Alanya'da Yabancı Evlilikler Arttı

Alanya'da Yabancı Evlilikler Arttı

Alanya Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde, 2007 Yılında Yapılan Bin 4 Nikah Töreninden 280'inin Yabancılarla Türkler Arasında Kıyıldığı Bildirildi.

Alanya'da Yabancı Evlilikler Arttı

Alanya Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde, 2007 yılında yapılan bin 4 nikah töreninden 280'inin yabancılarla Türkler arasında kıyıldığı bildirildi.

Alanya'da yabancı bayanlarla yapılan evliliklerin her geçen yıl artış gösterdiği ifade edildi. Alanya Belediyesi Evlendirme Dairesi verilerine göre, yabancı gelinler en çok Avrupa ülkelerinden oldu. Evliliklerde yabancı gelinle Türk damadın arasındaki yaş ortalamasının en az 10 olduğu kaydedildi. Alman gelinlerin ilk sırayı aldığı evliliklerde Ruslar ikinci sırada kaldı. Nikahlarda 21 Türk gelin ise hayatını yabancı damatla birleştirdi. Geçen yıl 259 yabancı evlilik yapıldığı bildirildi.

Belediye Evlendirme Dairesi'nde kıyılan 1004 nikahtan 280'inde 20 ayrı ülkenin vatandaşlarıyla yapılan evlilikler yer aldı. Bu evlilikleri, yüzde 40 Alman, yüzde 20 Rus, yüzde 15 Hollandalı, yüzde 12 Norveç, yüzde 5 Danimarka ve geriye kalan yüzde 8'i ise İsveç, İngiliz, Ukrayna, Finlandiya, Avusturya, Filipinler, Tayland, Belarus, İran, Polonya, Özbekistan, İrlanda, Litvanya, Türkmenistan ve Romanyalılar oluşturdu.

(RY-AT-HO-Y)