Albay Temizöz'ün Tutuklanma Kararına İtiraz

Albay Temizöz'ün Tutuklanma Kararına İtiraz

Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'ün Tutuklanma Kararına İtiraz Edildi.

Albay Temizöz'ün Tutuklanma Kararına İtiraz

Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cemal Temizöz'ün tutuklanma kararına itiraz edildi.

Avukat Hikmet İşler, müvekkili Temizöz'ün tutukluluğunun kaldırılmasına yönelik itiraz dilekçesini Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sundu. İtiraz dilekçesini işleme koyan mahkemenin, değerlendirme sonucu kararını açıklayacağı bildirildi.

İşler, itiraz dilekçesini verdikten sonra yaptığı açıklamada, müvekkillinin halen Kayseri İl Jandarma Alay komutanı ve 30 yıllık subay olduğunu söyledi.

Müvekkilinin terörle mücadelede örnek bir personel olarak üstün cesaret ve feragat madalyası ile taltif edildiğini ifade eden İşler, şöyle dedi:

''Müvekkilim defalarca terör örgütlerinin hedefi olmuştur. İşbu hazırlık soruşturmasında da eski terör örgütü mensuplarının asılsız isnat ve iddialarıyla müvekkillim haksız olarak suçlanmaktadır. Tüm meslek hayatı boyunca terör örgütleri ile mücadelede bulunan müvekkilimin bu örgütlerin işlediği suçlarla aynı suçu işlediği yönündeki iddialar tümüyle varsayımlara dayalıdır. Nitekim yargısal içtihatlar da bu doğrultudadır. Müvekkillim masumdur. CMK kapsamında tutuklama koşullarının oluşmadığını düşünüyoruz. Bu nedenlerle Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutuklama kararına itiraz ederek, müvekkilimin tahliyesini talep ediyoruz.''

Kaynak: AA