Alanya'da Teröre Tepki Yürüyüşü

Alanya'da Teröre Tepki Yürüyüşü

Mardin Midyat’ta dün gerçekleştirilen saldırıda şehit olan polis memuru Abdullah Ümit Sercan’ın cenazesinin Alanya’da toprağa verilmesinin hemen ardından, vatandaşlar tarafından terör örgütü PKK’yı protesto yürüyüşü yapıldı.

Alanya'da Teröre Tepki Yürüyüşü

Mardin Midyat'ta dün gerçekleştirilen saldırıda şehit olan polis memuru Abdullah Ümit Sercan'ın cenazesinin Alanya'da toprağa verilmesinin hemen ardından, vatandaşlar tarafından terör örgütü PKK'yı protesto yürüyüşü yapıldı.

Emniyet güçleri çarşı merkezinde kuş uçurtmazken, vatandaşlar D-400 karayolu üzerinde yürüyüş gerçekleştirdi. Türk bayrakları ile konvoy yapan grubu ise çevik kuvvet ve resmi ekipler sağlı sollu takibe aldı. Grup çarşı merkezine geldiğinde emniyet güçleri, HDP teşkilatına giden tüm yolları kapattı. Adeta etten barikat kuran polisler, bir grubun HDP İlçe Teşkilat binasının bulunduğu alana girmemesi için büyük gayret sarf etti. Şehir içinde sloganlar eşliğinde tur atan grup üyeleri, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından taziye evine doğru yöneldi. - ANTALYA