Alanya'ya Tatile Gelen Norveçli Anne-kızın Taciz İddiası

Alanya'ya Tatile Gelen Norveçli Anne-kızın Taciz İddiası

Antalya'nın Alanya İlçesine Tatile Gelen Norveçli Anne ve Kızı, Tatillerinin İlk Gününde Çıktıkları Sahil Koşusunda 3 Kişinin Elle Tacizine Uğradıkları İddiasıyla Şahıslardan Şikayetçi Oldu.

Alanya'ya Tatile Gelen Norveçli Anne-kızın Taciz İddiası

Antalya'nın Alanya ilçesine tatile gelen Norveçli anne ve kızı, tatillerinin ilk gününde çıktıkları sahil koşusunda 3 kişinin elle tacizine uğradıkları iddiasıyla şahıslardan şikayetçi oldu.

Olay, Alanya Karayolları 133. Şube Şefliği karşısındaki sahilde öğle saatlerinde yaşandı. Alınan bilgiye göre, Norveç'ten 1 haftalık tatil için Alanya'ya bu sabah saat 04.00 sıralarında gelen Nona F (43) ve 15 yaşındaki kızı Sofie Fure L, bir otele yerleşti.

Havanın yağmurlu olduğu öğlen saatlerinde Keykubat Plajı'nda koşuya çıkan anne ve kızı, bir süre sonra, Karayolları 133. Şube Şefliği'nin karşısındaki plajda 3 kişi tarafından durduruldu. İddiaya göre, anne ve kızı yere yatırıp taciz etmeye yeltenen M.E. (14) ve M.Ş.'nin (14) bu girişimi, C.A. (14) tarafından da izlendi. Olay yerinden köpeğiyle geçen bir vatandaşın müdahalesiyle korkup kaçmaya çalışan çocuklar, vatandaşın polise durumu bildirmesiyle yakalanarak Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü. İfadeleri alınan M.E., M.Ş. ve C.A. Çocuk Büro Amirliği'ne götürülürken, Norveçli anne ve kız, ifadelerinin ardından otellerine bırakıldı. Daha önce Tosmur Beldesi'nde evleri olduğunu, daha sonra sattıklarını ve bunun Alanya'ya 5. gelişleri

olduğunu söyleyen anne ve kızı, çocuklardan davacı oldu.

(RY-OK-Y)

Kaynak: İHA