmış, ardından "seçimlere hile karıştırıldığı" iddiasıyla protesto gösterileri başlatılmıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 25.10.2020
Son dakika! Belarus'ta polis Cumhurbaşkanlığı yakınında protestoculara müdahale etti
Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko kazanmış, ardından "seçimlere hile karıştırıldığı" iddiasıyla protesto gösterileri başlamıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 25.10.2020
Belarus'ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik protestolar yapıldı
Protestolar her hafta sonu sürüyor Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Aleksandr Lukaşenko yüzde 80,1 oy ile yeniden kazanmış, en yakın rakibi Svetlana Tikhanovskaya ise yüzde 10,12 oy alabilmişti.
Aleksandr Lukaşenko - 22.10.2020
AP'nin "Sakharov Ödülü", Belarus muhalefetinin oldu
İnsan hakları ve temel özgürlükleri savunan kişilerle kuruluşlara veriliyor Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan ve mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun kazandığı açıklanan seçimden sonra muhalefet, "seçime hile karıştırıldığı" gerekçesiyle gösteriler düzenlemeye başlamıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 12.10.2020
AB, Lukaşenko'ya yaptırım uygulamaya hazırlanıyor
Avrupa Birliği (AB) yönetimi, Belarus'ta durumun düzelmemesi halinde Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun da yaptırım listesine dahil edilmesine hazır olduklarını bildirdi.
Aleksandr Lukaşenko - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Almanya, Lukaşenko'nun yaptırım listesine alınmasını istiyor
Bir son dakika haberine göre Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun da yaptırım listesine alınmasını istediklerini söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 10.10.2020
AB, Navalnıy'ın zehirlenmesi nedeniyle Rusya'ya yaptırıma hazırlanıyor
- Belarus yaptırımları genişliyor Bakanların toplantısında Belarus da gündemde olacak. AB, Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan ve Aleksandr Lukaşenko'nun kazandığı açıklanan cumhurbaşkanı seçiminin sonuçlarını tanımıyor.
Aleksandr Lukaşenko - 9.10.2020
Polonyalı ve Litvanyalı 37 diplomat Belarus'u terk ediyor
Belarus'ta 9 Ağustos tarihinde yapılan devlet başkanlığı seçimlerini Aleksandr Lukaşenko'nun yüzde 80 oy alarak kazanması sonrası muhalefet seçimlere hile karıştırıldığı gerekçesiyle sokağa çıkmıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 2.10.2020
ABD 8 Belaruslu yetkiliye yaptırım kararı aldı
Öte yandan, Avrupa Birliği'nin (AB) bugün resmi gazetede yayınladığı karar ile 40 Belaruslu yetkiliye uygulanacak olan yaptırımlar yürürlüğe girdi. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ise yaptırımlardan muaf tutuldu.
Aleksandr Lukaşenko - 2.10.2020
Son dakika... Belarus'tan batı ülkelerinin yaptırım kararına tepki
Belarus Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anatoliy Glaz da Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'yu yaptırım listesine alan Birleşik Krallık ve Kanada'ya tepki göstererek, "Belarus da Birleşik Krallık ve Kanada'dan bir dizi yetkiliye benzer kısıtlamalar getiriyor.
Aleksandr Lukaşenko - 2.10.2020
Son dakika haber... AB, Belarus yönetiminden 40 kişiyi yaptırım listesine aldı
AB, Belarus'ta yapılan ve Aleksandr Lukaşenko'nun kazandığı açıklanan seçimin sonucunu tanımıyor.
Aleksandr Lukaşenko - 2.10.2020
Belarus, Polonya ve Litvanya büyükelçilerini geri çağırdı
Belarus'ta 9 Ağustos tarihinde yapılan devlet başkanlığı seçimlerini Aleksandr Lukaşenko'nun yüzde 80 oy alarak kazanması sonrası muhalefet seçimlere hile karıştırıldığı gerekçesiyle sokağa çıkmıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 1.10.2020
Polonya ve Çekya'dan AB'ye Belarus çağrısı
Belarus'ta 1994'ten bu yana 5 defa art arda Cumhurbaşkanı seçilen Aleksandr Lukaşenko, 9 Ağustos'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini yüzde 80,1 oy ile yeniden kazanmış, en yakın rakibi Svetlana Tikhanovskaya yüzde 10,12 oy alabilmişti.
Aleksandr Lukaşenko - 30.9.2020
AB Liderler Zirvesinde ağırlıklı gündem Doğu Akdeniz ve Belarus olacak
AB, Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan ve Aleksandr Lukaşenko'nun kazandığı açıklanan cumhurbaşkanlığı seçimine hile karıştırıldığını, bu nedenle sonucu tanımadığını açıkladı.
Aleksandr Lukaşenko - 29.9.2020
İngiltere ve Kanada, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'ya yaptırım uygulamaya başladı
İngiltere ve Kanada, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ile oğlu Viktor Lukaşenko'nun da aralarında olduğu üst düzey yetkililere yaptırım kararı aldı.
Aleksandr Lukaşenko - 27.9.2020
Son dakika... Lukaşenko'dan Macron'a "olgunlaşmamış politikacı" nitelemesi
Gelen son dakika haberlerine göre Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, kendisinden görevi bırakmasını isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u "olgunlaşmamış politikacı" olarak nitelendirdi.
Aleksandr Lukaşenko - 27.9.2020
Son Dakika | Fransa Cumhurbaşkanı Macron: "(Belarus Cumhurbaşkanı) Lukaşenko gitmeli"
Gelen son dakika haberine göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun görevi bırakması gerektiğini savundu.
Aleksandr Lukaşenko - 27.9.2020
Son dakika haberleri: Belarus'taki protestolarda 150 kişi gözaltına alındı
Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerini mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun kazanmasının ardından "seçimlere hile karıştırıldığı" iddiasıyla protestolar başlamıştı.
Aleksandr Lukaşenko - 25.9.2020
BM insan hakları uzmanlarından Belarus'a "muhalif lider Kolesnikova'yı serbest bırakın" çağrısı
Belarus'ta Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'ya muhalefet eden üç kadın siyasi figürden biri olan müzisyen ve siyasi aktivist Kolesnikova'nın 7 Eylül'de güvenlik görevlileri olduğu düşünülen maskeli bir grup tarafından kaçırılarak Ukrayna sınırına götürüldüğü aktarıldı.
Aleksandr Lukaşenko - 25.9.2020
Son dakika... Kremlin: Lukaşenko'nun meşruiyetinin tanınmaması uluslararası hukuka aykırı
Son dakika haberi... Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Avrupa Birliği (AB) ve bazı Avrupa ülkelerinin Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun meşruiyetini tanımama kararının "uluslararası hukuka aykırı" olduğunu söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 24.9.2020
İngiltere, Rum Kesimi'nin vetosuna takılan Belarus'a AB'den bağımsız yaptırım uygulayacak
Oy verme ve sayım sırasında uluslararası gözlemcilere izin verilmediğini kaydeden Raab, mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun oyların yüzde 80'ini alarak seçildiği iddiası üzerine gösteriler başladığına ve eylemcilerin yeni seçim istediğine dikkati çekti.
Aleksandr Lukaşenko - 24.9.2020
Son dakika haberi... Ukrayna, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetini tanımıyor
Son dakika haberi... Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun meşruiyeti olmadığını savundu.
Aleksandr Lukaşenko - 24.9.2020
AB: Lukaşenko'nun meşruiyeti bulunmamaktadır
Avrupa Birliği (AB), Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından dün yemin ederek göreve başlayan Aleksandr Lukaşenko'nun meşruiyetinin bulunmadığını, seçimin sonucunu tanımadığını bildirdi.
Aleksandr Lukaşenko - 23.9.2020
Son dakika... Polonya, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetini tanımıyor
Gelen son dakika haberine göre Polonya Dışişleri Bakanlığı, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun meşru bir devlet başkanı olmadığını açıkladı.
Aleksandr Lukaşenko - 23.9.2020
Belarus'ta Cumhurbaşkanlığı seçimleri yine protesto edildi
Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun gün içinde yemin ederek görevine başlamasından sonra, bir sosyal medya hesabından yapılan çağrı üzerine göstericiler akşam ülke genelinde meydanlara çıktı.
Aleksandr Lukaşenko - 23.9.2020
Almanya, Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko'nun meşruiyetini tanımıyor
Alman Hükümeti, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun meşru bir devlet başkanı olmadığını bildirdi.
Aleksandr Lukaşenko - 23.9.2020
Belarus lideri Lukaşenko yemin töreninde meydan okudu
Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, seçimlerin ardından düzenlenen gizli yemin töreninde yine karşıtlarına meydan okuyan açıklamalarda bulundu.
Aleksandr Lukaşenko - 21.9.2020
Son dakika haber | AB dışişleri bakanları Belarus yaptırımlarında anlaşamadı
Belarus'ta 9 Ağustos'ta yapılan seçimde hile yapıldığı gerekçesiyle mevcut Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun meşruiyetini tanımadıklarını belirten Borrell, muhalefetin, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gözetiminde yapılacak yeni bir seçim teklifini desteklediklerini söyledi.
Aleksandr Lukaşenko - 21.9.2020
AB'den Belarus'a yaptırım kararı çıkmadı
Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya gelen AB dışişleri bakanlarının toplantısının ana gündemini Belarus oluşturuyor. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, toplantı girişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Belarus'ta barışçıl gösterilere yönelik baskının arttığını, bugünkü toplantıda Belarus halkına AB olarak nasıl destek olacaklarını tartışacaklarını söyledi. Borrell, "Aynı zamanda Aleksandr Lukaşenko'yu meşru cumhurbaşkanı olarak tanımadığımız Belarus hükümetiyle ilişkilerimizi gözden geçireceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aleksandr Lukaşenko Haberleri | Aleksandr Lukaşenko Kimdir - Haberler - Aleksandr Lukaşenko haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aleksandr Lukaşenko kimdir, hayatı ve biyografisi. Belarus komşu ülkelere sınırlarını kapattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 05:38:26. #1.14#
title