Alanya'da Müftü Sağlıksız Camiyi İbadete Kapatacak

Alanya'da Müftü Sağlıksız Camiyi İbadete Kapatacak

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde Bir Türlü Bitirilemeyen ve Kanalizasyonu Taşan Camiyi İlçe Müftüsü Muhammet Gevher Kapatmaya Hazırlanıyor.

Alanya'da Müftü Sağlıksız Camiyi İbadete Kapatacak

Antalya'nın Alanya İlçesi'nde bir türlü bitirilemeyen ve kanalizasyonu taşan camiyi İlçe Müftüsü Muhammet Gevher kapatmaya hazırlanıyor.

Alanya'da Hayırsever Bacaoğlu ailesi tarafından Alanya İlçesi Konaklı Beldesi'nde 7 yıl önce temeli atılan caminin inşaatı tamamlanmamasına rağmen alt katı ibadete açıldı. Alanya Müftüsü Muhammed Gevher, zemin katın mescit olarak ibadete açılan bölümü 'sağlıksız ve güvenli değil' gerekçesiyle raporla ibadete kapatacağını ifade etti. Hazırlanan rapora göre, zemin kat ibadete kapatılacak.

Bin 500 kişi kapasiteli cami inşaatı, müftü ile hayırseverin arasını açtı. Cami inşaatının bir buçuk milyon Euro'ya mal olacağını ifade eden hayırsever aile, caminin yapımı için şimdiye kadar 950 bin Euro harcadı. Cami inşaatını babası Mehmet Bacaoğlu adına yaptıran işadamı Ali Bacaoğlu, "Sorunu en kısa sürede çözmek istiyoruz. Ustalar çözüm noktasında. Camiyi tamamladıktan sonra bir vakfa devredeceğiz. Uzun zamandır inşaatın yavaş ilerlemesinin nedeni ekonomikti" dedi.

Alanya Müftüsü Muhammed Gevher ise, "Cami inşaatı uzun zamandır tamamlanmıyor. İbadete açılan yerse sıhhi koşullara uygun değil, sağlık açısından ve mabet güzelliği açısından da yeterli değil. İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından rapor düzenlendi. Bu yer ibadete kapatılacak" diye konuştu.

(RY-RO-RO-Y)