Albay Haberleri

Albay haber, Albay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Albay - 14.07.2021
Balıkesir'deki askeri birlikte 15 Temmuz gecesi yaşananlarla ilgili iddianame kabul edildi
İddianamede, 15 Temmuz gecesi dönemin Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı eski Tümgeneral M.A'nın emriyle, o dönem görevli olan Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı bakım Albay M.
Albay - 14.07.2021
Darbe girişiminin başarısız olduğunu anlayınca yurt dışına kaçtılar
Karargahta kendisine karşı çıkabilecek askerleri alıkoyan albay Kara Kuvvetleri Komutanlığı karargahındaki darbe faaliyetlerini yöneten, darbe karşıtı askerleri alıkoyan eski Albay Nuh Altınsoy da firar eden darbeciler arasında yer alıyor.
Albay - 14.07.2021
Şehit ailesi evlatlarının şehadet belgesinden FETÖ hükümlüsü Akın Öztürk'ün imzasının kaldırılmasını istiyor
"Bu kara lekenin temizlenmesini istiyorum" Şehit Özkaya'nın kayınpederi emekli Pilot Kurmay Albay Tayyip Özsever de olayın kaza olmadığına dair şüpheleri bulunduğunu, kaza raporunda dikkati çeken çeşitli hususların adli mercilerce de ele alındığını aktardı.
Albay - 14.07.2021
Afganistan'da "Türkiye Geçilmez" paneli düzenlendi
Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Sinan Uyar ise Türk Silahlı Kuvvetlerinin temel görevinin ülkeyi dış tehlikelerden korumak olduğunu ve 15 Temmuz gecesinde, "illegal çete mensubu terörist hainlerden" oluşan bir grubun darbe girişimine tanık olduklarını vurguladı.
Albay - 13.07.2021
Mısır ile Sırbistan arasında askeri iş birliği protokolü imzalandı
Mısır Ordu Sözcüsü Albay Garip Abdulhafiz, resmi Facebook sayfasından yaptığı yazılı açıklamada, Mısır Savunma Bakanı Orgeneral Muhammed Zeki'nin resmi temaslarda bulunmak üzere başkent Kahire'ye gelen Sırbistan Savunma Bakanı Nebojsa Stefanovic ile görüştüğünü aktardı.
Albay - 13.07.2021
Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu yarın ikinci kez toplanacak
Kurum, Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu ikinci toplantısını yarın saat 11.00'de yapacaklarını aktararak, paylaşımında şu bilgilere yer verdi: "Bakan Yardımcılarımız, Valilerimiz, Belediye Başkanlarımız, ilgili kurum temsilcileri ve bilim kurulumuzun katılacağı toplantıda müsilaj seferberliğimizin bir ayını değerlendireceğiz. İlk günden beri aralıksız sürdürdüğümüz çalışmalarla Marmara Denizi'mizi temizliyor, mavisine kavuşturuyoruz. Yarın Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapacağımız toplantıda; bu süreçte elde ettiğimiz sonuçları ve bundan sonraki yol haritamızı Kurul üyelerimizle istişare edeceğiz." Bakan Kurum'un başkanlığında düzenlenecek toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Sağlık Bakanı Yardımcısı Tolga Tolunay, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdere, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Seyir, Hidrografi ve Oşinografi Daire Başkanı Deniz Albay Hakan Kuşlaroğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Yalova Valisi Muammer Erol, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, TÜBİTAK ve Marmara Belediyeler Birliği Bilim ve Teknik Kurulu Başkanı Prof.
Albay - 13.07.2021
İnsan Ticareti ile Mücadele Koordinasyon Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Fuat Gürel'in yanı sıra; Vali Yardımcısı Ahmet Karatepe, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, kurum müdürlerimiz ve İl Göç Müdürlüğü Uzmanları katıldı.
Albay - 13.07.2021
1. İl Göç Kurulu Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında Yapıldı
1. İl Göç Kurulu Toplantısı, Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Yılmaz'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri katıldı.
Albay - 13.07.2021
Karabük'ten kısa kısa
İl Özel İdaresi Hamzalar Ek Hizmet Binası'nda düzenlenen törene, Vali Fuat Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, kaymakamlar, İl Genel Meclis üyeleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve personel katıldı.
Albay - 13.07.2021
Güney Kore, Japonya'nın ihtilaflı takımadalarda hak iddiasını yenilemesini protesto etti
Yonhap haber ajansına göre, Güney Kore Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları, Seul'deki Japon Büyükelçiliği misyon şef yardımcısı Hirohisa Soma ve Savunma Ataşesi Albay Takashi Matshmoto'yu arayarak Japonya'nın ihtilaflı takımadalardaki iddialarını yenilemesini güçlü bir şekilde protesto etti ve Tokyo yönetimini "boş" iddiaları derhal geri çekmeye çağırdı.
Albay - 13.07.2021
Vali Oktay Çağatay Başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi
Bitlis Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilen 3. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına; Vali Oktay Çağatay, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Vali Yardımcısı Vekili Nursel Özdemir, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Nuri Serkant Kara, İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, İl Genel Meclisi Başkanı Cemalettin Kinç, İlçe Belediye Başkanları ile Bölge ve İl Müdürleri katıldı.
Albay - 13.07.2021
Osmaniye'de doğa yürüyüşü düzenlendi
Yürüyüşe, Garnizon Komutanı Albay Gürsel Kanca, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Kürşat Hazar da katıldı.
Albay - 13.07.2021
Emniyet Müdürü Erduğan için veda programı düzenlendi
Polisevinde düzenlenen programa, Vali Yıldırım'ın yanı sıra Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç ve kaymakamlar katıldı.
Albay - 13.07.2021
Vali Karadeniz, Manisa CBÜ Tıp Fakültesi Mezuniyet Törenine Katıldı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen törene Vali Yaşar Karadeniz'in yanı sıra Manisa CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Süreyya Doğan, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, akademisyenler, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Albay - 12.07.2021
Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Gürel Başkanlığında Yapıldı.
Valilik Toplantı Salonunda yapılan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Gürel'in yanı sıra; İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, ilgili kamu kurum ve kuruluş amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Albay - 12.07.2021
Vali Gürel, "Karabük'te 1.- 2. ve 3. Doz olarak 198 bin aşılama yapıldı."
Vali Gürel'e ziyarette İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz eşlik etti.
Albay - 12.07.2021
Akıncı Üssü davasında gerekçeli karar açıklandı
Açıklanan gerekçeli kararda darbeyi yöneten sivil imamlardan Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Harun Biniş ve Nurettin Oruç ile eski İncirlik Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van, eski Tuğgeneral Kemal Mutlum, eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanlığı Sistemler Daire Başkanı Tuğgeneral Recep Sami Özatak, eski Tuğgeneral Aydemir Taşçı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri eski Albay Veysel Kavak, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreter Yardımcısı eski Kurmay Albay Ali Durmuş, dönemin 141.
Albay - 12.07.2021
Son dakika: Akıncı Üssü davasında verilen hükmün gerekçesi açıklandı
KÜLLİYEYİ BOMBALAYAN PİLOTA, 16 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET Darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü nizamiyesinde toplanan vatandaşların üzerine ateş açan eski Albay Ali Erarslan'a 10 kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 548 yıl, darbe girişimi sırasında dönemin Özel Kuvvetler Komutanlığı Komutanı Zekai Aksakallı'yı derdest etmeye çalışan ekibin başındaki eski albay Fatih Yarımbaş'a 9 kez ağırlaştırılmış ve bin 555 yıl 7 ay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi çevresinde 15 kişiyi şehit eden eski pilot üsteğmen Müslim Macit'e 16 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 148 yıl 6 ay, sanıklar eski pilot Ekrem Aydoğdu ile Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanlığı'nda 7 polisi şehit eden eski pilot Ertan Koral'a 8 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 90 yıl, yine emniyeti bombalayan eski pilot Mehmet Çetin Kaplan'a 8 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 112 yıl 6 ay, Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'nı bombalayan eski pilot Yüzbaşı Uğur Uzunoğlu'na 45 kez ağırlaştırılmış ve bin 170 yıl, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü saat 00.
title