Haberler » Spor » Albayrak: "Fatih Tekke'yi, Kulübün Menfaatleri Doğrultusunda Yurt Dışına Satmak Zorundaydık" - Spor

Albayrak: "Fatih Tekke'yi, Kulübün Menfaatleri Doğrultusunda Yurt Dışına Satmak Zorundaydık"

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Fatih Tekke'yi Kulübün Menfaatleri İçin Yurt Dışına Sattıklarını Söyledi.

Albayrak:

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Fatih Tekke`yi kulübün menfaatleri için yurt dışına sattıklarını söyledi.


Kulüpler Birliği Vakfı toplantısından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Trabzonspor Başkanı Albayrak, bordo mavili kulübün kendi başkanlığından sonra yenilenme sürecine girdiğini ifade ederek, ¨Bu bir gerçek. Bizim yönetimimizden sonra 15`e yakın oyuncu değişimi oldu. İskelette çok büyük değişiklik olmadı, ama yeni bir takımımız ve yeni bir hocamız var. Oynanan futbol galibiyet getirmediyse de Trabzonspor takımı iyi yolda, uzun vadede iyi olacağına inanıyoruz¨ dedi.


Nuri Albayrak, en büyük silahları olan Fatih Tekke`yi kulübün menfaatleri için yurt dışına sattıklarını belirterek, ¨Kendisi Türkiye Ligi`nin en büyük golcülerinden biriydi, geçtiğimiz sezon Türkiye Ligi`nde gol kralı olmuştu. Orada Trabzonspor`un yapacak başka bir işi yoktu, Trabzonspor Kulübünün menfaatleri onu yapmamızı

gerektiriyordu. Bizim şahsımızın değil, daha çok kulübün menfaatleri onu gerektiriyordu. Yapmak zorundaydık yaptık¨ diye konuştu. Transfer için arayışlarını sürdürdüklerini anlatan Albayrak, transferin 1 Eylül tarihine kadar sürdüğünü ve bu takımın üzerinde daha kaliteli, özellikle mali noktada daha iyi futbolcu bulmaları halinde takıma katmaya çalışacaklarını vurguladı.


Başkan Albayrak, Güney Kıbrıs Rum Kesimi takımı Apoel`in kendilerine iyi bir misafirperverlik gösterdiğini anlatarak, ¨Bize nasıl davrandılarsa iki misli karşılığını vereceğiz¨ dedi. Bu deplasmana gitmeden önce Dışişleri Bakanı Abdullah Gül`ü aradıklarını anlatan Albayrak, ¨Geçen yıl bazı tatsız olaylar yaşandı, basın da bunu abarttı. Bize nasıl davrandılarsa iki misli karşılığını vereceğiz. Onlara ben buradan teşekkür ediyorum, misafirperverce karşıladılar. Biz de onlara iyi bir misafirperverlik örneği göstereceğiz¨ ifadelerini kullandı.


Başkan Albayrak, Yattara`nın Türk vatandaşlığı konusunda bir girişimlerinin olup olmayacağı konusundaki bir soru üzerine de, ¨Bu konuda bir imkanımız olursa, biz de değerlendiririz¨ yanıtını verdi.


Albayrak, her kulübün 6 yabancı oyuncusu olduğunu ifade ederek, ¨Bu yabancı kontenjanında Türk vatandaşı ve milli olma şartları oluşuyor, bizim de böyle bir imkanımız doğarsa, bundan istifade etme yoluna gideceğiz. Bugüne kadar sadece Aurellio Türk vatandaşı oldu ve milli takıma çağrıldı, Trabzonspor`un önüne böyle bir şans doğarsa, kulüp olarak her türlü başvuruyu yapacağız¨ diyerek sözlerini tamamladı.


Kaynak: DHA

Manşet

Haberler