Bakan Berat Albayrak, Tasarruf Tedbirlerini Arttıracak Ofisin Kurulduğunu Açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Yeni Ekonomi Programını ,(YEP ) açıkladı. Programda Kamu Maliyesi Değişim ve Dönüşüm Ofisinin kuruluşu da yer alıyor. Ofis 76 milyar liralık tasarruf tedbirleri ve gelir artırıcı önlemlerden sorumlu olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında yaptığı konuşmada "Kamu Maliyesi Değişim ve Dönüşüm Ofisini kurduk. Bu ekip 76 milyar liralık tasarruf tedbirleri ve gelir artırıcı önlemlerden sorumlu olacak.'' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak, kamuda tasarrufu sağlayacak ofisin kurulduğu açıkladı.

''GELİR ARTTIRICI ÖNLEMLERDEN SORUMLU OLACAK''

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde, diğer bakanlıklardan temsilcilerin de katıldığı Kamu Maliyesi Değişim ve Dönüşüm Ofisi'ni kurduk. Bugün bu ofisin faaliyete geçtiğini bu program vesilesiyle duyurmak istiyorum. Gelir artırıcı önlemlerin tespit edilip hayata geçirilmesinden sorumlu olacaklar.

''OFİS FARKLI ÇALIŞACAK''

''Biraz farklı çalışacaklar. Bakanlıklararası bir ekip kurarak, birlikte çalışma kültürümüzü geliştirecekler. Sürekli sahada olacaklar. Tasarruf hedeflerimizin gerçekleştirilmesi hedefimizde öncülük edecekler. 76 milyar TL'lik hedeflerle yetinmeyecekler.''