Alaplı'da kadına şiddete dikkat çekildi

Alaplı'da kadına şiddete dikkat çekildi

25.11.2020 16:37 | Son Güncelleme: 25.11.2020 16:58
Alaplı'da kadına şiddete dikkat çekildi

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde kadına şiddete dikkat çekildi.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde kadına şiddete dikkat çekildi.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki etkinlikte Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince kurulan stantta, kadınlara broşür dağıtıldı.

Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, AA muhabirine, KADES uygulamasının tanıtımı, toplumsal bilince katkıda bulunmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla yurt genelinde olduğu gibi ilçede de etkinlik gerçekleştirildiğini ifade etti.

Şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri de açık olmak kaydıyla acil durumlarda bir tuşla kolluk kuvvetlerine ulaşabileceklerini belirten Yılmaz, "Kadına şiddet toplumsal bir sorundur ve bu sorunun çözümünde toplumsal bilincin yükseltilmesi ve toplumsal sorumlulukların yerine getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında, teknolojik imkanlar da toplumun hizmetine sunulmaktadır. KADES uygulaması da bunlardan biridir. Kadınlarımız bu uygulamayı telefonlarına indirdiklerinde, bir tuşla kolluk kuvvetlerine ulaşabilecekler." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Tuncay Tokay

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title