Alanya'da Tecavüze Uğrayan Lise Öğrencisi Doğum Yaptı

Alanya'da Tecavüze Uğrayan Lise Öğrencisi Doğum Yaptı

Antalya'da Doğum Yapan Bir Lise Öğrencisi Kendisine Önce Bir Kişinin, Ardından Şantajla 8 Kişinin Daha Tecavüz Ettiğini ve Bebeğinin Babasını Bilmediğini Söyleyince, Jandarma Söz Konusu Kişileri Gözaltına Aldı.

Alanya'da Tecavüze Uğrayan Lise Öğrencisi Doğum Yaptı
04.02.2007 22:01 | Son Güncelleme: 04.02.2007 22:01

Antalya'da doğum yapan bir lise öğrencisi kendisine önce bir kişinin, ardından şantajla 8 kişinin daha tecavüz ettiğini ve bebeğinin babasını bilmediğini söyleyince, jandarma söz konusu kişileri gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, Antalya'nın Alanya İlçesi Demirtaş Beldesi'ne bağlı Yaylakonak Köyü'nde A.Ö. (16), 9 ay önce yaşları 15 ila 20 arasında değişen 9 kişinin tecavüzüne uğradığını iddia etti. Önceki gün 3 kilo 300 gram ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getiren A.Ö.'ye tecavüz eden 9 kişi gözaltına alındı.

Yayyakonak Köyü'nde ailesiyle yaşayan lise öğrencisi A.Ö., geçtiğimiz mayıs ayında bir gencin tecavüzüne uğradı. İddiaya göre, tecavüz zanlısı arkadaşlarına bu olayı anlattı ve zanlının arkadaşları da değişik zamanlarda genç kıza tecavüz etti. Talihsiz öğrenci, olayı ailesine anlattı. Aile, kızını doktora götürdü ve kızın hamile olduğu öğrenildi. Bebeğin babasını DNA testinden bulmak için 9 aydır ses çıkarmayan aile, A.Ö.'nün önceki gün Alanya Devlet Hastanesi'nde doğum yapmasının ardından kızın verdiği isimlerden şikayetçi oldu. Tecavüz olayıyla harekete geçen jandarma, beldede yaşları 15 ila 20 arasında olduğu öğrenilen 9 kişiyi gözaltına aldı.

(RY-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA

title